YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Roland GW 8 blokira (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=12616)

mrkic 21.01.2010 23:02

Roland GW 8 blokira
 
Pojavio mi se problem sa GW 8. Kupio sam ga pre nekoliko dana. Ubacio sam samo neke ritmove koje sam skinuo sa ovog sajta i neke koje sam koristio u G 800. Sada mi se ponekada desava da kada vrtim "value" tj.pretrazujem koji rotam hocu da pustim Roland samo blokira i ne pusta nijedan ton niti ritam. Moram da ga ugasim pa upalim i tada pustim isti ritam on radi. Ako neko zna resenje molio bih za pomoc. Hvala unapred.

Boban010 22.01.2010 00:42

Obrisi ritmove koje si ubacio od G800.

mrkic 22.01.2010 00:47

Hocu. I ja sam razmisljao o tome, mada mi se to i desilo i pre nego sto sam ubacio te ritmove. Ali sam bio ubacio neke koje sam skinuo odavde. Pokusacu pa cu da javim sta je bilo. Tek sam ga kupio i poceo sam da radim sa njim i za sada mi se mnogo svidja:D. Hvala Bobane.

nesaband 22.01.2010 03:25

slusaj Bobana i neces imati problema.ritmovi od g800 imaju nesto sto zbunjuje GW-8 i onda dodje do blokiranja ali i oni mogu da se srede.probaj prvo da ih konvertujes za rolang g70 pa ih preradi u kalvijaturi.

milanceshow 22.01.2010 04:06

Vrlo je bitno da ritmove koje ubacujes budu prilagodjeni tvojoj klavijaturi.To je osnova za uspesan rad klavijature.

Boban010 22.01.2010 11:14

Dva neizostavna koraka za sve one koji imaju novu klavijaturu.Prvi je da se procita manual i to strpljivo od pocetka do kraja makar samo jednom,a drugi da se redom preslusaju boje koje klavijatura poseduje i zabelezi broj svake koja moze da bude interesantna ili ima neku posebnu namenu.

mrkic 24.01.2010 23:29

Poslusao sam Bobana, vidim i po ostalim postovima da se bas razume u GW 8 i izbrisao sam neke ritmove mada nisam bas sve i za sada mi lepo radi. A i procitao sam celo uputstvo na srpskom tako da se za sada ne snalazim lose. Ne znam jos uvek kako se koristi style composer tako da moram da poradim na njemu. Ako neko moze da pomogne bio bih mu zahvalan. Hvala vam svima ljudi za pomoc.
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od nesaband (Post 119436)
slusaj Bobana i neces imati problema.ritmovi od g800 imaju nesto sto zbunjuje GW-8 i onda dodje do blokiranja ali i oni mogu da se srede.probaj prvo da ih konvertujes za rolang g70 pa ih preradi u kalvijaturi.

Jos kada bih znao kako se konvertuje za G 70 i da ih preradim u klavijaturi...:D

Tek sam poceo, nadam se da cu i to da naucim.

nesaband 25.01.2010 03:35

nabavi program STW i vrlo prosto se konvertuje sa bilo koje klavijature na primer ritam od korga izaberes i konvertujes ga.mislim da i ovde na foumu imas uputsvo za koriscenje STW program.samo polako snaci ces se.

mrkic 25.01.2010 11:31

Hvala Neso. Evo sad sam dosao iz grada i krecem u potragu pa javljam rezultat.

nesaband 25.01.2010 11:59

ok
polako samo i bice rezultata


Trenutno vrijeme na Forumu 15:24

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org