YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=40)
-   -   Repertoar satorske svadbe (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=11059)

Damir_Coma 27.09.2009 16:06

Repertoar satorske svadbe
 
Moze li neko pomoci oko repertoara za "satorske" svadbe, sta se trazi, narucuje, po mogucnosti u BiH.. znam da se puno traze izvornjaci ali mi se neda to svirati a i pjevac mi je slab na tom polju :D. Hvala.

ivan tr 27.09.2009 16:48

Jasi biciklu i od tezge do tezge. Uzmi papir i olovku i belezi.

Damir_Coma 27.09.2009 18:32

Haahahah, ne mogu, izbusio mi neko gumu =))..

ognjen-ogy 27.09.2009 19:01

Pa nema nikakve veze što je šatorska svadba, zavisi gdje je, kakve si inače pjesme traže u tom kraju, kakvi su gosti, odakle, ima mnogo faktora koji utiču na to ...

Damir_Coma 27.09.2009 19:27

Razumijem ja to, zato sam i napisao na podrucju BiH, tacnije Tuzlanski kanton..:) Znam da se trazi ono klasicno, saban, halid, ljuba, sinan, toma, al mora biti po nekoliko pjesama od svih njih koje se ono bas najvise i uvijek traze.. Takodje u mojim krajevima se puno trazi Asim Bajric i Kemal Malovcic, znaci ne pali svirka koja vuce na "profinjeniji" repertoar nego "krkanluk" da izvinete.. A neda mi se skidati sve redom pjesme od njih, doci ce s vremenom valjda ali mi treba nesto u skorijem vremenu.. izvinjavam se sto pisem roman, i hvala u svakom slucaju.. :D

alen248 27.09.2009 19:49

Prijatelju tu ti je osamdeset posto dvojka na repertoaru i ako si slab na tom polju jebeno ti se pise. Jos se tu moze udrobiti svega pomalo ali dvojka uglavnom, a tu su narudzbe vecinom pa se nemozes bas drzati svog repertoara jos kako kazes pjevac ti nije jak sa tim repertoarom i to je najveci problem jer ti ces se snaci vec nekako ali pjevac ako nezna nezna. Sve u svemu nece ti biti lako ali udri pa sta bude! Pozzz

siemensserbia87 27.09.2009 20:35

Tesko tebi vec vidim kako te gazda juri kolcem!!!! :D

zeljko 27.09.2009 20:48

Hahahahah Simensserbija nece ga valjda niko jurit kocem dobri smo mi Tuzlaci.Snaci ce se on sigurno,ja ti predlazem da sto vise uvjezbas od Sabana,Halida i sto vise sevdalinki i nekih svadbarskih pjesmi naprimjer onu od Milosa Bojanica (Ceri moja mila)tako nekako i sto vise kola i pokoju seljacku.pozzz

siemensserbia87 27.09.2009 21:17

Ma vezbati vezbati i samo vezbati !!!!!

Ili kad vise poludimo od vezbanja a nista neznamo pustiti matricu ! :D

zsimonovic 27.09.2009 21:41

Meni juce narucili u Banatskim Karlovcima `Od Vardara pa do Triglava` i svirali smo je.Ne mogu da verujem sta ce ljudima pasti na pamet.Zavisi ti od kraja do kraja gde se sta slusa,gde se sta forsira na radio i lokalnim tv stanicama.Kod nas traze sve i svasta i pesama naftalinki koje nikad nisam ni cuo od pre 100 godina,pa pesme od,u tom mestu lokalnih pevaca a traze i novitete i zabavnjake.Potreban je bas opsiran repertoar da bi se sviralo po veseljima.


Trenutno vrijeme na Forumu 19:47

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org