YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mikrofoni (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Bezicni mikrofoni, sta predlazete? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3439)

bigdan91 31.01.2008 09:50

Bezicni mikrofoni, sta predlazete?
 
Pozdrav svima,

da li mi neko moze predloziti neki bezicni mikrofon a da dobro radi, znaci da su i mikrofon i receiver prilicno dobri. Ako neko koristi neki wireless system ili zna da je neka serija dobra, molim vas napisite. Gledao sam malo po internetu i nasao sam Shure PGX seriju. Ovi sistemi su mi najpristupacniji po ceni pa ako neko zna nesto i o njima neka napise. Hvala!!!!!!

mr_eko 31.01.2008 13:15

ja bas posjedujemo ovaj shurin 58A....mislim da mu je cijena oko 500 eur(u BiH)....odlican mikrofon....cak ima u sebi neki sistem izjednjacenje jačine(ako pjevas tiho pojaca te a ako si glasan smanji te) .mikrofon je odlican isti kao i SM58 kablovski .........

xXx 31.01.2008 13:24

Ako si vec spreman da das nekih 300-400 eura bolje ti je da nadjes polovnu betu58 mnogo bolje radi od Shure PG24E/PG58 300 eura i Shure PGX24E/PG58 400eura. Moja preporuka ti je da uzmes obicnu sm58 ali bezicnu koja moze da se nadje polovna od 150 eura a radi dobro. Ti odluci, ako mogu jos nekako da ti pomognem tu sam. Pozdrav

Mico23 31.01.2008 13:40

Ja bih ti preporucio isto shur beta,radi odlicno.pozdrav

bigdan91 31.01.2008 23:48

Hvala vam ljudi. Tako sam i razmisljao oko Shura ali cu jos videti da li ce to biti SM58 ili Beta 58a. Moracu da se uklopim sa cenom, neznam koliko su tacno ovde (u Canadi) ali provericu sutra. Moze li mi neko reci kakve su tamo tacne cene (znaci novo). Ako neko ima jos neki model da predlozi neka napise.
Hvala puno!!!

antalus1000 01.02.2008 01:00

koji mikrofon?
 
zanima jednog mog drugara da kupi polovan mikrofon do nekih 50e. ima li nesto za te pare da valja, sta da mu kazem:)

jager 01.02.2008 01:11

do 50e i da jos i valja? Tesko :( Jedino mozda neki zicani.....

antalus1000 02.02.2008 14:23

ja se u to ne razumem:) ne znam sta da mu kazem sta ovi od 150e imaju a ovi od 50e nemaju:) ne znam sta da mu kazem ne razumem se u to ja sa mikrofonima nemam iskustva jer ne znam da pevam a i ne sviram pa da sam se susretao po tezgama sa tim stvarima. sta da mu kazem?

Burli 02.02.2008 14:49

Kratko i jasno mu kaži da on lično proba oba modela i nek' se sam odluči šta će da uzme!!!

Alix 02.02.2008 15:11

Jarane moj SHURE je i moja odluka...Beta 58A je TOP za pjevanje...Beta 57 za instrumente...Doduše imaš tu i AKG koji su različitih cjena ali neki modeli čak i isto rade ko Shure...Da ne zaboravim SENHEISER koji ima neke modele (pogledaj na njihov web) koji su mnogo bolji od SHURE ali i cjena im je drastična...I na kraju da ne zaboravim BEYERDYNAMICS---Jako solidna firma...u nas pjevač JOSIP MATIĆ koristi sad taj mikrofon (ope za model ne znam)...Sam sam ga slušo i mnogo bolje radi od BETE 58A...Cjena mu je oko 500eur...A na tebi je šta i kako...Pozdrav!

tesla 27.02.2008 23:38

DEFINITIVNO SM58 bezicni (100-150€) polovan jer nema nov........

simonovic 27.02.2008 23:58

Sennheiser
 
Daleko najozbiljniji medju svim bezzicnim sistemima je Sennheiser evolution,ima ih vise u toj seriji ali bilo koji da uzete necete se pokajati.
Beyerdynamic takodje vrh.

Shure je veoma dobar microfon takodje ali ipak je postao klise medju nasim muzicarima kao i korg medju klavijaturama,vjerujte da shure nije jedini dobar microfon.

tesla 28.02.2008 12:44

moj pevac je do skoro pevao na Sennheiser-u i nije mi se uopste dopadalo kako zvuci prilicno je bio mutan(bar po mome) kupio je mikrofoniju na sve strane. Sada radi na SM58 (bezicni) zvucibar 30% bolje. Probali smo i BETA i KSM9 a ipak smo se odlucili za SM58. No sada ce me neko napljuvati neko podrzati ali to je cisto moje misljenje i moj licni utisak............

Burli 28.02.2008 16:57

Citat:

Originalno postovano od tesla (Post 27894)
Probali smo i BETA i KSM9 a ipak smo se odlucili za SM58.


Mrzi li te malo da nam opišeš kako radi ovaj KSM9 ?

Alix 03.03.2008 11:17

Tesla---Daj matereti reci đe ima SM58 brezžični za 100-150eur?...Kupujem ga odmah za 170eur,a 20eur te ja častim od sebe...kod nas su 300-400eur (skoro ko Beta) ali i bolje rade...Jebeno je što imaju skupe 9V baterije ali u svakom slučaju bolje zvuči nego beta58 koja radi na 2x1,5V baterije...ne znam trebalo bi biti obratno ali moj pjevač Dejan Marković koristi SM58 i odradi poso do jaja...Tako da ako imaš đe kakv za gornju cifru kupujem odmah...Pozdrav!

tesla 03.03.2008 13:30

pre par meseci je jedna drugarica (pevacica) kupila cak za 90 € inace treba malo pojuriti ali to mu je cena....
nista ja imam predlog ajde da ih kupujemo ovde i prodajemo kod tebe hehehe
ajde ja sad jurim jos jedan pa sve sto cujem javicu...
pozzz

cincilator 05.03.2008 17:23

Shure ima mnogo razlicitih modela, ali nasi muzicari uglavnom koriste najjeftinije modele i oni "rade pos'o" bez problema.
Stariji modeli Shure su bolje uradjeni od novih, kad je u pitanju sam mikrofon, bez risivera.
Za samo $100 u USA, uz malo strpljenja, moze se naci na e-Buy polovan LX4 sa SM58 'glavom', koji je odlican mikrofon, sa jednim nedostatkom, a to je VHF, sto i nemora da predstavlja problem.
Za nekih $300 moze se kupit NOVI - Shure PGX24 SM58, a za $350 Beta58.
Bio sam kupio sam i prodao PGX24 Beta58. Zasto?
Pa jednostavno nije mi dopao. Sirok i cist zvuk, odlicno, ali bez 'srednjih' zvuci ravno, nedinamicno...
Neuporedivo bolje mi je zvucao stari LX4 Beta58. Kad bi bilo moguce naci glavu od stare LX Bete pa je prenijeti na PGX24, to bi bila prava stvar.
Trenutno koristim Sennheiser EW300 i za moj licni ukus, mnogo je bolji od Shure PGX24. Sennheiser ima vise opcija, pa tako za 'tanje vokale' mozete izabrati odgovarajucu 'glavu', o cemu treba voditi racuna, pa sigurno nece doci do razocarenja. Malo vise love, ali za 'radne muzicare', isplati se...
Novi Sennheisser proizvodi se u Kini pa je zvuk osjetno promijenjen kod 'donjih' modela - EW100. Ako uzmete EW300 ili EW500 nece biti greske.
Beyerdynamic je odlican mikrofon, ali i tu treba voditi racuna koji 'glavu' odabirate. Opus SDM369 je dobar za zenski vokal, ali za mene licno je bolji i univerzalniji 360, koji ima glavu od TGX60, koji je bolji mikrofon od SM58 i od nove Bete. Cijena je slicna kao PGX24.
I da dodam za kraj, Shure PG14/PG58 je los mikrofon i moja preporuka je da mnogo bolje uzeti stariji polovan Shure nego ovaj pomenuti.
Kad kupujete polovan mikrofon direktno od privatnog lica, pogotovo na prostorima ex-YU, dobro pazite sta kupujete, jer cesto su glave mijenjane i mikrofon ispustan.
Testirajte ga na vecoj daljini kako 'hvata', jer cesto je prisutan problem sa signalom koji se 'gubi'. Po mogucnosti prethodno saznajte kako izgleda orginalna glava.
Odvrnite 'glavu' i pogledajte da li ima tragova od lemljenja. Na zapadu uglavno nema mnogo problema, a ako koristite e-Buy, birajte opciju PAY-PAL, koja vam daje pokrice i ne bi trebalo da bude problema..

Alix 06.03.2008 09:32

Pozdrav kolegama,a posebno cincilatoru...Evo sad sam neki dan gledo firmu SAMSON...Ona je počela da prave "prave" kopije Shure-ta...Evo u Trgovini (ne smem da pominjem imena zbog zašštite),u Ljubljani imo sam priliku da vidim njihov "asortma" mikorofona...i ne znam sam jeli to stvarno "jeftiniji" shure il je to pasje maslo...Na primjer Samson Q8 potpuno izgleda ko beta 58A a i u trgovini 100% tvrde da nema apsolutne razlike među njima,kako po karakteristikama,tako i po kvalitetu.Tu je onda Samson R-21 koji vjerovali ili ne POTPUNO isto izgleda ko Sm58...I opet tvrde da je to isto sve kao i legendarni Sm58 s tim,da je samo razlika što piše Samson...E kod brezžičnih (gledam da nabavim jedan solidan) pojavi mi se njihov Samson Stage55 HH SYS W Q7 model,koji je isti kao MIKROFON SHURE BETA PGX,čak i da su im iste karakteristike...E ta firma ima na embalaži napisano (Made in China)...Jel to stvarno kopija Shure-ta,jel su stvarno iste karakteristike i jel to stvarno Shure za manje para ko što mi ovaj prosipa priču...Cjene su jako smješne (Q8-90eur,R-21__30eur!?!,Stage55-160eur)---Ako ko zna,javite se ovo je otvorena tema....(na Cincilatora još ekstra računam)...

tesla 06.03.2008 09:50

pre bih rekao da je to kao sto si i sam rtekao pasije maslo, za te pare se nikad nije mogao kupiti mikrofon no kao zna. A da ce ga hvaliti pa naravno da hoce ipak je to njihova roba, sigurno nece reci e ovo ti je shit original shure je bolji.........................
Zna li neko nesto o mikrofonima RODE ???

nidzabg87 10.04.2008 19:06

Citat:

Originalno postovano od Alix (Post 28276)
Tesla---Daj matereti reci đe ima SM58 brezžični za 100-150eur?...Kupujem ga odmah za 170eur,a 20eur te ja častim od sebe...kod nas su 300-400eur (skoro ko Beta) ali i bolje rade...Jebeno je što imaju skupe 9V baterije ali u svakom slučaju bolje zvuči nego beta58 koja radi na 2x1,5V baterije...ne znam trebalo bi biti obratno ali moj pjevač Dejan Marković koristi SM58 i odradi poso do jaja...Tako da ako imaš đe kakv za gornju cifru kupujem odmah...Pozdrav!

ja sam nasao preko oglasa nekog lika koji mi je prodao odlicnu polovnu shurku 58 za 150e, probao sam kod njega na licu mesta i super je zvucao, i zvuci.. ali odkad kupih mikrofon svirke prestase:sad:

Marco7 10.04.2008 19:11

...
 
Pa ti za te pare imas novu Betu da uzmes!Bolja od bilo kog daljinca to zaboravih :)

Darko88 10.04.2008 19:13

Kada smam cuo kakko radi Bayer Dinamic odusevio sam se kako sa bezicnim tako i ovim sa kablom. Ali nisu bas jeftini

Marco7 10.04.2008 19:16

...
 
Ja sam imao bayer dynamic mikrofon!Vrhunski su to mikrofoni i dosta su skupi!Ali kad uzmes u obzir da ce da ti traje sigruno 10 godina to i nije bas nesto papreno ;)

Darko88 10.04.2008 19:18

Ipak je vecina muzicara navikla na shur i retko ko menja.

Marco7 10.04.2008 19:23

...
 
To ti sve zavisi koji ti mikrofon najivse lezi!Ne mora da znaci da ako nekom tvom drugaru lezi lepo Akg da ce i tebi!Uzimas ono sto ce najvise da ti odgovara ;) Ja pevam na shure 565 koji star 10 godina i vise ne proizvodi ali meni odgovara vise nego beta i to je to :)

Pilence81 10.04.2008 20:37

Probala sam mali milion mikrofona i stalno trazila nesto novo ali sam se uvek vracala starom Shuru 58.

nidzabg87 11.04.2008 14:31

shurka je pravljena za zivu svirku i tacka, i drzi primat na tom polju... mada kod mikrofona je sve individualno, meni je najbolje glas izlazio na nekom kablovskom akg-u jeftinom... shurka mi je malo mutna ali ne pravim pitanja... ako ne znas da pevas ne moze ni sveti Bog otac da ti pomogne:)

Marco7 11.04.2008 15:06

....
 
Joj ljudi samo mi nemojte pricat tu pricu Shure je ovo Shure je ono!!!Pa ne bi mikrofoni kao sto je Akg,Bayer dinamic,seinhaiser bili po 3 puta skuplji od shura???Nego opet ponavljam pametna kupovina je ona kupovina kad pogodis ono sto bas tebi lezi i sto ti treba!Kako kod mikrofona tako i kod klavijatura i gitara i jos sto cuda!

No.1 12.04.2008 02:04

Kod nas je shure sm58 standard.
Ovi koji rentaju opreme drze obicno to i nije lose
a inace imaju i oni crni behringer jeftine,
bez veze mutni su ko oluk.

Meni se licno svidja Beta i Senheizer

Ja kao prateci koristim pilot mic AKG C420 vec 4-5 godina
zadovoljan sam jer je dosta cist na ton, al nije bas dobar za glavni vokal.
Mislim da nema ona sirina koja ima obican mic i dinamika.

nidzabg87 12.04.2008 15:51

Citat:

Originalno postovano od Marco7 (Post 33355)
Joj ljudi samo mi nemojte pricat tu pricu Shure je ovo Shure je ono!!!Pa ne bi mikrofoni kao sto je Akg,Bayer dinamic,seinhaiser bili po 3 puta skuplji od shura???

Ne kazem ja da je shure najbolji, ali sve je to individualno kao sto si rekao.. sve zavisi za sta ga koristis, da li uzivo ili u studiju... mozda meni shure ne odgovara u potpunosti ali vrsi posao...

nidzabg87 12.04.2008 16:04

meni je super odgovarao moj stari akg od tries evra polovan na kabl, super su izlazili visoki na njemu, sad sam kupio sm58 daljinski polovan za 150evra, ne znam koliko je star ali je super ocuvan, pevao sam i na beti 87a, bolji su visoki na njemu od sm58 ali je razlika toliko mala, sto se ne moze reci i za cenu. Nova beta87a je 1000evra(daljinska).

Beethoven 13.04.2008 21:41

Koristio sam skoro sve koji se najcesce koriste i doso do zakljucka:

SM 58-dobar.
beta 58-bolja.
Sennheiser e865-najbolji (od do sad probanih.)

Jeste kondenzatorski i ne spada u isti kos ali radi 10 puta bolje od bete 58.

Probacu uskoro Betu 87,cini mi se da je on jos bolji od sennheisera.

A KSM 9 sanjam.

Pozdrav.

tesla 14.04.2008 22:03

Ajd jos jednom da pitam ima li ko iskustva sa RODE mikrofonima i sta bi ste preporucili (naravno bezzicni).....

baltik79 28.04.2018 21:35

Da iskoristim temu i pitam...
Koji bezicni mikrofon je najslicniji pilotskom mikrofonu AKG C520? Do sada sam vecinom svirao klavijature i pjevao pa mi je dovoljan bio pilot mikrofon ali u zadnje vrijeme dosta radim samo pjevajuci bez sinta pa mi treba obicni daljinski mikrofon. Moj glas je takav da uvijek smanjujem srednje tonove a pojacavam basove i visoke tonove. Ovaj AKG C520 mi extra odgovara po svojim karakteristikama i zato mi treba nesto sto je slicno njemu. Isao bih sa cijenom do nekih 800 evra.

josipv 02.06.2018 15:10

Probaj Akg D5 ili jos bolje D7.

tonijo 22.03.2019 10:46

Obzirom da nisam baš u trendu sa bežičnim mikrofonima a treba mi jedan, koji je po Vama "BEST BUY" bežični pjevačni mikrofon, ako uzmemo u obzir uloženo-dobiveno, da je cjenom pristupačan, da ne košta kao top modeli Shura i da radi stabilno po našim salama obzirom na frekvencijski opseg?

Kupuje se isključivo novi,ne polovan.



Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

nikadvisekorg 27.03.2019 23:33

do koliko para? Inas sehnheiser npr g2 radi kao zmaj a moze se nadji po ceni pgx shure modela koji su krs za g2....

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока

tonijo 28.03.2019 00:08

Naručen AKG Perception po preporuci, a limit je 500 eura.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Humu 13.04.2019 09:01

Uzeo bih naglavni mikrofon? Preporuka do 50e

tonijo 13.04.2019 09:26

AKG 420.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


Trenutno vrijeme na Forumu 21:38

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org