YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   IT Sektor (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Windows VS Mac (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=18014)

namik 15.03.2011 00:12

Windows VS Mac
 
Ako ima ko iskustva kavog sa Macintoshom, isplatil se uzimat i koliko je software bolji ako je bolji ikako od windows aplikacija ? cuo sam da je hardware dosta kvalitetniji. Razmisljam da kupim Apple macbook air pa me eto zanima.

Beethoven 15.03.2011 02:33

Pozdrav.

Tema je trebala da glasi recimo "PC Vs. Mac" ili "Windows Vs. Mac OS" ali razumeo sam sta te interesuje.

Da ne bi duzio, ne postoji jedna stavka na PC-ju koja je bolja od Mac-a zato nemoj da pitas vec pravac kupovina. Ja se na PC vise nikad necu vratiti. Nemoj da te brinu stalna pitanja kako nema nekih programa za Mac i slicne gluposti, ima svega i sve to je milion puta bolje, lepse i civilizovanije od konkurencije. Dobar je i hardver, odlican softver, podrsku imas direkt od Applea, radis Update OS-a kad oces free, ma milina. Ljudi su alergicni na Mac jer nisu upoznati za Mac racunarima. Prelazak sa PC-ja na Mac nikad ne moze biti korak nazad, samo napred. Kad je muzika u pitanju, Logic Studio je vrh vrhova i ne znam program za PC koji mu moze prici, samo ti je on dovoljan i apsolutno nista vise.

Pozdrav.

Btw, MacBook Air je lepotan. :)

tranzit 15.03.2011 02:54

Svasta nesta ti naprica a ne dade nijedan argument, gdje li samo pokupi sve to. Radim i sa najnovijim MAC OSom i sa Windows 7 sistemom na dvije zestoke, po performansi vrlo slicne, hardverske konfiguracije u studijskim uslovima i debelim prijektima i nista od toga sto si napisao ne bih mogao da potvrdim. Spusti loptu malo na zemlju jer ima i boljih masina od Macovih a i boljih sekvencera od Logica. Ta prica o Macu je pila vode do prije pet sest godina, danas je to samo nostalgicna bajka jer sve je to i hardverski i sistemski na vrlo pribliznom nivou, bar sto se audia tice.

stroj 15.03.2011 05:06

Evo ovako my friend... Pitanje je za što ti treba Mac. Ako je pitanje sigurnosti onda je Mac daleko ispred Windoza. Sve ostalo je pitanje ukusa i keša naravno. Koristim upravo Mini Mac i stvarno je brz i siguran ali kad provedeš 15 godina na windozama prelazak na mac je malo nezgodan . Uglavnom se slažem sa kolegom Tranzitom - sve je pitanje hardvera tj koliko para toliko muzike.

namik 15.03.2011 14:23

Treba mi pouzdan, kvalitetan, lijep i brz laptop. Portabilnost je isto vazna. Na Apple masinu moze se instalirati Win7 bez problema sa Apple Boot Camp aplikacijom, tako da mi to i nije sad bas neki problem, sto mi treba na Win koristit cu na Windowsu a Mac OS nisam do sada ni koristio zato sam i postavio temu.

Beethoven 15.03.2011 15:30

@tranzit

Ti nisi dao ni jedan argument, reci po cemu je PC bolji, slozicu se. Dovoljno je da mi kazes samo jednu stvar po cemu je PC bolji od Mac-a.

Pozdrav.

Ace 15.03.2011 15:43

Ja bih vas samo zamilo da se lagano diskutuje na temu. Bez prepiranja. :)
Hvala.

nesaband 15.03.2011 16:23

ih bre Ace,sto pokvari temu,bas je lepo krenula konstruktivna rasprava dali je bolji mercedes ili audi=)).

bez zezanja,ja ocekujem stvarno da kolege koje nesto znaju o ovome i napisu.
I mene interesuje razlika izmedju ova dva sistema.

KKND1666 15.03.2011 17:58

Ukoliko dugo radis sa Windowsom bit ce ti tezak prelaz na MAC OS
A sama cinjenica da je svaki dan sve vise onih koji koriste MAC OS treba da ti kaze sve o njemu.

Vule 15.03.2011 18:27

Da je MAC bolji za neke stvari,jeste,i to drasticno,ali i da je skuplji drasticno i to je istina. Prica o ovome i onome,sta je kod ovog bolje a sta losije moze da ide do u nedogled i na kraju da opet ispadne nepotrebna frka i da ne dobijemo odgovore na pitanja. Imam jedan MACBOOK PRO i jedan DELL Studio,oba su hardverski pribliznih karakteristika osim sto je MAC jedno 4 puta skuplji od DELL-a...odgovorno tvrdim da nije 4 puta ni bolji ni lepsi...toliko.od mene. Hvala


Trenutno vrijeme na Forumu 10:25

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org