Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Pretraga Foruma

Rezultat od 1 do 16 od ukupno 16
Pretraga je trajala svega 0,00 Sekundi.
Pretraga: Postovi od: ELKO
Forum: Korg 30.06.2012, 10:18
Odgovori: 4
Broj Pregleda: 1.730
Upisano od ELKO
Ako ti je samo na tonovima h i c onda je moguće...

Ako ti je samo na tonovima h i c onda je moguće da ti tipke ili gumice prave problem. Ipak pokušaj to riješiti ovako. Imas u programu podešavanje tamo gdje ti je zadata vrijednost MONO u dijelu Basic...
Forum: Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš 29.06.2012, 10:29
Odgovori: 9
Broj Pregleda: 3.087
Upisano od ELKO
Mislim da nema muzičara koji isti ritam ne...

Mislim da nema muzičara koji isti ritam ne koristi u više pjesama osim možda nekih posebno namjenskih tipa "Kočijaš stari", koji ne mogu ni za jednu drugu pjesmu. Odlična stvar je podešavanje u...
Forum: Muzički Software 26.06.2012, 23:08
Odgovori: 2
Broj Pregleda: 2.281
Upisano od ELKO
Sređivanje seta je mukotrpan i dugotrajan rad....

Sređivanje seta je mukotrpan i dugotrajan rad. Mislim da je to u većini slučajeva beskonačan rad, za to što dok središ određene postavke, napraviš neku osnovu, već se pojave novi standardi, novi...
Forum: Korg 24.06.2012, 10:33
Odgovori: 3
Broj Pregleda: 1.354
Upisano od ELKO
Svaki sempler ima prednosti i mane, prednosti su...

Svaki sempler ima prednosti i mane, prednosti su nove sinteze zvuke kroz sempl, a mane su ako vučeš bubanj sa njih znaju da zakuju usljed mnogo midi informacija istovremeno. Poslao sam ti Bekap za...
Forum: Korg 22.06.2012, 19:44
Odgovori: 9
Broj Pregleda: 2.201
Upisano od ELKO
Ma nije problem, tu smo da pomažemo jedni drugima...

Ma nije problem, tu smo da pomažemo jedni drugima koliko možemo.
Forum: Korg 21.06.2012, 22:36
Odgovori: 9
Broj Pregleda: 2.201
Upisano od ELKO
Na Pa500 možeš napraviti mnogo dobre stvari, imaš...

Na Pa500 možeš napraviti mnogo dobre stvari, imaš u downloadu nekoliko dobrih setova gdje bubanj odvaljuje.Imaš i jedan bekap koji je ekstra urađen(malo reklame za kolegu;)).
Forum: Korg 21.06.2012, 14:02
Odgovori: 2
Broj Pregleda: 1.319
Upisano od ELKO
Najbolja opcija je da koristiš song book gdje...

Najbolja opcija je da koristiš song book gdje možeš upisati 10000 pjesama sa po četiri sts performansa. Zahtijeva rad i strpljenje, ali kad jednom napraviš aranžmansku postavku za neku pjesmu, pa...
Forum: Korg 14.06.2012, 23:17
Odgovori: 3
Broj Pregleda: 1.470
Upisano od ELKO
To je funkcija da sam sebi kreiraš skalu ili...

To je funkcija da sam sebi kreiraš skalu ili prateću liniju po tonovima.Imaš opciju da određeni tonovi budu npr. u tercama, a neki drugi u da budu u prvom glasu ili oktavi i sl. To je veoma zahvalno...
Forum: Boje i semplovi 09.06.2012, 21:18
Odgovori: 3
Broj Pregleda: 1.825
Upisano od ELKO
Vjerovatno mislis na mey dio solo boje "Ako je do...

Vjerovatno mislis na mey dio solo boje "Ako je do mene".Imam sempl, ali ti u ovoj situaciji posto je Pa500 u pitanju ne pomaže.Prilikom ucitavanja nekih setova nailazio sam na fabricki mey i to...
Forum: Korg 08.06.2012, 19:48
Odgovori: 3
Broj Pregleda: 1.358
Upisano od ELKO
Imas mnogo pouzdaniji i jednostavniji nacin i o...

Imas mnogo pouzdaniji i jednostavniji nacin i o tome se pisalo vec nekoliko puta.Udjes u style record i za varijaciju po zelji ukucas vrijednost tempa na sledeci nacin:meni-event edit-dodas opciju...
Forum: Korg 06.06.2012, 18:21
Odgovori: 8
Broj Pregleda: 2.185
Upisano od ELKO
Imas i varijantu da stavis finger 2 tada ce ti...

Imas i varijantu da stavis finger 2 tada ce ti svirati kada stisnes akord ili njegovu tercu, a istovremeno kad stisnes jedan ton imaces mijenjanje pratnje ali po tonovima(ovo je dobra stvar kada...
Forum: Korg 15.04.2012, 09:08
Odgovori: 50
Broj Pregleda: 18.932
Upisano od ELKO
Blinzeln Prijatelju, mislim da je problem u varijacijama i...

Prijatelju, mislim da je problem u varijacijama i da se moze bez problema otkloniti. Ako si rucno upisao tempo u event edit, opcija master, vjerovatno nisi upisao u sve cv dzepove:cv1, cv 2 cv 3...
Forum: Korg 22.02.2011, 19:52
Odgovori: 17
Broj Pregleda: 11.125
Upisano od ELKO
Imas opciju u record style, event edit gdje mozes...

Imas opciju u record style, event edit gdje mozes za svaku varijaciju postaviti odgovarajuci tempo po zelji. Podesavanje se vrsi u opciji master track, gdje jednostavno upises tempo po varijacijama,...
Forum: Korg 16.01.2011, 11:07
Odgovori: 14
Broj Pregleda: 4.367
Upisano od ELKO
Preporucujem da u media otkacis kvakicu na...

Preporucujem da u media otkacis kvakicu na "protect factory style", pa da sve to sto zelis snimas preko fabrickih ritmova, tako da ih mozes slagati kako hoces, a da ne poremetis user
Forum: Korg 13.01.2011, 15:25
Odgovori: 3
Broj Pregleda: 1.644
Upisano od ELKO
Odlicno objasnjeno kolega, samo jos jedna mala...

Odlicno objasnjeno kolega, samo jos jedna mala dopuna:audio lupovi imaju jednu veliku manu, a to je ako se uspori ritam, onda se jasno cuju sumovi i pucketanja zato sto ga strecovanje razvuce
Forum: Muzički Software 13.01.2011, 11:41
Odgovori: 22
Broj Pregleda: 9.440
Upisano od ELKO
Koristim "nuendo", naravno preko eksterne karte,...

Koristim "nuendo", naravno preko eksterne karte, malo napumpam lijevi i desni kanal, a kasnije kod kuce obradjujem snimak
Rezultat od 1 do 16 od ukupno 16

 
Brzi pregled

Trenutno vrijeme na Forumu 23:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije