YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Stalci (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=55)
-   -   ULTIMATE apex AX-48B Vs deltex DX-48B (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=17219)

Simke 30.01.2011 11:49

ULTIMATE apex AX-48B Vs deltex DX-48B
 
Koja je razlika izmedju ova dva stalka,osim sto je razlika u ceni,a zna da bude u rasponu od 50-100eura,mada su na oko 80% indenticni?

aleksandar031 30.01.2011 11:57

Ja sam se skoro dvoumio izmedju spidera i ax48b, i odlucio sam se za apex.
i nisam pogresio,stabilan je,nemam nijednu zamerku,odlican je.medjutim,narucio sam u skymusic-u, stigao je bez torbe i sa 2 para drzaca koji su kraci,33cm.tako da sam narucio duze sipke iz austrije, i to je to.
ali ako sviras solo klavijaturu,bez problema ce te sluziti i ovi kraci.
sve u svemu odlican stalak
ps gledao sam i deletex,ali sam se odlucio za 48b

danijel011 31.01.2011 18:38

I ja sam išao u Sky zbog iste dileme, na slikama izgledaju dosta slično ali uživo ima razlike. Deltex ima tanji stub i rekoše mi da ne postoje produženi nosači za njega. Na kraju sam ipak uzeo AX-48 Pro, ista je cena kao i 48B ali mi se svidela šema kako se pakuje, noge se uvlače u stub i ima ručku na njemu za nošenje.

DinO74 31.01.2011 18:42

Lijepo izgleda Apex samo mi nije jasno dali su mu sipke za drzanje klavijatura fiksne po duzini ili se mogu izvlaciti na zeljenu duzinu kao na Spider-u ???

danijel011 31.01.2011 18:50

Ne mogu da se izvlače, postoje dve varijante, od 33 i 45 cm.

pedjajazz 01.02.2011 12:13

To sto daju krace uz njega je cista pljacka tj. marketing navlaka. Ja kupio pre sest meseci apex 48 pro a u njemu osnovni drzaci od 33 cm, a lepo pise na sajtu da idu u paketu dva od 33 i dva od 45, a ne 4 od 33cm. Tako da kada dokupis i ta dva duza izadje te kao spider,...
Ex sad prakticniji je od spidera, meni i lepsi, manje zauzima mesta u automobilu, ali je i niži, ja sviram samo na pa 80 i za to je ok... ali ako imas dve klavijature idi na spidera osim ako si visok do 170cm.
Ovo je najbolje za nize momke ili za one sto kao ja sviraju jednu klavijaturu, a na drzacu dole stave mikser ili pak torbu za baksis!

Simke 01.02.2011 12:17

@pedjajazz
kolika mu je visina u odnosu na spider PRO(1310mm)?

pedjajazz 01.02.2011 12:21

Uporedio sam uzivo oba, jer dzabe je sta pise, kod spidera moze vislje i pod nagibom da se stavi gore manja klavijatura, razlika 20 cm,.... ako stojis dok sviras znaci,... ako sedis ne..... Evo moje slike da vidis kakhttp://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._5065314_n.jpgo izgleda prakticno

Simke 01.02.2011 12:38

znaci definitivno nije za dve klavijature?
Prakticno kad stojis ako je neko visok oko 180cm on ne moze da namesti drugu klavijaturu kako bi njemu odgovaralo jer je stalak "kratak"!

bracinaccar 01.02.2011 19:46

spajder zakon
 
spajder je spajder....ja ga imam i mislim da boljeg od njega nema...pozzz...;)

pedjajazz 01.02.2011 20:26

Spajder je spajder, dinakord je dinakord, mercedes je mercedes, to prilici nekom od 80 godina da prica...
Ako si mlad covek procackaj internet i videces da postoji i midas, soundcraft, bentley, aston martin, pa tako i drugi stalci a ne samo golf dvojka.
Za mene spajder nije zakon jer meni ne odgovara, glomazan, tezak, noge i drzaci ne ulaze unutar stalka, cena jaka,....
A ako ne pitas za cenu i hoces da ti stalak kosta kao pola klavijature onda uzmi batice Ultimate Apex Ax 90, spajder je igracka za ovo ludilo!!!http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...MiLhW_u9lJ7dfc

skoricnik 01.02.2011 20:49

Spider je samo za 0.9kg tezi od Apex-a ;)

Drzaci ulaze unutar stalka, ne znam gde si video da ne ulaze?
Noge ne idu unutar stalka ali idu prema stalku tako da bukvalno duzina stuba ti je i duzina sklopljenog stalka.

A sto se tice ove 90-ke, ne mogu ocima da ga vidim.
Nakaradniji i gori stalak u zivotu nisam video.
Jos malo pa cemo i bandere nositi na svirku i kaciti klavijature na njih.

pedjajazz 01.02.2011 20:54

Jos jednom ponavljamo isto, a to je da verujete brojkama iz kataloga, kada uzivo probas oba i podignes oba O,9 kg, ne budi smesan,... minimum 2.5 kg a zauzima puno vise prostora u autu, ili gde vec,... a za ax90, stvar ukusa,.......... spider ako je tebi lep, nije meni,... mada za dve klavijature jeste bolji izbor od apeksa

skoricnik 01.02.2011 20:59

Onda, ovi iz ULTIMATE-a lazu.

Posedujem Spider PRO i SPIDER obican, i merio sam ih.
Tacno koliko pise u specifikacijama, toliko ima kilograma :)

Pro - 9.7kg
Obican - 9.2kg

A nije mi nimalo logicno da proizvodjaci povecavaju tezinu svog proizvoda, logicnije je da je smanjuju :)
Btw, pogresio sam u prethodnom postu, nije 0.9 nego 1.1, znaci zaokruzeno na 1kg.

pedjajazz 01.02.2011 21:12

Lazu tacno, ali ne znam sto su stavili vise, valjda da ispadne jaci,... mnogo je laksi,.. doduse nisam merio, bas toliki fanatik kao ti nisam,.... U principu lutamo od teme ... Covek lepo pitao da li da uzme deltex ili apex,... Evo ja jos jednom potvrdjujem Apex!!!

Vule 01.02.2011 21:35

Citat:

Originalno postovano od pedjajazz (Post 170043)
Za mene spajder nije zakon jer meni ne odgovara, glomazan, tezak, noge i drzaci ne ulaze unutar stalka, cena jaka,....
A ako ne pitas za cenu i hoces da ti stalak kosta kao pola klavijature onda uzmi batice Ultimate Apex Ax 90, spajder je igracka za ovo ludilo!!!http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...MiLhW_u9lJ7dfc

Kazete da je Spajder glomazan i tezak...slazem se,ali me zanima da li ste ikada videli uzivo APEX AX90 ili pokusali da ga spakujete,ponesete?


Spajder i nije tema,kao ni APEX AX90,tako da...


Citat:

Originalno postovano od simkeres (Post 169669)
Koja je razlika izmedju ova dva stalka,osim sto je razlika u ceni,a zna da bude u rasponu od 50-100eura,mada su na oko 80% indenticni?

Meni ni jedan ni drugi stalak ne ulivaju poverenje po pitanju stabilnosti...mislim da je nestabilan "prema napred",malo mi je rizicno kad gost prilazi da naruci pesmu pa drmne u klavijaturu...takav je nas posao,pa moramo da mislimo na sve moguce momente. Nogice "leze" na podu i sigurno zahtevaju ravnu podlogu,to je problem br 2,"ruke" mi deluju tanke,nema granicnik da klavijatura ne sklizne,a nisu bas jeftini. Po nekim specifikacijama nisam ustanovio konkretnu razliku osim u ceni izmedju jednog i drugog.

danijel011 01.02.2011 21:58

Nema graničnik, to se i meni nije svidelo kada sam ga uzimao, ali su nosači presvučeni nekom gumom sa gornje strane tako da klizanja nema ni malo, a dobra stvar je što nema ni grebanja klavijature. Nemam iskustva sa Spider-om da bih direktno poredio stabilnost, ali je daleko čvršći i stabilniji od Proel-a...

aleksandar031 13.02.2011 20:38

@vule
ne moze da sklizne,jer je sa gornje strane neka vrsta gume,kao sto je danijel rekao,a sto se tice stabilnosti,tu nema price,odlican,bar sa moje strane.
zanima me u vezi ovog
,,Meni ni jedan ni drugi stalak ne ulivaju poverenje po pitanju stabilnosti,,
da li je to iz licnog iskustva ili iz carsijske price navedeno?
hvala

ps samo da dodam, nosivost po jednom paru drzaca na ax48 modelu je 56.8kg, stalak je od aluminijuma i celika

Vule 13.02.2011 21:09

Vidi,sto se tice ovog novog APEX-a AX90,imao sam prilike da ga testiram i meni kao coveku sa skoro 2 metra je taj stalak neupotrebljiv zbog visine a i gabariti su mu poveci,o tome neka kaze sutra mozda neko ko ga bude kupio i imao vise iskustva,da ja sad ne pricam puno. Sama stabilnost stalka nse ne dovodi u sumnju

Sto se tice ova dva modela o kojima je tema,sam izgled kod tezista nogu sa stubom stalka mi ne uliva poverenje,imao sam prilike da vidjam takve stalke i to mi izgleda nesigurno. Kao sto mozete da primetite da su na novom modelu stavili dva produzetka (manje nogice) ka sviracu,verovatno zbog tog momenta prilazenja "prema muzicaru" i mogucnosti da se lako obori instrument...ali ako kazete da imate iskustva i da je stalak stabilan onda da vam verujemo. Meni je ovo cista fizika koja moze da se oceni golim okom.

aleksandar031 13.02.2011 21:41

Sto se tice ax90 ne znam stvarno,deluje jako glomazno,nisam ga probao jos uvek,tako da ne mogu da sudim,ali on i nije ovde tema pa cu ga zaobici.
sto se tice ax48,i meni je bilo cudno sto nema nikakve granicnike na drzacima,ali ta guma zaista vrsi odlican posao,sto sam se i licno uverio.naravno da sto se tice stabilnosti najbolje je da je stalak na skroz ravnoj povrsini,medjutim super se pokazao i na malo neravnom terenu.za mene veoma bitna stvar,veoma tesko moze da ,,sklizne,, jedino da ga uhvatis i bacis sa stalka:D.
zasad nemam nikakvih zamerki na ax48,radi savrseno,i ne kajem se sto sam ga uzeo,iako sam se dvoumio izmedju njega i spidera.ali sad da ne pokrecem neku drugu pricu.

x3meSRB 14.02.2011 02:10

Nema te sile koja ce da me natera da dam 300e za stalak...

Burli 14.02.2011 12:16

Ima, ima, evo već večeras kada bih dobio glavnu premiju na državnoj lutriji kupio bih već sutra oba... :D

pedjajazz 15.02.2011 03:19

Bravo burli tako je, i ja neznam sta bih kupio kada bih imao para za izivljavanje, jedino sto znam da bi ovo na cemu radim poklonio nekom muceniku, tj. talentu bez novca za tezgaroski start, ali definitivno bi apex ax90 uzeo. i to vise komada sto kaze burli!
Uglavnom mi sto sviramo, i imamo opremu, mozda smo i za ludnicu, jer samo nam stalak vredi kao nekim pevacima mikrofon, koji i stave pod misku, i drze predavanje pre i posle tezge o tome sta je muzika!

No.1 15.02.2011 16:24

Ja imam apex90 i jest ogroman za transport los ali dobro izgleda na scenu..e sad imam i obici X stalak pa kad ima stepenice za hodanje neke sitne svirke onda uzimam taj...pa ljudi kombinujte...ne morate imat samo 1 stalak...
nekad vas pozove drug u kafani za svoj merak pa necete nositi apex..uzmes nesto sta god da obavis posao....nekad je dobro imat i E-86 kao zamena za bojnih polja..heheheh

nesta13arso 17.02.2011 18:37

Da li mozete da mi preporucite stalak za 2 klavijature, ali da nije preko 17000. Posedujem Roland EXR-e2 i Yamahu DX11, pa mi treba za njih, sa mogucnosti da se doda nastavak za mikrofon!?

skoricnik 17.02.2011 19:28

Proel KK20 nov da kupis i + originalna pecaljka.
Doduse, za te pare mozes i Spider Pro polovan da nadjes.

nesta13arso 17.02.2011 20:37

Hvala, posavetovacu se jos sa nekim iz Mitrosa ili Sky musica...


Trenutno vrijeme na Forumu 10:22

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org