YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Genos 2 - promocija (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=33269)

casper 15.11.2023 17:49

Genos 2 - promocija
 
1 Privitaka
Za sat vremena ćemo čuti kako zvuči novi instrument. Čekam nestrpljivo

YOUR NEXT MASTERPIECE | Live Event | Yamaha Music

Zahvaljujući našem članu @tyros2, možemo eksluzivno pogledati kako Genos 2 izgleda. Ne vidi se cijena ali lova nije važna, nje ionako nema :D

Pišemo si nakon odslušane prezentacije. Na Chatu Youtuba je već sada poprilično aktivno. :D

casper 15.11.2023 18:18

Kao što svaki akcioni film ima predigru s reklamama, tako je i sada.
Otvorite kokice i da vidimo što čovjek veli. ;)

https://youtu.be/inVozp-eXbM?si=pdqvDZcETo8TYGSJ

blackman 15.11.2023 18:55

Po komentarima na yutube mislim da je razocarenje

casper 15.11.2023 19:55

1 Privitaka
Super !!!!!
Stari Genos će se i dalje dobro prodavati.
To znači da ću trebati manje nadoplatiti za Genos2. ;)

Tomy 15.11.2023 19:58

Bubanj je bolji (ambient drum) i FM su stavili. Dobro za narodnjake. Također i portamento je bolji.

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk

tyros2 15.11.2023 19:58

Zvanicno

https://europe.yamaha.com/en/product...os2/index.html

casper 15.11.2023 20:40

1 Privitaka
SMF to STY

Thomann - cijena za DE 5000€

Rudiiiii 15.11.2023 20:45

... rekose li koliko Eurica starih je potrebno :D Legendarni Tiho je najavio oko 7000 :mad:

Koliko sam cuo, tipicni Yamaha ispolirani, zaobljeni, izglancani zvuk .... nista coskasto i da strci. Morace narodnjaci opet stare semplove unutri pa pojacaj dok suze ne krenu. Izgleda da je aplikacija bolja-jednostavnija ... itd itd ...

casper 15.11.2023 20:48

Bolje da se preračunao, sad će s lakoćom izdvojiti 5000 novčanica =))

tyros2 15.11.2023 20:57

Citat:

Originalno postovano od Rudiiiii (Post 316236)
... rekose li koliko Eurica starih je potrebno :D Legendarni Tiho je najavio oko 7000 :mad:

Koliko sam cuo, tipicni Yamaha ispolirani, zaobljeni, izglancani zvuk .... nista coskasto i da strci. Morace narodnjaci opet stare semplove unutri pa pojacaj dok suze ne krenu. Izgleda da je aplikacija bolja-jednostavnija ... itd itd ...

Sacekaj malo dok se neki "nas" dokopa FM sinteze :) :) :)


Pozdrav

Tomy 15.11.2023 20:58

1 Privitaka
Za HrvatskuFajl 9475

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk

Rudiiiii 15.11.2023 20:58

:)

... inace ovaj style dynamics control je Roland imao prije 20 godina i chord looper ... ali eto ... uklonili su to jer navodno nije potrebno :mad:

Mislim da su Yamaha sviraci na dobitku u svakom slucaju: posto je kvalitativni pomak ne toliko izrazit, nije pod mus da se predje sa G1 na G2 a ko hoce, ne mora se izuti bas previse. A i mi kibiceri mozemo doci na svoje i uskociti na Yamaha voz jer taj jedinstveni osjecaj nas nece kostati bas kao neka skromna vikendica.
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od tyros2 (Post 316238)
Sacekaj malo dok se neki "nas" dokopa FM sinteze :) :) :)


Pozdrav

... problem je sto DX7 ima 6 oscilatora a ove nase Yamahe samo 4 pa sta sa ona dva oscilatora viska :D Sa njima nece nikako ili vrlo tesko da zazuji kak spada B-) Onaj rece da su stavili presets od DX7, presets sto radi Arturia npr. ili presets u okviru FM sinteze, nekako mi cudno da su stavili kompletan DX7 unutri ... ali ima vaznijih stvari

tyros2 15.11.2023 21:29

Citat:

Originalno postovano od Rudiiiii (Post 316240)
:)

...


... problem je sto DX7 ima 6 oscilatora a ove nase Yamahe samo 4 pa sta sa ona dva oscilatora viska :D Sa njima nece nikako ili vrlo tesko da zazuji kak spada B-) Onaj rece da su stavili presets od DX7, presets sto radi Arturia npr. ili presets u okviru FM sinteze, nekako mi cudno da su stavili kompletan DX7 unutri ... ali ima vaznijih stvari

nadam se da je Yamaha bila dovoljno pametna da ugradi FM sintezu na principu FM7 softwera. U tom slucaju sve pase.

Ako neko ima iskustva sa Montage da prenese bilo bi pozeljno.

Rudiiiii 15.11.2023 21:37

Citat:

Originalno postovano od tyros2 (Post 316242)
nadam se da je Yamaha bila dovoljno pametna da ugradi FM sintezu na principu FM7 softwera. U tom slucaju sve pase.

Ako neko ima iskustva sa Montage da prenese bilo bi pozeljno.

... da su mene pitali kao sto nisu, trebalo je da ubace DX100 kad vec idu na FM.
DX100 jos uvijek trazena roba i nalazi se i u (naj)skupljim studijima a tezak za naci.
Ali isli su na zvoncice ... spreman za praznike :lol:
Dodato:
..... ipak, DX100 u G2 bi bio prilicno glup prijedlog ako ne i malo vise od prilicno glup :lol: zbog vise razloga. FM sintezu kao izuzetno tesku za programiranje, ugraditi u G2 je ... ono ...=)) Zato mi se cini da su ubacili najpoznatije i najbolje presete sa mogucnostima za minimalan editing.

flosarka 16.11.2023 04:23

Citat:

Originalno postovano od casper (Post 316235)
SMF to STY

Thomann - cijena za DE 5000€

Taj na tom linku zakomplicirao je rad sa tim SMF to STY jer sam gledao snimak gje Genos sve to uradi auromatski to jest pretvori iz Midi file to Style sasvim jednostavno i sve štima.Može se dodatno sve sredivati kako taj kaže ali nema potrebe.

tonijo 16.11.2023 11:18

Čekamo "CASPER REZIME", Genosa 2...:)))....????

Poslano sa mog SM-G998B koristeći Tapatalk

Rudiiiii 16.11.2023 15:19

Evo moje strucne analize B-)

Luksuzna slager masina !

Zvuci toliko zastarjelo da je to izgleda upravo i cilj da zvuci zastarjelo.

Imam ideju za upotrebu ovog 'ambience' efekta: 200 ljudi, zamor, galama, vika, cika ... i onda dodas ambience da se sve utopi u takav ambience.

Sama prezentacija i sve oko pripreme i nacin na koji je Yamaha to donijela je za svaku pohvalu, jebote kao da je prezentovan novi Mercedes, a i sama pojava G2 je pozitiva i daje nadu da ce nekad biti i G3 3:-O

casper 16.11.2023 22:10

2 Privitaka
Barometer cijena u ovom trenutku.
Čekamo Audio Pro, Music Centar ...

casper 17.11.2023 10:13

Detaljne upute za korištenje besplatnog programa kojim se iz MIDI datoteke izrađuje Style. Bravo za program, a vidim da se uz dodatne preinake konvertirani Style može koristiti i za Korg.

https://youtu.be/yYfPbMFM5wo?si=mim4Gir2unW4Ozah

MusicIsMyLife 17.11.2023 16:21

Hoće li taj program moći izrađivati style-ove i za ostale Yamaha klavijature ili samo za G2?

casper 17.11.2023 17:36

Mogu svi svi modeli Yamahinih klavijatura. Već sada ga možeš skinuti i korisiti ga.

MusicIsMyLife 17.11.2023 18:32

Divno 😀😀😀

casper 17.11.2023 18:45

Mogla je to Yamaha i bolje ali ako malo razmislim, nije im bila nikakva sila. Nastavili su utabanim putem starog Genosa i napravili nasljednika koji će osigurati daljnju prodaju. Dodali su "samo malo" ali dovoljno da zadrže stare korisnike i isto tako, ovo je instrument koji će privući i one koji su nezadovoljni Korgovom i Ketronovom politikom.

Mnogo je negativnih komentara i očito je da su ljudi očekivali da će Yamaha ponuditi više. Doista, besplatna nadogradnja starog Geonsa na verziju 2.0 bila je veći veći napredak u odnosu na Genos 2.
Yamaha nas je prvo razmazila, a onda je malo stala na loptu. :D Zato ne treba biti razočaran jer je Genos2 dobar instrument koji ima potencijal. Nešto se šuška da bi i Genos2 u određenom trenutku trebao doživjeti veću nadogradnju.

Spomenuo sam već, stabilnost i kompatibilnost je ono što ja očekujem od instrumenta. Kompatibilnost je osigurana i tu nema dvojbe, a za stabilnost mi je dovoljno tvorničko jamstvo od 5 godina koje Yamaha daje na ovaj instrument.

Možda ću već idući tjedan imati Genos2 pa se nadam da će za vikend biti vatreno krštenje. <:-P
Jedino mi žao što osoblje, gosti ili slučajni prolaznici namjernici neće prijmetiti ništa novo, bolje i drugačije. Ovo je naravno šala (kada kažem da mi je žao), kupujem je jednostavno zbog sebe i zbog osobne potrebe da imam/sviram novu "igračku". %%-%%-

casper 18.11.2023 12:47

Yamaha se "potrudila" napraviti par videa kako bi još više instrument približila krajnjem kupcu. U ovom postu ću izdvojiti par njih za kojem mislim da bi mogle pomoći članovima foruma kako bi dobili što bolji uvid što je to novo u Genos2.

Ovo je video koji prikazuje rukovanje s besplatanom aplikacijom MIDI Song to Style koja će sigurno biti vrlo interesantan alat za korištenje. Može se koristiti za sve modele Yamahinih aranžera. Konačno da se Yamaha odlučila ponuditi nešto što je još prije 23 godine u sebi imala klaviajtura KN7000. Kod KN je o radilo savršeno, a koliko vidim i mi ćemo sada imati jednostavan i pregledan tool za "izradu INTRO-SOLO" Style playbacka :D.
How To Use MIDI Song To Style

Živimo u vremenu kada je video postao standard za vlastitu promociju ili za stvaranje kvalitetnih video materijala. Sada i na Genos2 možemo koristiti besplatnu aplikaciju Rec'n'Share, a do sada je to bilo moguće samo na nekim jeftinijim modelima Yamahinih aranžera. Ovo je video koji opisuje kako jednostavno i efikasno rukujemo s ovom aplikacijom.
How To Use Rec'n'Share

Bluetooth konekcija je sada moguća i na Genos2, oavj video pokazuje kako spojiti mobilni uređaj i klavijaturu.
How To Use Bluetooth

I do sada je postojala mogućnost Style DYnamics Control ali vidim da je sada taj dio drugačije prikazan u sučelju. Kada u praksi provjerim, javit ću ima li i tehničke razlike kod Genos2 u odnosu na ono što imamo sada.
What is Style Dynamics Control

Kratka edukacija o novoj/staroj FM sintezi.
What is FM Synthesis

Prikaz kako djeluje nova mogućnost dodavanja efekta na baterije Ambient Drum.
What is Ambient Drums

Nema više glupog video konvertera i spajanje na vanjski ekran je sada jednostavnije.
How To Use HDMI

Spomenuh više puta, kompatibilnost. Ovo je video kako podučiti korisnike starijih modela da se prebace na Geons2. Podučiti ... i navući da potroše pare ... :D
Genos2 Compatibility Video


Evo, imamo na hrpi par stvarčica koje prikazuju novine na Genos2, a koliko vidim ima i nešto "sitnica" koje su dodane u pozadini. MIDI postavke se sada mogu memorirati u registraciju, postoji mogućnost izrade jednog Styla s različitim mjerama ... sigurno ima još ali više o tome kad mi klavijatura dođe na pult.

palas 19.11.2023 16:52

Probao sam na brzinu midi song to style. Ne izgleda loše. Probao sam sa unapred sredjenim midi fajlom i vrlo brzo i lako sam došao do identičnog zvuka u sty.
Možda nebi bilo loše da se kasnije otvori nova tema o ovom programu kako bi ga sto bolje savladali.

casper 19.11.2023 17:47

Slažem se u vezi s novom temom. I ja sam danas potrošio pola sata na testiranje programa i mogu reči da su rezultati odlični. Vidim da će se u budućnosti prodavati mnogi namjenski Stylovi ....

palas 19.11.2023 22:50

Pretpostavljam da ćeš izraditi tutorijal na svom kanalu o ovom programu.
I to bi bilo super...

mikimiki 20.11.2023 02:22

Pozdrav svima
Koliko sam vidio na stranim forumima izgleda da se dx nece moci editovati.

tdamir66 21.11.2023 16:29

Znači ovi koji sviraju dx zujalice su prdnuli u čabar��

casper 21.11.2023 17:25

GENOS 2 vs. DX7: FM Sounds im direkten Vergleich

jmikulc5 21.11.2023 18:31

Aplikacija - Midi Song to Style
 
Poz...Na nekoliko midifajlova umjesto bubnja na desetom kanalu ubacio mi je klavir, ne znam u čemu je kvaka?

casper 21.11.2023 19:42

MIDI nema odgovarajuće podatke na kanalu (MSB i LsB).
Problem možeš riješiti s programom PSRUTI i opcijom Optimize XG. I inače je poželjno koristiti ovu funkciju da se očiste nepotrebni podaci.
Tema za PSRUTI je ovdje.

casper 22.11.2023 08:26

Evo i prve nadogradnje s kojom se rješavaju neki sitni problemi.

Genos2 Firmware Updater V1.02

Citat:

[V1.01 to V1.02]
  • Fixed a problem in which the Kbd Harmony/Arpeggio Type could not be read correctly when loading a Registration Memory Bank file of the Genos.
  • User Style can now be selected when editing the "Style" message in the Chord part on the display, called up by [MIDI Multi Recording] -> [Step Edit].
  • You can now assign "Dynamics Control" to pedals on the Assignable display.
  • Fixed a problem which the MIDI port name and number of MIDI ports may be incorrect when connected to a computer.


casper 23.11.2023 21:38

Prezentacije Genos2:

27. studenog 2023. u 18:00 sati - Music centar Zagreb (Zagorska 60)
28. studenog 2023. u 17:00 sati - EURO-UNIT Čakovec (Braće Graner 8)
29. studenog 2023. u 17:00 sati - EURO-UNIT Zagreb (Frankopanska 24)

Tomy 27.11.2023 19:21

Prva prezentacija u Hrvatskoj! [emoji846][emoji846]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...5b91577828.jpg

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk

casper 03.12.2023 19:37

Ovako je to izgledalo na prezentaciji kod Tomija. Kad izađe Genos3 snimit ću zvuk na kvalitetnij način, a sada je ovako snimljeno direktno s mikrofonom kamere.
Ovo je prvi dio:

https://youtu.be/zRoMT6oFeGU?si=moCOSVcQHWXjducB

gnovako8 03.12.2023 23:18

Pozdrav Casper kupio sam Genos2 mogu reci da je odlican prezadovoljan sam kako to radi ima dosta pomaka zvukovno od Genos1 i funkcija novi sve u svemu nije mi zao ni malo sto sam ga uzeo ;)

casper 03.12.2023 23:36

Bravo! Čestitam ti na novom "stroju".
Ono što sam čuo na prezentaciji mi je dodatna potvrda kako se isplati mijenjati stari Genos.

Bokic 05.12.2023 02:58

Casper,
nisam ga čuo uživo, u kom smislu se isplati menjati, zvuk generalno značajno napredovao ?
Nove funkcije, boje ?
Nove funkcije mi nesto nisu nedostajale ranije, ni boje.

@gnovako8,
Čestitam na kupovini.

casper 05.12.2023 18:49

Naglasio bih riječ meni ("...mi je dodatna potvrda..."), ali to ne znači da će nekom drugom to biti dovoljan razlog da dometne cca 2000 eura. Puno je to novaca. Možda nekome novine na G2 ne opravdavaju tu nadoplatu ali za mene je dovoljno to što mijenjam klavijaturu staru 6 godina za potpuno novu.Nove mogućnosti gledam samo kao dodatni bonus.


Trenutno vrijeme na Forumu 03:41

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org