YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=40)
-   -   SPISAK RITMOVA I PJESAMA KOJE IDU UZ NJIH ZA ŽIVU SVIRKU !!! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=986)

Korgminator 15.10.2007 08:38

Mislim da ideja nije ni malo glupa za odbaciti...samo sto su potrebne neke izmjene. Na primjer 7/8 PIRKE ritam meni ne znaci nista, kao sto je neko vec naveo kod mene se vjerovatno zove drugacije. Ali drzati spisak FABRICKIH ritmova za nase pjesme nije ni malo glupo. Proizvodjaci aranzera imaju takve liste samo sa Engleskim pjesmama.

A listu pjesma, onu obicnu, uvijek imam sa sobom jer nikako nije bez korisna. Veoma se lako moze desiti da zaboravis da znas svirati neku stariju pjesmu, a lista je uvjek tu da te podsjeti. Postoje one pjesme koje ti uvjek na umu dodju prve i onda ti redosljed svirke postane isti. I sve tekstove pjesama, koje inace znam napamet, imam ispisane.

milan_lekic 15.10.2007 17:57

i ja mislim da je to dobra ideja da izmenjujmo znanje namime ja sam pre nekoliko dana dobio Pa 80 imam solidan set ali neznam koji ritam se za koju pesmu koristi

dux 15.10.2007 18:38

Nisam ni ja znao sve ritmove kad sam prvi put dobio klavijaturu... Prijatelju za sve treba vremena, al ubrzo ces pohvatati sve. A ako ti je hitno reci pjesmu i reci cemo ti ritam

GALA 15.10.2007 18:54

Buraz Cime Se Ti Zamaras

igogitar 08.11.2007 01:49

Citat:

Originalno postovano od cobrastar (Post 18012)
Kad pricas o uzivo svirci onda se podrazumijeva barem cetiri clana u bendu gitara, bas, klavijature i bubanj. A to s midi filovima i stojanje i kezenje za klavijaturama moze svako da radi pritisni play tipku i opleti ..........karaoke vece hocu da kazem.... sve je ok svak ima pravo da svira ili nastupa na svoj nacin to nek publika odabere ali nemoj te nazivati nesto s "LIVE" sto nije ni L od live.............ovo je samo moje misljenje.........

Prijatelju ja sviram gitaru jako dugo.To sto se ti duvas sa svirkom "uzivo" nije nista posebno.Nema razloga da nekoga omalovazavas zbog toga sto radi na fajlove,matrice i sl. jer to nije nista lose.Jesi li pokusao pjevati uz fajl-to ne ostavlja prostora za greske-masina te nece pratiti ako ispadnes iz ritma niti ce ti naglasiti harmoniju ako distoniras.Osim toga poplava "ciganije" kod klavijaturista me ozbiljno nervira(mislim na ubacivanje nepostojecih akorda tipa mol6,a4sus12 i slicnih gluposti u pjesme u kojim ih u orginalu nema).Pjevati Nema raja uz "ciganiju je zaista grozno.Hocu da kazem da svako ima svoje razloge zasto radi na ovaj ili onaj nacin i nikoga ne teba omalovazavati.Ako neko pjeva uz midi fajl on definitivno pjeva LIVE a ne na plejbek.Pozz

kuki 08.11.2007 01:59

Nema ne postojecih akorada!!!Kako neko moze da svira ne postojece akorde ako ne postoje,sta ti pricas covece.I ja bas volim da ubacujem akorde po svome narocito jazz(na primer pritisni ton A u basu a u desnoj ruci zajedno tonove G,C,E,G)to je samo jedan nacin a ima ih mnogo.I extra super zvuci kad neko zna sve to lepo da upakuje.Ko to ne zna ne moze ni tako da svira a cesto takvi govore da ih to nervira.

Vaxter 08.11.2007 02:02

Jeste posebno, poshto on svira!
Niko ovde ne pricha o pevachima, vec o tim "klavijaturistima"!
ako pevach vec hoce da radi sa fajlovima, neka lepo nosi komp na svirke i neka kaze da je samo pevach, a ne da nosi klavijaturu i da se filira za istom!
Ma, neka je i nosi, ali neka se ne folira za njom! :))
Tu pojavu ciganije sam zapazio josh kod gitarista pre mnoogo godina, tj. kada su klavijaturisti jedva i postojali kod nas!
Osim toga, jazz-eri i blues-eri takve stvari provlache mnoogo pre nego shto se takav trend pojavio kod nas... ;)

Edit:
Eto, kuki i ja u isto vreme o istoj stvari... :))

igogitar 08.11.2007 02:02

Citat:

Originalno postovano od kuki (Post 19621)
Nema ne postojecih akorada!!!Kako neko moze da svira ne postojece akorde ako ne postoje,sta ti pricas covece.I ja bas volim da ubacujem akorde po svome narocito jazz(na primer pritisni ton A u basu a u desnoj ruci zajedno tonove G,C,E,G)to je samo jedan nacin a ima ih mnogo.I extra super zvuci kad neko zna sve to lepo da upakuje.Ko to ne zna ne moze ni tako da svira a cesto takvi govore da ih to nervira.

Ja kazem da su to nepostojeci akordi u nekim pjesmama u kojim ih vi redovno koristite.Ali mozde vi znate bolje od onih koji su te pjesme komponovali i uradili aranzman.Osim toga probaj pjevati uz te svoje dzez akorde

kuki 08.11.2007 02:09

Pa ja i pevam!Naravno ne koristim uvek neprekidno te akorde,nego volim ponekad da isfilujem po svome.I dosadno je svirati uvek kao sto je na originalu.To jako smara.

igogitar 08.11.2007 02:09

Citat:

Originalno postovano od Vaxter (Post 19624)
Jeste posebno, poshto on svira!
Niko ovde ne pricha o pevachima, vec o tim "klavijaturistima"!
ako pevach vec hoce da radi sa fajlovima, neka lepo nosi komp na svirke i neka kaze da je samo pevach, a ne da nosi klavijaturu i da se filira za istom!
Ma, neka je i nosi, ali neka se ne folira za njom! :))
Tu pojavu ciganije sam zapazio josh kod gitarista pre mnoogo godina, tj. kada su klavijaturisti jedva i postojali kod nas!
Osim toga, jazz-eri i blues-eri takve stvari provlache mnoogo pre nego shto se takav trend pojavio kod nas... ;)

Edit:
Eto, kuki i ja u isto vreme o istoj stvari... :))

Slazem se ali mislim da danas niko nikog ne moze da isfolira da svira.Osim toga ako ga nije sramota neka i folira.Hocu da kazem da kad moj kolega pusti ritam na korgu,svira solo i harmoniju i ja ga pratim na gitari+pjevamo obojica to je za mene definitivno LIVE svirka.


Trenutno vrijeme na Forumu 19:19

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org