YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Studijski Hardware (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Sta kupiti sledece od Hardwera? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=22241)

Mico23 28.03.2012 22:09

Sta kupiti sledece od Hardwera?
 
E ovako trenutno sam malo iznad Home Recording varijante i hocu da expandiram,pa savjeti su dobrodosli,napisat cu svoj Setup pa predlozi te.


AMD Athlon X2 2 X 2,5 Ghz
8gb RAM
1 T HD
UAD 2 SOLO
RME FF 400
GENELEC 8020A
RODE NT2A
KORG EXTREME 61
KORG PA3X
I gomilu Softwera waves,lexicon etc.

Da li je pametno da kupim jos jedan par monitora npr. Yamaha NS 10 ili Lexicon PCM 91 ili neki Preamp

Pozdrav svima

harepa50 29.03.2012 01:27

Po meni imaš jako dobru opremu za snimanje, za to "malo iznad Home Recordind varijante".

Ja ne bih kupovao ništa od toga navedenog, jer ti i ne treba. Ja bih malo unaprijedio taj računar. Zavisi sve koliko para imaš za uložiti. Preporuka procesor Intel i7 i da proširiš RAM na 16GB. Ako ćeš da me poslušaš, javi se kolegi tranzitu koji ti može detaljno objasniti kako i šta uzeti, ali da strogo uzmeš šta ti on kaže da bi to sve ferceralo kako treba.

Pozdrav

Mico23 29.03.2012 08:44

Da nebude neskromno,ali sound je vec tu mislim ono kako sam ja to htjeo i izaslo jer par pjesama u eter iz mog studija sa gore navedenom opremom,
upravu si sto se tice PC ali sam jos u dvoumici dali da predjem na MAC,jednostavno mi zao neki plugova(narodne verzije ;))koje bi za MAC-a morao skupo platit.

nista sacekat cu gosp. tranzita a tebi hvala sto si javio na temu.pozzz

Arter 29.03.2012 13:25

gle, nista vise neces dobiti sa mac.om, samo vise platiti. Koristim MAC zs grafiku jer to i studiram, nije kao u muzici, ali po meni je bacanje novaca radije ulozit u pc
Postovano sa mobilnog uređaja

danijel011 29.03.2012 13:25

Stvarno imaš dobar setup, nema šta!

Ja bih tu, kao što si i sam rekao, dodao još jedan par monitora sa većim bass zvučnikom (ako se ne varam, tvoji su 4'') i eventualno još jedan (ili više) mikrofona, ako radiš snimanje vokala sa više pevača, dobro je imati izbor.

Dobar preamp nikada nije bacanje para, ali kako sam čuo, ta tvoja kartica je dosta dobra na tom polju pa možda i nije neophodan.

Efekat ne bih uzimao, bar ne još, ako ti je budžet ograničen jer ti VST pokrivaju to polje jako dobro.

Mico23 29.03.2012 13:49

I ja kontam na monitore,ovi jesu 4" nije toliko strasno jedino radi kontrole niski frekvencija,ali eto naviko sam se na njih i realnu sliku daju..neznam sam ako uzmem yamaha ns 10 onda im moram kupit i pojacalo ali ne neko bezveze,a sto se tice MAC-a jbg Intel Xeon MAC Pro je masina moze radit i dan i noc ali je i pomastan,bar ovaj sto bih ja uzeo 8 jezgara i 16 gb Rama

danijel011 29.03.2012 14:02

Opet sve zavisi od potreba i mogućnosti. Ako ti treba mašina koja će da radi 24/7 i da ti donese par hiljada € mesečno, onda je investicija u Mac opravdana, i to samo pod uslovom da si nezadovoljan PC mašinom! U suprotnom, bolje pazariti stvarčice koje ćeš moći da stvarno i iskoristiš kad si već dao pare za njih ;)

Arter 29.03.2012 14:11

potpisujem danijelov post...jer kao sto sam rekao razliku je bolje ulozit u neki hardweare...
Postovano sa mobilnog uređaja

momo 29.03.2012 23:57

Ja koliko čitam pc u studiu nije i ne mora da bude mac.Ja imam i7 i 16gb rama i mislim da je to to...ali o ukusima ne vredi raspravljati

harepa50 30.03.2012 02:05

I momu sam zaboravio. Naravno da u studiju ne mora da bude MAC. Dosta jeftinije ćeš da prođeš sa PC mašinom i to da je dobro jaka, a sa istom konfiguracijom MAC bi izašao duplo skuplje, najmanje. I kad već imaš te plugine za PC, razlog više da ne uzimaš MAC. Koliko znam, tranzit je radio i na MAC i na PC bazi pa ti može reći više o tome.


Trenutno vrijeme na Forumu 01:39

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org