YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg PA60 + flash card (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3823)

vularenga 06.03.2008 21:49

Korg PA60 + flash card
 
Kako da ubacim samplove na sampler karticu u pa60 i da li mogu da budu u tritonovom formatu sta sve treba da ubacim koji jos format odgovara

gogspa80 07.03.2008 00:30

Zar pa 60 moze da ima karticu za semplove, ako ima vjerovatno se ubacuje kao i u pa80, kod mene se ide ovako, sempl odgovara od tritona, znaci imas fajl recimo ako je sempl orguljice imas ORGULJICA.kmp i pored folder koji se isto zove i u njemu su semplovi, i snimis na disketu sve to, i kmp, i folder, onda udjes u program od klavjeture, pa ides na RECORD crveni dugmic pa onda ides na Import KMP i odaberes taj fajl kmp i uneses sempl, i tad ce ti sempl biti u program, al ga moras uraditi jos na praznoj boji, otome ti je vec pisano, a to vjerovatno i znas.

vularenga 07.03.2008 13:00

ok hvala u pa60 moze da se ubaci flash kartica znaci to je isto kao i na tritonu sto se tice ubacivanja kmp fail i folder od njega verovatno je i bubanj u tom formatu

Gorance 07.03.2008 14:07

Kao prvo pa 60 NEMA sempler osim ako nije preradjivan.Moze i to ako hoces,ali je to ozbiljan zahvat i hardverski i softverski,a i kosta.Ako to uradis treba ti pcm karta,pa kad sve to imas mozemo da pricamo o semplovhma.Pozdrav.

vularenga 07.03.2008 21:29

klavijatura je u servisu kartica mi jos nije stigla znam sta sam pitao nisam malouman

Gorance 07.03.2008 23:41

Ja nisam rekao da si malouman,cemu nervoza?Sto se tice ubacivanja semplova na Pcm,imas sve u tutoralu.Proceprkaj malo i nacices sve sto ti treba.Kod koga radis preradu?Jedini koga znam da to radi je Miki,ima li jos ko?

vularenga 09.03.2008 19:47

sve to sam uradio sto si mi napsao ali ostane mi upaljen record crvedi dugmic i ne mogu da izadjem sta treba da radim kad on ucita svoje kako da ga prebacim u program ili dge vec

nemanja 1982 14.05.2010 12:11

HD-korg pa60
 
E drugari da ne bih otvarao novu temu,smestio sam ovo ovde.Tacnije idem veceras da probam jedan PA60,tj.da ga kupim,e sad interesuje me kako da znam da taj pa60 ima HARD DISK,da li ucitavanjem nekog fajla ili sta vec.Bio bih puno zahvalan svima,ako moze neko da mi pomogne.Hvala svima unapred i izvinjavam se moderatorima ako sam nesto pogresio.pozzz
Dodato:
Zar nikoga nema da mi objasni.:(

gega 14.05.2010 21:50

korg pa 60
 
pozdrav

Primetices prvo po zvuku pri startanju dali starta i HD ili ne, a i pokazuje na ekranu HD ,sledece....... PA modeli imaju taster HD..... pa idi na properity.
A ako ni onda nisi siguran otvori na poledzini klavijature cetvrtastu plocu sa vijcima (ca 12x 12 cm ??) ivideces dali je ubacen Hard Disk.:D

Pozdrav

nemanja 1982 14.05.2010 22:22

Ok kolega,HVALA PUNO.Javljam sta sam uradio.Jos jednom HVALA.pozz:)
Dodato:
E kolege imam jedan mali problem,nadam se da ce neko od vas da mi pomogne.Kupio sam pa60hd,ali bih sad da ubacim neki novi set,kako to da odradim,sta treba da ucitam i da li nekako da proverim ritmove i boje,da li sa cele PA-serije-PA 50-60-80,odgovaraju ritmovi i boje.Pomagajte.pozzz:)


Trenutno vrijeme na Forumu 03:37

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org