YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Korg Triton Classic "Pomoc" (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3713)

Davor_G 25.02.2008 18:51

Ljudi mucim se vec par sati, ocu da ubacim PCG file ali kada uzmem open ili load ono samo stoji "File unavailable " sta je to probao sam nekih 10 setova isto sranje.

I kako isto da dobijem semplove na combi ili program.

Imali koga :P, os mi je 2.21 dali ima nesto veze sa time.

MrNobody 25.02.2008 21:38

Hmmm neznam sta bi moglo biti imas li Ram Memoriju za samplove?? Pozzz

josipv 25.02.2008 21:46

Cudno malo da nece ni jedan pcg ocitata,od kojih tritona si ocitavo?

Davor_G 25.02.2008 22:42

Sredjeno uppgradirao sam OS sistem.

kabi 26.02.2008 18:45

KORG TRITON pcg Fileunavailable????
 
CAO Davore,i kod mene je isti problem,nemo gu da ucitam pcg, pise mi isto Fileunavailable,i kad ucitam semplove onda ih nadjem na multisample a ne naprimer na BANK ili COMBI,Jel treba isto ugradit nov OS??? ako vec treba gde da ga skinem? hvala unapred.......

Davor_G 26.02.2008 20:35

Samo installiraj os i sve ti je sredjeno.
http://www.korg.com/downloads/pc/Classic_OS_253.zip

GALA 26.02.2008 21:35

Za KABI
Kabi od seta kojeg si ucitao PCG od njega ucitavaj i semplove...Tako ce ti taj set radit kompletno

merlin 26.02.2008 21:44

sta ovaj OS253 promjeni na klavijaturi?ja imam 251 dali je potrebno stavljati 253?

Davor_G 27.02.2008 00:08

Gala problem je u tome da kada oces ucitati pcg file on nece samo stoji file unavailabel
a ksc file mozes loadati ali nista nemas od toga.
Ja sam installirao novi os i sve je moglo.

kabi 27.02.2008 03:24

korg triton
 
Hvala vam na odgovoru,gala i davor.....
A jel hoce tad da se usparaju na BANK? Posto neki pcg fajl je mogao ali ondak kad idem na Bank A naprimer,sve je prazno nema nista od semplova i tako sam izbrisao sve moje boje sto sam imao na BANK A!!!! Kad upgradiram taj novi OS,sta ondak da ucitam, jel KMP-fil ili KSC-fil da bi dobio sve kompletno sa efektima, posto kad ucitam KMP-fil ili KSC-fil onda ih nadjem na Multisample bez efekta kao sto sam ranije pisao....
I jos jedno pitanje za davora u vezi sparanje semplova u triton,znam da mi treba internal hardisk,to ima jedan drug ali nema SCSI-adapter za njega, i neznam gde da nadjem taj adapter da bi mogao da ugradim hardisk,posto ovako kad ih ucitam preko External hardisk koj je povezan za SCSI jeste ide ali cim ugasim onda nema nista,a cuo sam ako ugradim taj hardisk onda samo na AUTOLOAD...
I da kazem isto da imam 64mb memorije,ima li neko odgovora???
Hvala unapred......

kabi 28.02.2008 06:45

Pa ljudi dal niko nema odgovora
 
Pa ljudi dal niko nema odgovora,ja sam postavio ovo pitanje i prije al niko nije nista napisao pa sam digo ruke, da nebi ponavljao temu i dobio bananu kao sto sam vec dobio 7dana, ali DAVOR je ponovio taj isti problem kao sto ga imam ja, pa sam iskoristio shansu....
Ako neko ima odgovora neka napise nesto!!! Glupo mi je da vas dosadjudem, ali mislim da davor ima odgovora,ajde DAVORE ako hoces daj mi savet kako da uradim posto i ja isto imam triton classic kao i ti i taj problem sa semplovima.......
Jos jednom hvala unapred i primam rado savete od vas,kabi

jager 29.02.2008 18:27

Pa Davor je lepo napisao da je upgradeovao OS na klavijaturi i da je posle toga proradilo ... pogledaj i sam, treci post valjda u ovoj temi.
Uradi i ti isto i resio si problem......

Davor_G 01.03.2008 23:33

Kabi, kad ubacis novi OS, onda kada oces da ubacis semplove uzmi Load Selected znaci "PCG file" i kada uzmes njega onda ce te pitati oces i KSC file ti i njega markiraj, i onda uzmi Clear i samo OK. i uzece nekih 10 min da se sve to ucita i onda ces imati sve na Program i na Combi, sa effektima i sve ce fino raditi.

kabi 02.03.2008 03:34

Za davora
 
I jos jedno pitanje davore u vezi sparanje semplova u triton,znam da mi treba internal hardisk,to ima jedan drug ali nema SCSI-adapter za njega, i neznam gde da nadjem taj adapter da bi mogao da ugradim hardisk,posto ovako kad ih ucitam preko External hardisk koj je povezan za SCSI jeste ide ali cim ugasim onda nema nista,a cuo sam ako ugradim taj hardisk onda samo na AUTOLOAD...
I da kazem isto da imam 64mb memorije,imas li davore odgovora???
Hvala unapred......

Davor_G 02.03.2008 12:13

Nemam odgovora, posto ja sam koristi SCSI External HDD.

Alix 02.03.2008 12:35

Hard disk imam ja...Ili modificiranu verziju...Apsolutno nema razlike ili loado sa eksternog ZIP-a,Jazz-a,Diska,CD-Roma,itd...Pa ljudi ovo je pedeset puta pisano---Kad se sempler ugasi moraju se ponovo loadati semplovi i boje...To je tako bilo,i tako će i biti...Smisao Hdd-a je samo da ne moraš šljakati eksterne kablove i zezati se s tim...HDD-a za Classic košta sa ugradnjom oko 300eur i ne isplati ga se nabavljati.Ja sam pak modificiro Iomega ZIP-ov drive i od njega napravio ointerni HDD sa kapacitetom 250MB...Dovoljna je i kapaciteta 64MB jer više od 64MB ne možeš da uloadaš u njega jer je ograničen sa RAM memorijom...Pozdrav!

kabi 02.03.2008 14:06

Cao davore,onda pretpostavljam kada ides na svirku da nosis i external hardisk sa tobom?

Davor_G 02.03.2008 19:34

Da!!

kabi 03.03.2008 01:44

ok,hvala na odgovoru

kabi 08.03.2008 03:18

Floppy-disk ili cd???
 
Cao davore,jos jedno pitanje.....
Gde si usparao OS jel na floppy-disk ili na cd? posto probao sam da usparam na floppy-disk,ali nece zato sto je veliki fil,i nema mesta na floppy-disk,pa sad neznam dali si usparao to na cd i uppgradirao preko cd ili floppy-disk,pisi mi........

zeko 08.03.2008 03:22

Citat:

Originalno postovano od kabi (Post 28829)
Cao davore,jos jedno pitanje.....
Gde si usparao OS jel na floppy-disk ili na cd? posto probao sam da usparam na floppy-disk,ali nece zato sto je veliki fil,i nema mesta na floppy-disk,pa sad neznam dali si usparao to na cd i uppgradirao preko cd ili floppy-disk,pisi mi........

pa ako ti nece stati na jedan floppy,kad se prvi napuni stavis drugog..i obiljezis ih. tako kad vracas o.s. da znas koji ide po redu..

kabi 08.03.2008 11:29

Znaci nemoze preko cd da se uppgradira,mora preko floppy-diska???

edin800 11.12.2009 01:16

Pozdrav raja imam jedno pitanje prije 4 dana sam kupio triton classic.I mucim se danima oko ubacivanja boja nemoze pa nemoze.Pa bi vas zamolijo ako neko zna da mi pomogne,probavo sam OS 253 zip ali nece server da otvori za download.Korg classic 16mb,pomozite ako znate unaprjed zahvaljujem.

Sejox 11.12.2009 01:50

Evo ti link pa skini OS 2.53 za Triton Classic,sa Korgove stranice:

http://www.korguksupport.co.uk/page....ting%20Systems

Ako ce ti to pomoci,naravno,da rijesis problem.

Pozdrav,

edin800 11.12.2009 04:53

hvala ti jarane dawnlodovo sam ali nece klavijatura da otvori kada hocu da load izadze illegal file.Neznam sta da radim mozda treba veca memorija trenutna je 16mb.U svakom slucaju hvala na pomoci.

Alix 13.12.2009 17:03

LINK za download OS može da se obriše jel svako zna otići na KORG sajt i doći do njega...Nisi napiso koji OS trenutno bude na tvojoj klaviaturi.Jel dešavalo se u više primjera da su extenzije novijih OS bile pisane sa drugim programom,pa si moro prvo ubaciti malo noviji (noviji od postojećeg a stariji od zadnjeg) kako bi klaviatura mogla sve da pročita kako treba,pa tek onda zadnji OS.To inače nije pravilo ali znam da je bilo više primjera baš kod Classica.Pozdrav!

Sejox 13.12.2009 18:11

Link za Korgov support ili stranicu za podrsku sam postavio,cisto iz razloga
sto sam vidio da je covjek imao problema sa skidanjem OS-a.
Dakle,kako sam procitao server mu nije dozvoljavao download.

U stvari,eto moze nekome i posluziti ako zeli da skine OS 2.53 za Classic,direktno.
Nisu svi bas najvjestiji u svemu....


Trenutno vrijeme na Forumu 09:39

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org