YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Tyros 2 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=806)

vojvoda82 14.03.2006 17:18

Tyros 2
 
Zanima me je li ko svirao ili cuo Tyrosa 2? Kakvi su utisci?Bacanje para ili je ok stvar?

Vaxter 14.03.2006 17:27

A da li si u kom sluchaju razmishljao da prochitash chlanak, koji se vidi na matichnoj strani, ili da malo pogledash teme koje vec postoje na forumu?

vojvoda82 14.03.2006 21:05

Procitao sam clanak ali su informacije prilicno oskudne (mada bolje ista nego nista). Nema opisa boja, nista o efektima, vocal harmony, harmony/echo efekti, manipulacija klavijaturom, nikakav komentar na nove S.Articulation zvukove, nista o novom DSP procesoru. Sto se tice foruma tu je samo jedan covek, koji inace ima Tyros 2, rekao nesto o njemu ali i to je slabo. Ja bih rado otisao da ga probam, ali jos ga nema u Novom Sadu.

marco 15.03.2006 00:32

Nije valjda da josh uvek nije izlozen u Mitrosu u NS. Ja sam isao u Mitros u BG, i chuo. Meni se zvuk svidja. Jedino mi se bubnjevi ne svidjaju. Nekako imaju disco zvuk, ali koliko znam ima sempler pa to i nije veliki problem. U Tyros 2 je ubachen i neki novi sistem boja, kod kojih naprimer na saksofonu ili nekom drugom duvackom instrumentu snimljenom tom tehnologijom, pristiskom na pedalu dobijes snimak ljudskog udaha. Ili super distorziju na gitari. Po meni nije losha klavijatura, ali ja mislim da po svemu shto sam chitao da i psr 9000 (ili psr 9000 pro) ima sve shto ti je potrebno za super svirku a kosta mnogo manje. I IMA ZVUCNIKE - po meni vrlo bitno.

kreso 15.03.2006 10:54

kakav je Tyros II ???
Pa kako da ti ga najbolje usporedim. :roll:

Eto, da je žensko, ne bi se skido s nje najmanje mjesec dana. Orgazam za orgazmom :wink:

Vaxter 15.03.2006 13:45

Ovaj kreso uvek uleti sa nekim dobrim poredjenjem... :lol:

Ako je ne chujesh, ne vredi da ti pishemo nishta o tome.
Morash sam da je probash.
Stvarno me chudi da nema u Mitrosu u novom Sadu... :?

zokin 15.03.2006 14:35

Izlozen je u Mitrosu u Novom Sadu vec dugo. Ja sam i juce bio ali nisam imao vremena da ga probam.

vojvoda82 15.03.2006 20:14

Bio sam danas u Mitrosu i testirao ga 6 sati, ubacivao semplove itd. A sad idem da uzmem sekiru i da razbijem onaj moj PA80

kreso 16.03.2006 10:29

Ej, nemoj da razbijaš Pa80. :lol:
I ja sam tako htio razbit svoj Pa80 kad sam probao Tyros II.
Stari, to ti je kao žena. Hočeš li je zadaviti kad pored tebe npr. prođe Claudia Schiffer, Monika Beluchi ili neki drugi vamp komad ???
Ajde molim te. I ova je dobra. Odradit će posao. Na tebi je da svijetu pokažeš koliko je dobra.
Stari, čekaj da ostari, past će joj cijena pa češ i ti moći takvo što da hebeš, pardon sviraš.

Reko sam već davno, klavijatura je kao žena. Koliko para toliko muzike. Koliko para, takav komad. E, sad ako imaš love svirat češ na najboljem aranžeru i karat češ najbolje. Ako nemaš, pričekaj par godina. I žena kad im prođe vijek trajanju su jeftinije i ne biraju previše :wink:

Strpi se malo, sad češ za par mjeseci vidjet i čut novu "babarogu" od KORG-a. Onda češ rezat vene od muke kad ga čuješ :wink:

Vaxter 16.03.2006 14:52

I onda ce opet Yamaha da izbaci neshto, pa ketron, pa Roland, pa neko deseti, pa opet korg, i tako u nedogled...
A mi kao muve samo jurimo za tim i bacamo pare...
Uzmi jednu mashinu, sredi je kako treba, i koristi dokle god mozesh!
Menjaj je tek kad ti ne bude radila posao...
Sve su to samo igrarije da nam uzmu pare!
Yamaha i Korg su tu neki zestoki konkurenti, a sve te pare na kraju odu na isto mesto!
I jedan i drugi, koliko ja znam, pripadaju istoj firmi...


Trenutno vrijeme na Forumu 06:02

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org