YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=40)
-   -   Sta se radi u kafani kad ima mnogo naruzbine? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=15697)

ado20 18.10.2010 04:09

Sta se radi u kafani kad ima mnogo naruzbine?
 
Ja sviram u kafine vec godinu dana..
Ima dosta narod sto plati i sto ne placa..
Neznam kako svima da zadovolim kad neki placaju a neki ne

milanceshow 18.10.2010 04:48

Zadovoljices ih tako sto ces svirati ovima sto ne placaju i ovima sto placaju.

A ako si mislio da naaucis ove sto neplacaju,da placaju,onda nemoj da im sviras.Samo im kazi "Izvini,ali nemogu sad da ti sviram dzaba jer su vec narucili vise pesama ovi sto placaju.
Postovano sa mobilnog uređaja

nesaband 18.10.2010 09:28

Moras se naviknuti na razne ljude koji dolaze u kafanu!
nije to lak posao,moras da budes i psiholog i psihijatar i terapeut da znas svakome sta da kazes.Uvek ce biti onih koji traze da im sviras a da ne plate!
Moras biti smeker pa da i nekom od takvih uzmes kintu.

b.o.Y.c.h. ČK 18.10.2010 10:28

Kolegama i poznanicima nikad nije bio problem odsvirati badava, nisam ni htio uzimati od njih novac..Ali ovim picajzlama koji nedaju ništa uvjek kažem da ima puno naručenog (pa valjda će mu doć do glave da treba nešto baciti) ali da ću odsvirati kasnije, ili daj 100kn da se dosjetimo text :D

Simke 18.10.2010 10:37

Ne mora da bude to samo u kafani,moze da ti se desi i na svadbi ili bilo kom drugom veselju,sto rece kolega"nesaband"moras biti dobar psiholog i da balansiras izmedju svih njih,i da naravno nekog ne uvredis.Ako ima bas dosta narudzbina gledas da ispostujes sve,a to ces jedino ako javno kazes preko mikrofona da bi bili svi ispostovani za svakog po par pesama,pa ako ima vremena,opet se vracas kod ovog prvog"vuci siti i ovce na broju"!
I uvek osmeh na licu,bez grimasa,mrstenja,ili bilo cega sto bi nekog isprovociralo tvoje ponasanje u bilo kom kontekstu.To je jedan od recepata za uzemanje dobre love.Nadam se da si me razumeo!;)

mirzo 18.10.2010 14:06

pa normalno za one koji plate odsvira se sto prije .. a za one druge ako ostane sta vremena .. i onda normalno skontaju da je treba bacit koju paru =)

ado20 18.10.2010 16:52

Citat:

Originalno postovano od b.o.Y.c.h. ČK (Post 153148)
Kolegama i poznanicima nikad nije bio problem odsvirati badava, nisam ni htio uzimati od njih novac..Ali ovim picajzlama koji nedaju ništa uvjek kažem da ima puno naručenog (pa valjda će mu doć do glave da treba nešto baciti) ali da ću odsvirati kasnije, ili daj 100kn da se dosjetimo text :D

Jeste tako je i meni, ali mi dodze zao ponekat.. Tako ti je muzika :) Moras svima ljepo a I oni tebi platit hehe.. hvala momci za comentari

asmir85 18.10.2010 16:59

Sviraj normalno onima koji placaju,a onima koji ne placaju a hoce pjesmu,nadjes lijepo nekog bildera nek im on svira po rebrima...:lol:.Salim se,ma tesko je svima ugodit,uvijek se nadje neko ko ce zezat,pogotovo u kafani,kad alkohol cini svoje.

cvrca 18.10.2010 19:37

Naravno da ces da sviras prvo ljudima koji plate,a ako bas niko ne placa onda tvoja dobra volja....Kilometraza.

Nemanjam 21.10.2010 20:09

Normalno da ces da cepas onima sa keshom.Ali meni je recimo i zao ljudi koji nemaju para a hteli bi da cuju neku pesmu.Normalno ako dodje lepo i fino naruci pesmu i zahvali se nije problem odsvirati je i bez para.Ali ako pocne da smara i da stalno nesto zanoveta a para nigde,onda nista.Otkacis ga kulturno.
I sviras ovima dok placaju.


Trenutno vrijeme na Forumu 01:18

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org