YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Da li Yamaha EMX 212S zadovoljava...? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=21928)

propenpop 27.02.2012 21:02

Da li Yamaha EMX 212S zadovoljava...?
 
da li sa ovom mixetom mogu da odradim neku manju svirku?
zavrsavam skolske dane sto se tice sinta pa bih polako sebi kupio nesto od opreme da mogu da nastupim. Harmonika, sint, pevac i eventualno jos nesto pa da li je ova mixeta odgovarajuca za tako nesto?
i kako sve to ide, sint harmonika i mikrofon u mixetu pa sve to na zvucnike ili treba jos nesto za ovu i ovakvu kombinaciju?

albin korg 27.02.2012 21:25

prelistaj malo brate po forumu... Mene je ace kaznio za ovakve stvari kad sam bio pocetnik foruma ,imas srece,evo ovdje imas ;)

http://www.yu-midi.org/forum/showthr...ghlight=yamaha

propenpop 27.02.2012 22:13

Postovano sa mobilnog uređaja
Dodato:
procitao sam i tu i jos jednu slicnu temu, ali znas kako ja to dozivljavam kao zakasneli odgovor nekoga ko za sebe kaze da nije bas profi (znaci malo bolji od mene posto sam ja tek malo mrdnuo od pocetka). E sada ovi znalci posto su znalci verovatno da koriste mnogo dobre i verovatno puno skuplje mixete i ocekuju puno, mene zanima za nas pocetnike neka pristupacnija varijanta (cak sam pokusao u konkretnom primeru da navedem za sta mi treba) a posto mi je prva mixeta koju kupujem zato ne znam skoro nista o njima, a ovde sam da nesto naucim i saznam. Ja bih odgovorio ljudima po sto puta na istu temu samo kada bih znao da bi nekome pomogao.
Hvala ti svakako na upucivanju ka ispravnom koriscenju foruma.
Postovano sa mobilnog uređaja

albin korg 27.02.2012 22:59

ma sve je ok,trebas prvo napisati s koliko para raspolazes pa ti onda sklepamo nekakvu kombinaciju da to zvuci kak treba,znaci mix power + zvucne kutije ili mix suhi + kutije aktivne ( Sa snagom) , ili mix slave + kutije ,,ima tu puno mogucnosti .Uvijek gledamo da napravimo nesto dobro za manje para i da je jednostavnije za transport.Eto toliko,pozdrav ...

propenpop 28.02.2012 16:54

pa zanima me neka kombinacija da sa sto manje para napravim neki razglas da, ko sto rekoh, mogu da nastupim u "formaciji" harmonika, bas kontra i pevac, pevacica ili samo sint+ pevanje. nesto sto ce raditi posao za neke "manje" svirke, manji prostori...
obzirom da tek bih poceo sa nastupima onda starije kolege mogu da naslute sta bi zadovoljilo moje potrebe i bilo tzv dobra kupovina.

Sokannp 28.02.2012 21:06

Moj ti je savet da za pocetak krenes raditi s iznajmljenim ozvucenjem a da polako skupljas novce za profi opremu.Jer ces verovatno posle godinu dana doci u situaciju kao moj junior da imas gomilu opreme koja ti vise nije dovoljna za ozbiljnu svirku a nemozes je prodati ni za trecinu cene koju si dao na pocetku.Ovako odmah imas profi zvuk pa kad skupis dovoljno kupi i ti nesto od toga.Za pocetak recimo ako imas novaca kupi neku od ovih mikseta koje se najcesce koriste pa polako skupljaj za zvucnike ili sta ti vec fali.

mirandess 29.02.2012 09:25

Pitanje sad glasi, koliko si mislio izdvojiti novaca za miksetu, a koliko za zvucne kutije?!
Mozemo mi ovako do prekosutra nagadjat...(i zbog skupljanja postova)...
Sto se tice pasivne miksete+pojacalo+klavijatura+ako bude gitara(nekad) onda treba i procesor gitarski, to vuce jos i jednu uticnicu, pa rack, pa onda i neki "korektor napona" pa svasta nesto..... Najbolja moguca opcija(ona jeftinija i kompatibilnija bi bila aktivna mikseta) i rijesis problem!

Ali de prvo reci "cifru" koju si spreman izdvojiti :)

Alix 29.02.2012 10:04

Svako ima dobar odgovor i metodu rješavanja ovog problema...Što se tiče Yamahinih mikseta nikad ih nisao volio premda kod nas u Velenju čovjek na njopj radi godinama i ne mjenja je...Ja lično vjerujem u prokleti Dynacord zato što mi je odličan design i jednostavna za upotrebu...Ako si stvarno amater i ako misliš u tom poslu napredovati i raditi ga ozbiljnije,kupiš sebi taj Emx i jedne dobre kutije (EV Sx300) i rješio si problem...Dakle nekad su ti važniji zvučnici od miksete,ali Yamaha će zadovoljiti tvoje potrebe garant,s tim da bi za te pare mogo naći i Behringerovu miksetu koja bi nudila jedno 20% više nego ta EMX,al opet zavidi od modela...Uz to uvjek ćeš je moći prodati Yamahu napred pošto svakih par godina dolaze nove generacije muzičara koji traže isto tako ko što ti sad...Pa sad reci koliko para imaš pa da ti kolege lakše pomognu...

propenpop 29.02.2012 13:48

Pa trenutno bih mogao da izdvojim nekih ~300,350€ za mixetu i jos oko 200 za zvucnik(e) s tim sto bi najradje bilo sta da kupujem kupio novo (zato sam i pitao o ovoj yamahi jer je ona nova oko 350e)
Postovano sa mobilnog uređaja

Alix 29.02.2012 14:18

Pa bolje ti je a te pare kupiš sebi Dynacord PowerMate 600 koja pojede Yamahu i Behringera i rješio si problem...A za kutije radije posudi od nekoga pa kasnije za 400eur kupiš sebi Dynacord ProLine stare trosistemce koji će ti odraditi poso bez problema...I imaćeš ozvučenje za 700-800eur koje će te poslužiti mnogo svirki...jer dan danas za 200eur nećeš naći zvučnike da valjaju...


Trenutno vrijeme na Forumu 18:42

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org