YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Genos - Playlist (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30496)

Landison 05.12.2017 16:50

Genos - Playlist
 
Da li kod GENOS-a postoji prikaz Style REPERTOIRE?

casper 05.12.2017 19:58

Genos više nema Repertoire, zamjena mu je Playlist. Sve ono što je netko imao složeno kao Music Finder, sada može automatski dodjeliti u Playliste. One imaju mnogo veći opseg djelovanja i pored MFD barataju i s Bankama, tj. registracijama.

Landison 05.12.2017 20:27

Izvini,malo mi je nezgodno(nemam GENOS kraj sebe nego me prijatelj zamolio da pitam, pošto on nije na forumu).

Kod TYROS-a je za svaki Style u REPERTOIRE prikazan određeni broj "tvorničkih" pjesama.

Da li tako nešto postoji kod GENOS-a?

casper 05.12.2017 20:47

Neka se prijatelj registrira na forum, par klikova miša.

Da, ista stvar je i na Genosu samo se drugačije zove. Neka otvori Playlist u Presetu (Example) i tamo će vidjeti kako to funkcionira. Mogu se raditi vlastite playliste i u njih direktno unositi BANKE s registracijama ili MDF iz prijašnjih modela (Tyros ili PSR).

Kod MDF-a je ograničen opseg, možeš snimiti SONG, Style, tempo dok kod playlista možeš postaviti sve parametre, od vocalista, foot controle do ACMP statusa. Ovo zadnje je jako ljutilo neke svirače. :D

romario 09.12.2017 09:18

Casper , vezano za playliste pitanje.
U nju ide :
Style,
Banka registracija,
Jedna registracija iz banke ?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

casper 09.12.2017 11:51

Banke.

Tihotyros 09.12.2017 15:45

Casper, dali je 1 registracija = 10 banki, ili je 1 banka = 10 registracija. Mozda je blentavo pitanje, ali brkamo se s pojmovima.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

casper 09.12.2017 16:46

Dobro je pitanje. Iako je stvar potpuno jednostavna, treba još jednom naglasiti.

Jedna BANKA sadrži 10 REGISTRACIJA.
Možemo kreirati neograničen broj BANAKA.
REGISTRACIJE su oni gumbi koje vidimo na panelu klavijature.
Uvijek može biti pozvana/aktivna samo jedna BANKA, a tek onda unutar nje biramo jednu REGISTRACIJU koja nam je potrebna. Dakle, tada fizički pritišećmo gumb na panelu klavijature.
BANKA može biti prazna, tada gumbi REGISTRACIJA ne svijetle. Aktivna REGISTRACIJA svijetli crveno dok ostale pune REGISTRACIJE svijetle plavo.

Pogotovo kod Genosa, ovo je neophodno razlučiti ako se želimo koristiti Playlistama.

Tihotyros 09.12.2017 17:09

Znaci na Genosu nije moguce slagati playliste tako da se izvadi jedna registracija iz banke i stavi u playlistu? Nego se mora staviti cijela banka? Nemoze nasumicno?

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

casper 09.12.2017 18:06

Tako je, samo se slažu banke. I sve ono što se u banci nalazi.

Ako imaš 8 punih registracija, ti dodaš na playlistu 8 puta istu banku i svaku mjesto na playlisti nazoveš imenom registracije. Ako aktiviraš Action, automatski se poziva određena registracija u toj banci.

Tihotyros 09.12.2017 18:17

To znaci da se moze dodat npr 4 puta ista banka, pa sljedeca 2 puta druga banka i tako redom kako ti odgovara, ne moram stavit sve registracije iz banke na playlistu. To ipak znaci da moze nasumicno samo je postupak drugaciji?

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

romario 09.12.2017 19:14

Citat:

Originalno postovano od Tihotyros (Post 299251)
Casper, dali je 1 registracija = 10 banki, ili je 1 banka = 10 registracija. Mozda je blentavo pitanje, ali brkamo se s pojmovima.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Tiho,
vjeruješ li mi sada :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od casper (Post 299255)
Tako je, samo se slažu banke. I sve ono što se u banci nalazi.

Ako imaš 8 punih registracija, ti dodaš na playlistu 8 puta istu banku i svaku mjesto na playlisti nazoveš imenom registracije. Ako aktiviraš Action, automatski se poziva određena registracija u toj banci.

Super stvar...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Tihotyros 09.12.2017 19:16

Vjerujem ja tebi uvijek. Priznajem da sam ja uvijek mislio obratno to banka = registracija.
Samo mi jos nije jasno dal moras stavit cijelu banku u playlistu ili ne moras. Ako moras onda mi to nije dobro napravljeno :/

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

romario 09.12.2017 20:06

Ne stavljaš vreću cementa :)
Još malo brkas pojmove.
Uglavnom .rješenje je logično.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

casper 09.12.2017 21:05

Vracam se u komfor svoje radne sobe negdje pres jutro pa cu opisati taj slucaj s playlistama. Malo ga jesu zakomplicirali ali u stvari je logicno kako one funcioniraju.

Sent from my XT1032 using Tapatalk

casper 10.12.2017 06:50

2 Privitaka
Citat:

Originalno postovano od viktor011 (Post 299257)
Treba mi pomoc,ne mogu nikako da nastimam da mi preko midi kabla posalje midi komandu u tc helicon,sta god otkacio ili zakacio non stop mi cita sa celog aranzera a recimo bi trebao samo sa jednog kanala.Jos kada bi bio port B????Naravno pitam za genosa

Postavi sve na off sve kanale, osim onoga što šalje informaciju prema vocalistu.

##################
Vjerujem da je sada jasno što je BANKA, a što REGISTRACIJA. Detaljnije možete pročitati ovdje.

Playliste nam služe da u njih možemo pohranjivati banke. Svako pojedino mjesto u playlisti se naziva Playlist Records, a ja ću ih u daljem tekstu zvati - zapis. Možemo imati maksimalno 2500 zapisa i unutar Playliste im možemo mijenjati redoslijed, te dodjeljivati nazive po želji. Kada dodajemo neku banku u playlistu, taj će zapis automatski biti nazvan imenom banke. Ako je potrebno, mi ga možemo preimenovati. Pored toga, zapisu možemo dodjeliti i tkz. Action. U tome slučaju će pozivanjem zapisa automatski biti aktivirana registracija koju smo označili kod edita. (slika2)
Treba napomenuti da svaki zapis nije ništa drugo nego samo prečac (shortcut) do lokacije na kojoj se nalazi banka.

Kada su u jednoj banci pohranjeni podaci samo za jednu pjesmu, slaganje playlista neće biti nikakav problem. Tada je banka nazvana imenom pjesme i kada se ona doda na Playlistu, zapis preuzima taj naziv. Međutim, kada imamo banku koja se zove IME PJEVACA, a u njoj je svaka registracija druga pjesma (SONG 1, SONG2, SONG 3), ona se stvari malo kompiciraju. U tom ćemo slučaju banku IME PJEVAČA unijeti 8 puta i svakome zapisu zamjeniti naziv, tj, SONG1, SONG2, SONG 3. Po potrebi im dodamo i Akciju.

Tonči 10.12.2017 18:31

Po ovome kako si ti objasnio,meni se ovo čini kao odlično riješenje.Mjesta za pohranu ima vise nego dovoljno,pa je najbolje banku koristiti za jednu pjesmu.Kako to funkcionira u live okruženju?

casper 10.12.2017 21:41

Sve to ovisi o načinu nastupa i svirke. Ako se svira ugodna ljetna gaža na terasi blizu mora, treba svaki tren iskoristiti za pogled prema pleplanulim damama koje se šeću rivom. Tada se slože playliste na principu jedna banka jedna pjesma, i vozi majstore. Ali ako sviraš na svadbi i upadneš u žrvanj gdje te oni sa zlatnim lančugama oko vrata napadaju s novčanicama tražeći svoju omiljenu pjesmu, onda se snalazi kako možeš. Po meni je onda najbolja kombinacija svih dostupnih mogućnosti, od direktnog biranja ritma s njegovim OTSovima, pa do spomenutih playlista.

Nema jedinstveog niti najboljeg rješenja. Svatko treba sam pronaći svoj optimalni pristup. Zato je bitno poznavati sve detalje kako bi iskoristili ono što nam najviše odgovara. I u skladu s tim, napravih danas video koji će pojasniti o čemu se radi kod Playlista.


<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/R6hrle8Q_ZA" frameborder="0" gesture="media" allow="encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

romario 10.12.2017 21:57

Rekao bih da je to to .
Ne vidim bolje rješenje za rad .

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

casper 10.12.2017 22:04

Odradio sam "produženi vikend" na ovaj način. Kombinirao sam i stari pristup jer nemam sve zapise posložene kako želim ali nakon što sve posložim kako sam zamislio, vjerojatno ću lagano zaboraviti kako se sviralo i biralo u mladosti. :lol:
Ja bih samo još dodao opciju numeričkog biranja pa da se može kao kod Tyrosa direkno upisaati broj recimo 142, i skočiti odmah do njega. Iako postoji dial up, i skakanje za 10 pozicija naprijed i nazad, kod većeg broja zapisa je tkala rolati krugom. Al dobro, morali su nešto ostaviti i za dvojku. :D

Bokic 10.12.2017 22:51

Casper,
da li i dalje postoji opcija kao na T4, FILE ACCESS ?

casper 10.12.2017 23:06

Ne. Na žalost.

Tihotyros 10.12.2017 23:30

Odlican video, sve objasnjeno. Hvala, Casper :)

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Dodato:
E jedino niste napomenuli da se na playlistu ne moraju samo slagati banke i registracije nego se moze dodati i song, midi file, audio file itd... jel tako ili se varam?

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

casper 10.12.2017 23:58

Ponovit ću. U playliste se mogu unositi samo BANKE. Što se nalazi unutar određene banke, tj, što potežu registracije koje su u njoj memorirane, za kreiranje playlista uopće nije bitno.
Tim više, kada jednom napravimo playlistu sa zapisima nekih 5 BANAKA, mi naknadno možemo mijenjati sadržaje registracija unutar tih banaka i nećemo uopće utjecati na playlistu. Ona će i nakon promjena opet pravilno pozivati Banke.

Ili, jedno mjesto na playlisti ( u videu ga nazivam zapis ), nije ništa drugo nego obična informacija koja sadrži
1. naziv banke
2. lokaciju gdje se ona nalazi

Kliknemo na jedan Playlist zapis >
on poziva jednu Banku >
kliknemo na registraciju >
ona poziva sadržaj koji je njoj memoriran (style, voice, song)

To je hijerarhija koju treba shvatiti.

Tihotyros 11.12.2017 00:04

Jasno. Mislim da sam negdje vidio video gdje je stavljen posebno audio file, midi, i sve kombinirano. Pa sam zato mislio da se i to moze dodati posebno. Neovisno o bankama.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Dodato:
Nesto slicno kao song sekcija na tyrosu, gdje se moze naprsviti mapa fajlovs kojim pristupamo, precac. Samo ssm dobio dojam da je to sad sve integrirano u playliste.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

casper 11.12.2017 00:36

1 Privitaka
Kao što ne postoji FILE ACCESS za Stylove, tako više nema niti ova 4 gumba za pristupanje željenoj lokaciji SONGa.

Ako govorimo o slaganju songova, bilo da se radi o MIDI ili Audio materijalu, onda se može jedino koristiti Song Player. On može raditi u dva modaiteta, Dual ili List. Na slici je prikaz koji podsjeća na playlistu ali nema nikave veze s tom funkcijom u Genosu. Tako možemo složiti songove i puštati ih ali samo po onom redoslijedu koji smo unaprijed odredili. Moguće je "on te fly" jedino isključiti pojedine pjesme (sivo polje s brojkom).

Alen P 11.12.2017 09:19

S obzirom da broj banaka moze biti beskonacan, mozda je najbezbolnije rjesenje da svaka banka sadrzi jednu "registraciju" ili song bilo kojeg formata spremnu za sviranje, ili?

romario 11.12.2017 09:40

Koliko sam shvatio casperov video nema potrebe za tim.
Playlista poziva i pojedinačnu registraciju,samo treba upisati ime registracije .

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

casper 11.12.2017 10:51

@romario, dobro si shvatio ali može se pristupiti i na način koji predlaže @Alen P
Svatko će složiti Playliste po svojoj logici i zahtjevima svirke.

romario 11.12.2017 11:08

Da, tako radi čini mi se kolega tyros2 .
Jedna banka=jedna registracija.

tyros2 11.12.2017 22:52

Ne cini ti se jaro ,,nego si u pravu.
Kroz sve ove godine druzenje pocev od Tyros2 pa do Tyros5 za nacin koji ja radim meni se pokazala kao najbolje opcija.
Malo je mukotrpno sredjivanje i zahtjeva dosta vise vremena da se sve to nasteluje. Medjutim na svirci je milina.Pozovem pjesmu i onda nema vise nikakvoga cackanja,,po klavijaturi do sledece pjesme,,sve je smjesteno u tih 8 Dugmica :).

Komfor na svirci zagarantovan. :)


Pozdrav.

romario 11.12.2017 22:53

Slušam ja tebe kad pričaš :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

casper 30.12.2018 02:50

Kad Yamaha sve pripremi, spremi u registraciju, samo treba navježbati pjesmu.


https://youtu.be/ntoLSvBO6ug

dmmacak 30.12.2018 12:02

Ovo dodje kao igrica za nemacke penzionere. [emoji4]

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

casper 30.12.2018 12:26

Da, ako gledaš iz naše perspektive. Ali zamisli da si netko da truda i napravi ovakve postavke za pjesme iz tvog ili mog repertoara ... ;)

romario 30.12.2018 12:42

Da da...
Tako složenih 100 registracija...
Strašna stvar na genosu mi je taj izbor, play liste.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

Landison 30.12.2018 12:50

Tražio sam među ovim prikazanim REG BANKS "Zadnja želja" od Škore...nisam mogao naći....zna li neko kako je naći?!

casper 30.12.2018 13:12

3 Privitaka
Možda bi mogli pisati Yamahi i izraziti želju da nam uglavi Zadnju želju u factory preset Play liste. :D
Kada bi Play liste imale numeričko biranje, prešao bih na rad s njima. Ovako mi služe jedino za "programsku svirku" gdje su unaprijed definirani setovi. Trenutni menu s desne strane je apsolutno nepotreban. On služi za kreiranje play lista i za live situaciju je beskorisan a zauzima mjesto na ekranu. Bolje bi bilo da su dodali nešto poput ovoga na slici, biraš tri broja s desne strane i odmah ideš na tu lokaciju. A izbornik za kreiranje su inoako mogli uglaviti kao i sve ostale koje nam služe za rad kod kuće.

Landison 30.12.2018 13:59

Koliko bi mi mogli toga napisati za Wish-Request.Da bi odabrali pjesmu u Play List moramo nešto stisnuti dva puta i pjesma starta..ali...kako ja radim sa pedalom(registration sequence) moram napraviti i treći potez...stisnuti pedalu da bi aktivirao prvu reg sekvencu...međutim... nakon drugog pritiska ekrana ,dugmeta (load ili enter ili naslov pjesme)pjesma starta i ako stisnem pedalu zerku kasno onda pjesma starta ponovo odnosno dva puta što je naravno nedopustivo!

romario 30.12.2018 13:59

I to je u stvari nacin rada koji prakticira @tyros2 .

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk


Trenutno vrijeme na Forumu 06:38

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org