YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Instalacija OS na Yamahi psr 9000 v3 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27242)

nikolajanic1 18.06.2014 18:48

Instalacija OS na Yamahi psr 9000 v3
 
Obzirom da nemam iskustva sa ovom masinom , imam pitanje u vezi instalacije. Kada instaliram OS u 4 diskete (sto sam uradio prema manualu) zatim se trazi SUB program ? Nakon kojega bi instalacija bila kompletna . Ja neznam sta je zapravo SUB program i kako do njega ? Ako neko zna biti cu zahvalan ! nakon cega cu onda isto pojasnjenje staviti na download .Hvala!
Dodato:
pretpostavljam da se radi o original disketi koja ide uz klavijaturu, a koju ja nemam. Dali postoji drugi nacin ?

Vaxter 19.06.2014 12:41

Ako se ja dobro sećam bilo je 5 disketa, a ne 4.
Zip sa Yamaha sajta treba da sadrži 5 fajlova.
p9000s.bin je taj SUB koji ti fali.

nikolajanic1 19.06.2014 21:15

Tacno to je peti koji imam i stavio sam ga na download p9000s ima 1.024kb i pokazuje se kao VLC media file. Kad stavim disketu, ekran pokaze disk wrong , a sve drugo prihvati , tako da nemogu do kraja instalirati. Ako je to taj bin neznam zasto je u vlc formatu a prve cetiri su oznacene samo sa file sa ikonom teksta. U svakom slucaju hvala na zelji da pomognes . pokusat cu ja jos koji put ,mozda nesto krivo radim mada sumnjam jer sve ide dobro od pocetka i onda ovaj peti u zipu ne prihvaca ?
Dodato:
Ama ljudi moja greska ispricavam se ! Stvar je u disketama , tek je peta bila u redu i prihvatila instalaciju do kraja. Znaci sve je u redu sa OS za psr 9000 V3 koji sam stavio na downloads.Postupak je sledeci: Kod ukljucivanja klavijature drzite start stop i drzite skroz dok se na ekranu ne pokaze menu. Zatim stisnite tipku B , zatrazit ce vas da ubacite disketu 1, zatim ostavite par minuta da ucita ,nakon cega ce vas zamoliti da ubacite disketu 2 i zatim 3 i 4 i 5 ta peta je vlc media file koju imate u fajlu .Kada zavrsi instalacija koja se graficki pokazuje na ekranu , pisat ce complete .Na kraju da bi potvrdili instalaciju vaseg OS stisnite 2x Exit . I sretno ,to je to !! hvala Vaxteru !

Vaxter 19.06.2014 23:52

Eto vidiš da ti je to to.
To što ti pokazuje VLC ikonu je znog bin ekstrnzije.
VLC se postavlja kao player za bin jer su binovi uglavnom cue/bin image cd-ova, pa on misli da je tu neko film ili muzika.
Malo se zafrknuli.
Bitno da si ti to sredio.


Sent from my iPhone using Tapatalk

nikolajanic1 20.06.2014 08:26

Da a kod takvih stvari treba racunati na stare diskete , menjas jednu ,drugu i sve isto ,mislis sta nevalja ,a eto . Radio sam to na Tyrosu2 i bilo je sve jednostavnije radi usb-a naravno . Nista ,hvala tebi na pomoci i nadam se da ce moje iskustvo sa tim starijim klavijaturama , a ko ih jos koristi , biti i njima korisno ! Poz svima !

tonijo 05.09.2014 22:39

Imam isto Yamahu 9000 pro, ver 2...klavijatura radi perfektno, OS također...što se dobiva dizanjem nove verzije OS-a?...vidim da to cesto radite?

nikolajanic1 11.09.2014 15:47

Pa ako se nesto pobrka na softveru , steka i i sl. Novi OS ispravlja stvar ,brze radi i to

nikolajanic1 11.05.2016 20:57

Yamaha psr 9000 ots i multi pad ?
 
Kolege ! Da li netko zna kako posle factory reset ( dsp4-7+ slow/fast+exit sto je ful reset ) i ponovnog instaliranje OS v3 komplet onih 5 disketa, kako se moze vratiti multi padovi i ots fabricko stanje ? jer posle ovih operacija to se izgubi , nema nista ! samo pise user pad 1,2,3 itd a ots prazno nema nista ! prije reseta sve je radilo ! E sad zasto sam radio reset nepitajte ! Hvala
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od nikolajanic1 (Post 289732)
Kolege ! Da li netko zna kako posle factory reset ( dsp4-7+ slow/fast+exit sto je ful reset ) i ponovnog instaliranje OS v3 komplet onih 5 disketa, kako se moze vratiti multi padovi i ots fabricko stanje ? jer posle ovih operacija to se izgubi , nema nista ! samo pise user pad 1,2,3 itd a ots prazno nema nista ! prije reseta sve je radilo ! E sad zasto sam radio reset nepitajte ! Hvala

Ok treba ubaciti obadve diskete tvornicke factory disc 1,2 for yamaha psr 9000 .

blackman 02.08.2017 10:47

Pozdrav jedno pitanje za 0S PSR 9000 pro
jel ide na 5disketa ,a sta je sa ovim fajlom od 6,20mg
jel krecem od fajla br 2,3,4,5 i ps bin na kraju
Hvala

makso68 07.08.2017 14:57

Imaš na Yamaha sajtu verziju sa floppy i direkt HDučitaš fajlove na HD preko SCSI,ili direktno skopčaš HD na kompjuter).Ukoliko pitaš za drugu verziju,ideš od fajla 2....Ako ćeš sa floppy disketa,moraš svih pet,po redu.Nadam se da sam pomogao.Pozdrav

Poslano sa mog M3s koristeći Tapatalk
Dodato:
Pardon,PS bin ide na početku..

Poslano sa mog M3s koristeći Tapatalk


Trenutno vrijeme na Forumu 10:14

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org