YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Ostalo (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=66)
-   -   tablet za tekstove? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=25772)

zeljko_mo 08.08.2013 12:17

tablet za tekstove?
 
Koliko vas koristi Tablet za svirke? i koliko je pouzdano, tj. strah od toga da ti ga netko ne obori, sta ako nece da se upali, nema baterije ili nesto... ili jos uvijek crno na bijelo tekica i to...
razmisljam o tome da uzmem, ali ponovo, neznam ni sam... :/

casper 08.08.2013 12:34

To je idealno rješenje ako ga usporedimo s starim dobrim tekicama.
Trenutno koristim drugu koncepciju, prikazujem tekst direktno s klavijature na vanjski neovisan ekran. Iz vlastitog prijašnjeg iskustva i iskustva kolega koji ga koriste mogu samo dati veliki plus za ovaj gadget na svirci.

Treba ga postaviti na dobar držač, stalak i nema problema od rušenja. Što se tiče "tehničkih problema" koje spominješ, poput nedostatka baterije ili neispravnosti, one su uvijek prisutne. No tko je i s ostalom opremom pa tu ne vidim neki veći problem. Uostalom, gažu "pod mus" uvijek možeš odraditi i napamet. Aako želiš biti siguran, tekice u kofer i drži ih pored sebe.

zeljko_mo 08.08.2013 12:48

to "pod mus" nije bas lako... lako je odsvirat a inace nepjevam, ali bude situacija kad moradnem malo uletit, pa me tekst malo j*be... imas li primjer da vidim tog drzaca/stalka?

casper 08.08.2013 12:59

2 Privitaka
Da, stvar je navike. Pjevati na pamet ili pogledom u teku. Kad se navikneš imati šalabahetr onda stalno buljiš prema njemu. U stvari nisi ni svjestan da tekst znaš na pamet dok ne probaš. U tom slučaju knjigice u kofer i držat ga pored sebe.

Najćešći stalak za klavijature Spider, nedavno su napraviti dodatak. Izvrsno i elegantno riješenje. Imaš slične takve i za neovisan stalak za mikrofon.

nesaband 08.08.2013 13:38

@casper,stvarno si kralj,gde ima ovaj drzac da se kupi?odusevio se me ovom slikom.

zeljko_mo 08.08.2013 13:42

nisam ovakvo nesto jos vidio uzivo... fantasticno... ali ja nemam spidera :/ konto sam na stalak od mic-a ili nesto... a ovako kako si mi ti do lijepo slikovito dočarao, nebih imao brige hoce li ga netko gurnuti da padne ili nesto... svaka cast kolega :D

casper 08.08.2013 14:11

7 Privitaka
Slike sam screenprintao sa oficijelnog sajta K&M. Ima toga od svih proizvođača stalaka.
Vidim da volite slikice pa evo jedna kompilacija.

bking87 10.01.2014 14:58

nisu losi ni ovi stalci,extra su,al brate,nekako je teka zakon..:)

tranzit 15.02.2014 01:40

Ovisi odakle se javljas, ako je EU pa i nesto sire, onda kod Thomanna. Kod njih ces naci sve ove drzace koje je casper postavio.

makl 16.02.2014 20:50

Ove tablete su poceli kod nas dosta isfuravat, al ja nekako ne volim imat hrpu toga oko sebe, dosta su mi ovi kablovi od klavijature i mikrofona, i mixeta sto stoje pored mene...ja kad radim svirku sa aranzerm, imam jednu biljeznicu u koju si printam textove, ali slazem ih po ritmovima i brzini, tako da kad krenem u jedan set, lupam ga minimalno pola sata (niz pjesama, u istom ritmu)...ako me netko bas trazi neku pjesmu koja se ne uklapa u ritam, stanem i krenem ju iz glave pjevat, dok u meduvremenu ne nadem tekst dok pjevam...mada nekad ako ima koja da nemam teksta, a znam ju, obicno ponovim prvu kiticu 2 puta, i svi sretni zadovoljni, hehe :D


Trenutno vrijeme na Forumu 21:05

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org