YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Pojačala (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Class-D pojacala (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=24555)

sinisa kg 27.01.2013 13:19

Svako pojacalo ima svog korisnika i kupca-nova tehnologija je skupa i to je stari trgovacki trik ali ako se profesionalno bavite ovim poslom onda vam je jasno da nepostoji skupo pojacalo ako vam ono pruza sigurnost i kvalitet na poslu koji zelite.Nazalost ovde se vodi uzaludna trka sta je bolje i jeftinije-stari Crest ili novi Lab i sl...Navika je osnova ocenjivanja svake stvari pa i ovde donosi prevagu u misljenjima-svaka nova tehnologija i zvuk isto moraju zvucati kao nesto sto vec imamo ili koristimo da bi nam se dopalo na prvo slusanje-posto vise od toga ucesnici ove teme nisu imali vremena i nacina da ocenjuju-niti imaju pomenuta pojacala-osim starih,niti imaju adekvatnu pratecu opremu-od razglasa,mixera,mernih uredjaja i sl...da bi takve ocene bile uvazene sa postovanjem.APSOLUTNA JE ZABLUDA napisati ovde ili bilo gde na drugom mestu da nijedno pojacalo D ili sl.varijanti(td...) klase nije bolje od starih klasa-a na to se misli Crest p serija-to je isto kao da se tvrdi da nepostoji bolji automobil od golfa 2-svi novi su losiji...Lab Gruppen 10 000 FP+ koristim intenzivno vise od godinu dana-nazalost nijedno staro pojacalo koje je touring namene nema takav kvalitet zvuka a o snazi da nepricamo-i to nije "bilo na mom stolu"vec radi sa ozbiljnim razglasnim sistemom-i jako je skupo ali opravdava cenu svojim karakteristikama.Naravno da onaj ko je podrobnik teorije trafoa treba da sebi priusti pojacala tog tipa,ko zeli vise da se nadje u nekoj visoj klasi opreme,a oni koji zive od ovog posla i zele najbolje nemaju mnogo izbora-a to sigurno nije Crest p,Crown MT i sl.bez obzira na njihovu proslost-a to ce najbolje razumeti oni koji utovare kamion i razvlace energetiku-pouzdanost,tezina,potrosnja struje i sam zvuk definisu pravo pojacalo i tu nema prevare-ono sto vredi kosta i svira,a ostalo (kao i kod standardnih pojacala)je bizuterija za siroke narodne mase...Nema potrebe navoditi modele i cene-uvek je bilo isto-novo i skupo,ili jeftino i lose-jeftino a dobro nepostoji nazalost nigde....:)

neshatomic 27.01.2013 14:19

Citat:

Originalno postovano od sinisa kg (Post 235232)
.APSOLUTNA JE ZABLUDA napisati ovde ili bilo gde na drugom mestu da nijedno pojacalo D klase nije bolje od starih klasa-a na to se misli Crest p serija

Ako je zabluda ,ajde molim te naveedi koje je pojacalo klase D zvucno bolje resnje od Cresta P serije bas me interesuje ,obecavam da cu odmah da ga kupim ako postoji.

sinisa kg 27.01.2013 15:16

Sve u TD klasi-Lab Gruppen-kao sto i sam znas i trazis da kupis....:)

neshatomic 27.01.2013 16:28

E tu sam te cekao ;)

Procitaj sad naslov teme koju je kolega postavio na koju komentarisemo : CLASS D pojacala !

Lab gruppen pojacala NISU D klasa , vec TD nesto su sasvim drugo od D klase.
Lab gruppen ima u osnovi A B klasu .

Te je zato i jedino pojacalo iz tih serija koje daje dobar zvuk.

E sada procitaj ponovo moje pitanje iz zadnjeg posta :
"Ako je zabluda ,ajde molim te navedi koje je pojacalo klase D zvucno bolje resnje od Cresta P serije bas me interesuje ,obecavam da cu odmah da ga kupim ako postoji."

sinisa kg 27.01.2013 19:50

Interesantno-u User Manuel-u i u njihovom katalogu stoji sledeci tekst u vezi TD klase-"Patentirani uspesni koncept koji je zaokupio suosnivaca Kenneth Andersson-a dve godine je da(klasa TD) kombinuje efikasnost digitalne klase D topologije sa sonicnom cistocom klase B dizajna"-(slobodan prevod)-pa nerazumem odakle AB klasa i sl...?Kao sto se da zakljuciti ovo je hibridna D klasa ili njena varijacija-treba li vam link da procitate to i na njihovom sajtu?
Ipak to je za prosecne korisnike nepotrebna informacija-samo apelujem da netreba ishitreno tvrditi da je citava grupa pojacala losa ili dobra na osnovu pojedinih modela-i po meni je Powermate 3 daleko bolji mixer nego 2 ali to i dalje neopravdava njegovu cenu-ali se i dalje ti uredjaji prodaju u velikim kolicinama kod nas-zasto?:)

neshatomic 27.01.2013 21:51

Sto se tice LAB Gruppena ,on je TD sto i pise u njihvoj brosuri tako da ne spada u D klasu za koju je kolega koji je napravio temu pitao.Da ne bi pisao post od kilometar objasnicu ti princip rada LABA kad se vidimo.

Nisi mi naveo koje je pojacalo D klase bolje zvucno od cresta P serije?

Pozdrav

sinisa kg 27.01.2013 22:23

Topology D class-to je TD-znaci u D klasi je-Camco Q power 10,D power 1,Powersoft K serija,M serija,Q serija.....:)

MarjanMilosevic 28.01.2013 03:35

Dakle nije dizel nego je turbo dizel :-)

neshatomic 28.01.2013 04:16

Citat:

Originalno postovano od sinisa kg (Post 235268)
Camco Q power 10,D power 1,Powersoft K serija,M serija,Q serija.....:)

Posto znamo da ni jedno od njih nisi imao ,a ni koristio ,znaci realan odgovor na moje pitanje izostaje .

E sad ,cak i da su pojacala koja si naveo od powersofta k serije pa na dalje i zvucno ista kao crest p serija ,posto npr taj pomenuti crest kosta plafon 700ev ,a powersoft K serija od 3000ev pa na dalje kao i drugi D pojacivaci koje si pomenuo ,mislim da je svaka dalja prica apsolutno suvisna.

Mislim da je kolega dobio realan odgovor jos u mom prvom postu , a ovo ostalo je sve mlacenje prazne slame ako mene pitate.Jer ako nesto pruza i slican krajnji ucinak a sa druge strane kosta minimum 2000ev vise ,tu nema sta da se prica ,a da ne pricamo o pouzdanosti i o tome sta ce duze da traje u ovim nasim uslovima gde nikad ne znas sta ce da te snadje .

Da me neko ne shvati pogresno ,ja bih najvise voleo da D klasa pije vodu ,jer trazim vec duze vreme kvalitetan snagas snage oko 2x 2300w na 4 oma za JBL srx 725 , i naravno da bih vise voleo da nosim snagas te snage od 10 kg i u D klasi ,nego neki u H klasi sa torus trafoom npr Crest ca18 od 32kg,ali na zalost nista od D klase sto sam do sada video i probao jednostavno ne opravdava svoju cenu!

Meni ostaje jos da probam PKN pojacala ( xe 4000 ) koji mi stize najdalje do petka i XE 6000 koji ce nadam se da donese Marjan pocetkom februara pa da eventualno vidimo da li je PKN vredan pomena i da li moze da osvetli obraz ciste D klase.Na stranim forumima ga dosta hvale ,korisnici su zadovoljni i kazu da se ne kvari,cena je pristupacna pa i vredi razmisljati u tom pravcu ,ali naravno ako kvalitet zvuka ne izostaje .

Ako me i PKN ne odusevi onda mi ne gine stekanje para jos minimum mesec dana i odoh u TD klasu ,lab gruppen fp 6400 ,fp 10000q ili dobro proverenu H klasu ali sa ''choper'' napajanjem ( camco vortex 6 ili crest pro 9200)

pozdrav

sinisa kg 28.01.2013 09:10

Naravno da sam ih koristio-Rajko ima Camco D i Q seriju na lageru i koristio sam navedene modele za monitoring proslog leta u vise navrata-rade odlicno-inace su naslednici Tecton serije,a powersoft ima Sky music i koriste za njihov EAW tako da sam i njih cuo u par navrata i nedopadaju mi se ali to neznaci da nisu dobri-nemoj da izvodis neke zakljucke ishitreno(ponovo)-a za ostalo nemam komentara osim-koliko para toliko muzike-srecno u potrazi za "idealnim"pojacalom-meni su 5 kom.Lab Gruppena 10 000 fp+ dovoljna u reku do daljnjeg...:D


Trenutno vrijeme na Forumu 19:16

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org