YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg Pa3X Le (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27428)

jmikulc5 05.09.2014 12:44

sviđa mi se izgled, lijepa kljava...

Jodik 05.09.2014 19:02

Bas mi se svida klavijatura,dali može ec5 pedala,na pa900 nije moglo?

rolandx 06.09.2014 09:09

Citat:

Originalno postovano od velja87 (Post 273108)
Za razliku od pa 900 ima ambient drum kitove :)

Da li to znači da će zvučati onako masno i puno kao na Pa3x-su? Pojasnite mi malo tematiku ambient drum-a... konkretno na Pa3xLE. I još jedno me zanima, posto nosi naziv Pa3X-sa pretpostavljam da ce moci da čita kompresovane semplove sa iste i bez problema ih učitavati.... da li će?

velja87 06.09.2014 10:43

Ambient drum kitovi imaju dodatak ambient volume i ambient time koji im daje upravo taj zvuk koji zvuci ''masno'' i zbog koga je pa3x to sto jeste(ubica). Trebalo bi da izlaze isto kao i na pa3x(pa3x ima mogucnost insert kompresora na bubnjeve pa ako se to ne koristi zvuce isto). Sto se tice kompresovanih semplova cisto sumnjam da ce moci da cita posto je zadrzan isti princip kao i na pa900. :)

bogy 06.09.2014 14:48

Nemoze se prikjuciti EC5 :(

rolandx 07.09.2014 10:39

Da li si testirao ovaj instrument, na osnovu čega si zaključio da je plastika nekvalitetna? Par kilograma... od 2000 - 2500 velika je razlika... Molim te da ne iznosiš utiske na osnovu rekla kazala. Ako se tebi lično ne sviđa ovaj muzički instrument konkretno Pa3xLe, objasni nam zašto u na osnovu čega. Svako ima pravo na svoje misljenje ali pričati napamet, to je neozbiljno.

bogy 07.09.2014 15:54

Kuciste je od Aluminijuma nije Plastka

velja87 09.09.2014 19:41

@rolandx sada mogu sigurno da ti kazem da su bubnjevi isti kao na pa3x, sa istim mogucnostima(dakle stelovanje ambienta) i da isto izlaze sto je najbitnije. Efekt sekcija je ostala ista(dva efekta u A za pratnju i dva efekta u B za real time). Takodje kao sto sam i predpostavio nema mogucnost insert efekta kao pa3x(jako korisno za bubnjeve,ali ovde nema). Boje su iste kao na pa900, dakle nema ih vise, mozda neka koja je na pa 900 ''obicna'' ovde ja dnc, ali dodatnih boja sa pa3x-a nema!
Ovo su proverene informacije, a samu klavu cu ici da isprobam cim uhvatim malo vremena, mada nemam neka ocekivanja od nje. Iskreno ako bude cena od preko 2000 eura onda je to cisti bezobrazluk jer nema ama bas nista osim ambient bubnjeva i 76 dirki, a novi pa3x 61 je oko 2500 eura! Ipak pa3x kada se iskoristi maksimalno ono sto pruza plus dodatni izlazi je daleko bolji od Le varijante. Mnogi smatraju da ni pa900 ne vredi para za koje se prodaje, a sta tek reci za ovaj hibrid? Kako god, svaka roba ima svog kupca. Ipak je Korg napravio pa600 koji je ''ubica'' u svom cenovnom rangu, pa necu pljuvati po Korg-u bas mnogo ;)

rolandx 09.09.2014 21:11

Hvala Veljo, ... Kada saberem i oduzmem ja sam izmedju ostalog ( samo da je je sum na izlazima sveden na minimum ) spreman i do 400 eur vise da platim za kvalitetniju izradu i softver sa manje bagova. E sada, eksperimentisao sam na Pa600 , skoro na svakom ritmu smanjio skoro skroz fabrički default sto se efekata tiče,... konkretno hall... i gle čuda.... Eto konkretnog zvuka na ozvučenju, oštriji, čistiji, konkretniji ( drum sam koristio korgov legacy bank ) Malo poboljsanje u odnosu na ranije.., To ja kao pravim od babe - devojku... Pazi, verujem da se Pa3xLE može fino srediti i slažemse sa svakom tvojom konstatacijom, i daj Bože da cena kao što kažeš bude ,,realna" jer ću pre kupiti Pa3x sa sve bagovima nego LE.... Hvala jos jednom

casper 10.09.2014 11:18

1 Privitaka
Ovakava je cijena kod nas u HR, hmmm ... B-)


Trenutno vrijeme na Forumu 21:11

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org