YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Boje i semplovi (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Ovakav Bass (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=25009)

Narodnjak300 08.06.2013 23:08

Skini set za fantoma sto je iggy ubacio, tu je taj bass, mislim da se zove "BASS KIDA JOCA".

vingula 09.06.2013 00:30

nebih puno pametovao aili pored Fantoma i Kronosa da nema dobrih baseva...to mi stvarno nejde u glavu, da se masa ljudi lože na neke baseve od 2-3 Mb, msm...nemojte me krivo shvatit, ukusi su različiti...znam.

tranzit 09.06.2013 01:03

Vingula, nema tu ukusa, to su cinjenice koje si napisao. U jednom od postova se pominju cak i nekakvi "zabavnjacki" basovi, kakvi li su "narodnjacki" !!!!! Izgleda da sam neobavjesten o toj nekoj novoj podjeli bass sounda.

Ace 09.06.2013 15:11

Imas i onaj "masan" bass. Taj je univerzalan za sve muzicke pravce. Nemozes da ga ne volis ;)

tranzit 09.06.2013 15:19

Aaaa... da, zaboravio sam na taj "masni" Bass... samo... on nije nikako za preporuku jer je stetniji i od "zabavnjackog" i od "narodnjackog", radi ogromnog broja kalorija i zasicenih masti, pa ti odmah skace masnoca i holesterol u krvi, a to na duzi period moze da dovede do infarkta. Zamisli, taman krenes da sviras tim "masnim" basom, a ono te rokne cuka i sutra u novinama na prvoj strani stoji: "Muzicar dozivio infarkt od "masnog" Bassa".=))=))=))=))

velja87 09.06.2013 16:37

Slazem se sa kolegama. Svaki sempl koji je odradjen kako treba je velik u startu nekoliko gigabajta, pa se posle u studiju kompresuje i smanji na nekoliko desetina megabajta(da bi mogao da stane u klavijature). Naime to rade ljudi koji su posvetili zivot tome i imaju znanja pre svega za tako nesto, a posle toga bogami i opreme u desetinama hiljada evra pa i stotinama hiljada evra. Oni znaju kako da smanje velicinu sempla a da se to pri tome ne odrazi znacajnije na kvalitet samo sempla. Jednom sa cuo jednog kolegu na tyros 4, to je bila perverzija od zvuka! Kao zivi bend, tako je zvucao. Kad sam ga pitao sto forspile svira na tritonu classic reako mi je pa nemam semplova u t4! Celu memoriju sam popunio sa nekoliko semplova za pratnju, koje je platio jako debelo. Jedino je koristio klarinete i ostale SA zvukove sa T4, inace ostatak na tritonu koji je isto tako zvucao ekstra. Tako da semplovi od 2,3 Mb radjeni na opremi od mozda hiljadu dve evra ne piju vodu mnogo. Bolje je fabricke odraditi kako valja pa sa njima raditi nego li sa nekim sumnjivog kvlaiteta. Misljenja su naravno razlicita...

tranzit 09.06.2013 17:32

Tu Veljo nema misljenja, ima samo cinjenica. Misljenja se mogu razlikovati kada se radi o jelu, picu, pjesmi, slici... u Audio tehnici nema misljenja, tu ima samo crno ili bijelo, kvalitetno i smece, ispravno i neispravno... nema pogadjanja. Jedan sampl ima svoje kvalitativne i kvantitativne dimenzije, on je fizicka velicina i kao takav predstavlja fakt, cinjenicu. Audio Editing je tok obrade Audio materijala koji je, opet sa svoje strane, tehnicki, pa i naucni proces, te ni kod njega nema razlicitih misljenja jer je i taj Editing fakt i cinjenica.

Iggy Prince 11.06.2013 16:47

Izbacio sam ceo set..bass se zove trillian, a u samoj klavijaturi pise mile-rty, tako nesto..To je bass koji sam trazio..

nele1 11.06.2013 17:41

Citat:

Originalno postovano od Iggy Prince (Post 239596)
Joca trenutno svira na dva basa, taj bas koji trazim, i trilian bas, ili malo bolje poznatiji kao durdulj bas, sa ovog sajta, ili bas 5 naj..plus na njega stavlja mrle bas, i to izlazi fenomenalno...A Kosmajac svira klasicno na svoj bas koji vuce jos od tritona, picked bass, samo sto je on na kronosu malo drugaciji nego na ostalim korgovim klavijaturama..

Taj durdulj bas sam ja radio i sa namerom sam stavio mislim do d3 jer sam znao dace bilmezi pokrasti sve,zato vise jedan sempl ne izlazi iz moje radionice,a durduljev bas sto su maznuli ima nekih 19 tonova a ovaj sto ja imam do jajca ima 36.
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od tranzit (Post 245068)
Aaaa... da, zaboravio sam na taj "masni" Bass... samo... on nije nikako za preporuku jer je stetniji i od "zabavnjackog" i od "narodnjackog", radi ogromnog broja kalorija i zasicenih masti, pa ti odmah skace masnoca i holesterol u krvi, a to na duzi period moze da dovede do infarkta. Zamisli, taman krenes da sviras tim "masnim" basom, a ono te rokne cuka i sutra u novinama na prvoj strani stoji: "Muzicar dozivio infarkt od "masnog" Bassa".=))=))=))=))


Tranzit tisi carrrrrrrrrrrrr hahahahahahahahahahahahahahahahahhahahaha

Narodnjak300 11.06.2013 19:10

Hajde da se slozimo onda da svako ko uploaduje naredni bass isti obelezi sledecim osobinama:

1. Da li bass spada u "Narodnjacke" "Zabavnjacke" ili "Univerzalne" bass-eve
2. Obavezno navesti da li je bass "masan" uz napomenu da svako moze koristiti bass na svoju odgovornost i da niko od uploadera nece snositi posledice ukoliko dodje do zdravstvenih nelagodnosti.
3. Mora se navesti u procentima kolicina masnoce koju sadrzi bass. Recimo 80%

Primer: Narodnjacki bass 95%, svirati na svoju odgovornost.


Trenutno vrijeme na Forumu 20:54

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org