YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Zašto se midi loše čuje!psr3000 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=2402)

b.o.Y.c.h. ČK 18.09.2007 11:10

Zašto se midi loše čuje!psr3000
 
zdravo!
imam psr 3000 i kad na njoj napravim neki midi,stavim na računalo i tamo se taj midi jako loše čuje(slušam u van basco midi player).Dal treba šta convertirat,mjenjati gs, xg,nemam pojma zato molim vas pomozite mi da mogu radit midi-e i uploudat na web str.
Hvala puno

vingula 18.09.2007 11:25

Na računalu ti se loše čuje zbok fonta zvuka tvoje zvučne kartice.
Ako imaš Creative,TerraTec ili slično možeš mjenjat te fontove,a imaš i VST opciju sound modula za Cubase SX ili drugi za obradu midija na kompjuteru.

fico 18.09.2007 12:04

Posto imas Musicsoft Downloader najlakse ti je ako midi pravis na kompjuteru sa XG Worksom jer podrzava najboje yamahin standard i sve ti ide preko usb kabla i odma mozes da probavas i menjas sve sta ti nije kako treba .Sint ti u tom slucaju sluzi kao midi klaviatura koju imas pod USB device u programu.

vingula 18.09.2007 14:36

XG Works ti ništa ne vrijdi ako nemaš nešto od yamahinog hardwera npr. PCI card za kompjuter ili neki yamahin sint.XG works je samo program za obradu nije modul.
Druga stvar je ako imaš povezanu klavijaturu i računalo.

b.o.Y.c.h. ČK 18.09.2007 15:00

midi
 
mislim da je sa zvučnom sve u redu.Npr ja stavim midi u van basco(ili bilo koji dr pr)sound od klavijature se čuje,no vrlo loše,a drum kita ne može prepoznati,pa lupaju neke gluposti.Prije sam imao rolanda e-86(GS)kad bih tamo snimao midi,stavim na komp i sve se super čuje.

tranzit 18.09.2007 15:19

Ama instaliraj Yamahin usb midi drajver u taj kompjuter a u Van Basco odredi njega kao midi in i midi out. Ti sve vrijeme slusas zvuke sa windowsovog sintija a ne sa psr3000.

flosarka 21.11.2007 23:06

Da kao što reče Tranzit.Računalo ne prepoznaje banke instrumenata koje imaš na sintu.Ja kad sam takode probavao midi fajlove konventirao sam ih čini mi se da se programu kaže psruit il nekako tako onda on sam namesti banke od yamahe al sam ih posle puštao na Cakewalku i bilo je dobro.Tamo sam dolučio i banke od yamahe što na Wanbasco ne ide.

spale 19.10.2008 08:28

Evo da ne otvaram novi post.Klinci se zanimaju sa karaokama na Van basco playeru.Pošto se radi o nekom starom lap topu (Pentium I) na kome je instaliran Win 98 a za Yamaha XG mora biti minimum Win 2000 ili jače moje je pitanje da li postoji neka caka da se taj Microsoftova standardna šema soundova malo poboljša bez nadogradnje (budženja) postojeće jadne konfiguracije?

caka012 20.10.2008 22:15

Mozda ako instaliras program koji se zove MIDI EDI. On ima opciju da kada ucitas midi fajl izaberes da li ce da koristi GENERAL MIDI 1, GENERAL MIDI 2, ROLAND GS ILI YAMAHA XG soundset. Potrazi taj program, ima ga negde na netu, a ako nema imam ga ja. Inace je koristan program, mozes u njemu da editujes midi fajl kako hoces, da promenis tonalitit, instrument, skines pilot melodiju (iskljucis kanal) i sl.

gibanica 20.10.2008 23:05

Citat:

Originalno postovano od vingula (Post 16688)
Na računalu ti se loše čuje zbok fonta zvuka tvoje zvučne kartice.
Ako imaš Creative,TerraTec ili slično možeš mjenjat te fontove,a imaš i VST opciju sound modula za Cubase SX ili drugi za obradu midija na kompjuteru.

mozes menjati al neces dobiti nikad zvuk kakav si zamislio,ako pustas preko van basco. one karaoke malo ozbiljnije menjaju stvar.ali to su onda prave matrice, a ne midiji od 20Kb. kupis ih na cdu. HE :) sve u svemu neces puno poboljsati nemoj se sekirati.


Trenutno vrijeme na Forumu 11:11

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org