YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=59)
-   -   Motif XS6 ili Fantom G6 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=6489)

BasariStudios 02.11.2008 18:34

Subjektivno je to sta se kome svidja a objektivno je to da su obe dobre masine
ali za zivu svirku MOTIF XS je sto puta bolji, ne samo zbog glasova, i manji a i
manje kompleksniji. Neznam sta Alix prica o kompleksnosti al vlasnika sam Fantoma
i Motifa zadnja 5 godina a momentalno imam i FANTOM X i MOTIF XS, na G sam vec
radio, masina je vrlo dobra al je mnogo kompleksna. MOTIF je mnogo laksi od bilo
kog KORGa al za mene i dalje MOTIF je kralj svih postojecih masina.
Sa Fantomom mozes postignuti puno al ta masina je vrlo kompleksna i trebace ti
puno posla oko toga...naravno ako nadjes set i samo loadiras onda dobro je.

romario 02.11.2008 18:43

Možda da vlasnici spomenutih klavijatura probaju napisati s čime nisu zadovoljni na G6 i motif XS...

Možda tako dobijemo neku drugaćiju,zanimljiviju sliku tih klavijatura.

Da se radi o vrhunskim sintovima, to znamo svi...

josipv 02.11.2008 18:48

Kao vlasnik G6 potpisujem ovo sto je nedim rekao u vezi Fantoma,ako ces od nekoga nabavit set i samo ga ucitiat onda si rijesio 90% problema,ali ako ne onda ti nebih bio u kozi,Sto se tice XS-a,jucer sam ga bas probao kod kolege i to isprogramiranog sa harmonikama,tamburama,tercama i nemogu reci da radi lose,sve je to tu negdje,sve stvsr ukusa i kako si tko poslozi,nisam u lazio u edit klavojature tako da nemogu reci u cem je bolja ili losija,mogu reci samo da je tipka odlicna kao i na fantomu,premda malo plica,vizualno G6 definitivno pobjeduje jer po meni najljepsa klavijatura ikad napravljena.....a sve ostalo sad...tvoj izbor!1

Najbolje da probas ako imas priliku jednu i drugu,tako ces se najlakse odlucit!

Pozdrav!

Vule 02.11.2008 18:49

Slažem se sa Nedimom...Fantomi su zajebani za nameštanje...ali jednom kad se namesti...;)

BasariStudios 02.11.2008 19:26

Mislim da bi bilo dobro da se prestane sa ovakvim pitanjima jer uvek se nesto desi
a i cemu ovo, nema potrebe, znamo svi 90% vas za cega koristite sintove, nadjete
il kupite set i to je sve sto ste citavog zivota naucili od sinta. Ovde samo mutimo,
posvadjamo se bez veze bez ikakvog razloga i koristi. Zna se, nema bolja klavijatura,
uzmes sebi TRITON i PA800, nadjes il kupis set i gotovo. Suocite se sa realnoscu
da bar zivimo ko ljudi i da ne trosimo zivce. Uvek je ovde ista prica. Almir nikad nije
video ni jednoga ni drugoga zna odmah da je Korg bolji i da je Motif kompleksan, ja
neznam sto ih imam 5 godina, ovaj drugi cuo Amz ima Triton pa kaze Triton, onaj
treci tamo video da Rolandinjos svira G6 pa kaze G6.
Kolko su od vas imali kuci u isto vreme MOTIF ES/XS. FANTOM X, K2661 i EXTREME
u isto vreme za 5 godina skoro??? E onda mozete objektivno pricati a ne nesto sto
sam ja vama il neko drugi rekao na MSNu, pustite se supljih prica vreme je, dosta
ovde izigravamo neki inzinjeri a pitamo najglupa i najobicnija pitanja.
A ti brale, skontaj sam sta tebi vise pase i uzimaj, pusti nas.

Pozdrav

BasariStudios 02.11.2008 19:29

Citat:

Originalno postovano od vlaxxy (Post 55933)
Dajes na ocenu dve klavijature a kudis trecu.

Ne kudi trecu nego fino Naglasava da je trazio Cevape i Luka
a ne to sto mu ljudi nude da jedu pecenje, manit5e se tih navika
covek pita o Motif a vi mu nudite Korg, nije on lud.

BasariStudios 02.11.2008 19:31

Citat:

Originalno postovano od Alix (Post 55935)
Ozbiljnije nego Korg...cccc....

To meni zvuci sarkasticno...ozbiljnije...reci mi objektvino po cemu
ke Korg ozbiljniji od ostalih masina? Po juznom vetru i amzinim glupostima?
Ja cu to odraditi i u MOTIF XS 100% da zvuci bolje nego na tvoj Triton.
Ne pricam o svirci, nego o boji.


Budite se

Alix 02.11.2008 19:38

###Almir nikad nije video ni jednoga ni drugoga zna odmah da je Korg bolji i da je Motif kompleksan###

Nedime mora da si dobio menstruaciju...U AudioPro (vlasnik Artista) sam isprobo i Motif ES i XS...meni je na Yamahinim Workstationima vrlo komplikovano editovanje nasuprom Korga koji je prost ko pasulj.Fantom G6 sam isprobo u Bofex-u (BingBang gdje je kolega Hajro kupio PA500 i ja PA2X),i ni taj mi se nije svidio nimalo jel je i on kompleksan...Meni pare nikad ne igraju ulogu kad gledam na kvalitet i sound ali zašto da kupujem sinth kojeg neću moći srediti za par mjeseci a imam tezge?Meni ne treba sinth na kojem ću muke da mučim dok se naučim na rad s njim tako kao i ti,već treba mi da ga skontam za sedmicu dana i do vikenda da ga upucam bar za osnovne potrebe...Šta će čovjek kad kupi Motif ili G6 a nema materiala ili ne zna da radi s njim?Milančetu svaka čast,momak je stručnjak za Rolande kao i pojedini članovi al ja poslije više od 10 godina rada sa Korgovima da se sad učim na drugu platformu-hvala ljepa...A i samo Sound Korga mi je ušo u dušu i po onome što sam čuo kod konkurencije još uvjek je za mene favorit...Stvar ukusa i rada...A da ne govorim šta si mi pre par dana reko na MSN---Da ima Korg najmoćnije Workstatione,pa sad tvrdiš drugačije...Ti variraš ko stari kantar ili vaga-svoj stav mjenjaš iz dana u dan...Pozdrav!

BasariStudios 02.11.2008 19:55

Pa to je i svrha svemu ovome sto sam rekao, ova su sve pitanja bez veze,
uvek samo navuce u neku ovakvu zajebanciju i nista vise, nit cemo coveku
pomoci nit nista dobro od toga, samo ispucacemo se opet.

vingula 02.11.2008 20:07

Ja neznam kako je Fantom kompliciran,dovoljno mi je par dana da skužim cjelu mašinu...
Kažu "Fantom je kompliciran za semplove"....ista je šema ko da radite semplove u AWAVE-u samo što je na Fantomu još bolje napravljeno i preciznije se napravi multisempl...i onda neko kaže KORG...isiti k... jel se zajeb... u Awave pa prebacio u korg...di moraš smanjivat kvalitetu konvert. semplova,pa zar nije bolje odmah prebacit u prirodnom WAV formatu pa u Fantoma gdje se ne gubi ništa.
Il ja radio boje u Awave-u ili Fantomu...vremenski "skoro" isto...

I ja sam si razmišljao dal da uzimam XS ili Fantom G....obje su mašine močne...al po mom ukusu G ima jednostavniji MENU (u svemu),spojiš MOUSE (miš) i udaraj.


Trenutno vrijeme na Forumu 06:37

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org