YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Soundcraft UI16 vs Midas MR18 vs XR18 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30647)

Milan$ 27.02.2018 00:47

Soundcraft UI16 vs Midas MR18 vs XR18
 
pozz ljudi..jurim se po netu oko iskustava sa ovim mixerima, ali svi nesto pisu o njihovim mogucnostima, ruteru, broju kanala, ali malo ko govori o meni najbitnijim stvarima - samom zvuku i efektima...Dakle, trenutno koristim evo vec cetvrta godina Presonus 16.0.2, pa bi ga nesto i menjao, iako sluzi jos uvek ok..Na umu imam jedan od 3 gore navedena mixera...Ja vrlo cenim Soundcraft, imam nameru u buducnosti da predjem na Expression, ali do tada moracu nesto jeftinije...S obzirom da je uglavnom aranzerska svirka u pitanju, ne treba tu meni nekih zilion opcija, ali mi je bitan sam zvuk i fx sekcija, tj. hteo bih da to bude neki napredak u odnosu na Presonus..Pa ajde dajte konkretne informacije, ko je radio na pomenutim mixerima, i jos bolje ako je imao prilike da uporedi ove mixere, pa da napise konkretno, koji ima najbolje preampe, i najbolju FX sekciju - to mi je najbitnije...Hvala puno i pozdrav

casper 28.02.2018 10:52

Kad si već spomenuo efekte kao bitan faktor, onda nema dileme. Behringer/Midas je bolji. I po pitanju kvalitete ali i po tome što možeš dodati 4 neovisna efekta na svaki kanal. Kod soundcrafta je to definirano, 1FX je reverb, 2 je delay, 3 je chorus. Bez obzira što piše Lexicon, nije to ono što se očekuje. Po mom mišljenju drugi (veliki) minus je i taj što ui16 nema shelve na EQ po kanalu.
Ako gledaš i na kvalitetu predpojačala onda je MR16 pobjedink. Njega nisam probao ali ne treba sumnjati u to. Ako želiš izdvojiti 100 i kusur eura više, dobit ćeš vjerojatno (za toliko) i veću kvalitetu.

Ne znam zašto te žulja ovaj Presonus na kojem sviraš ali ako planiraš (uskoro) preći na neku više klasu poput Expresiona, nemaš potrebe testirati ove "male kutije".

Milan$ 28.02.2018 17:29

expression je u planu, ali ne uskoro, vec u nekoj blizoj-daljoj buducnosti, nece biti jos koju godinu sigurno, pa sam zato i resio da predjem na nesto drugo sa presonusa...videcemo, da isprobam barem dva od navedenih pa cu odluciti...presonus radi dobro, ali eto jednostavno bih isprobao nesto novo, malo da razbijem monotoniju...videcemo...hvala na savetima, ako ima jos neko neka iskustva, neka napise..pozdrav

Daky_87 14.03.2018 10:02

@Milan$ Pozz druze...Reci mi molim te ako kupis neki drugi mixer, da li bi prodao taj koji sada koristis?

Milan$ 15.03.2018 00:04

bih naravno, samo da resim jos koji cu drugi da kupim :D

MarjanMilosevic 16.03.2018 12:25

Dali stvarno smatrate da je prelazak sa Presonusa na Midas MR18 veliki korak?
Ja smatram da je korak u stranu, a ne napred.

Milan$ 16.03.2018 12:28

a prelazak na soundcrafta?

MarjanMilosevic 16.03.2018 12:37

Midas je bolji od tog Soundcrafta, ali nije mi to bila poenta pitanja.

Dali ste vi stvarno iskoristili potpuno sve mogucnosti Presonusa, pa vam sad treba upgrade?
Upgrade moze biti Soundcraft Expression, ili Midas M32R. A ne ove male igracke koje nemaju fizicki mikser.
Cime niste zadovoljni Presonusom?
Dali vam je razglas bas tako visokog kvaliteta da vi mozete cuti neku znacajnu razliku u zvuku?
Dali ste sigurni da ako postoji problem, da to nije do vas i vaseg umeca da namestite ton na presonusu? Ako niste, onda ce se problem preneti na koji god mikser kupili.

Milan$ 16.03.2018 12:53

pa eto ponekad mi se desi da mi je zvuk malo tvrdji, sirov, "metalan" sto kazu, i koliko god cackao EQ i pokusavao svasta nesto, nekako ne mogu da dobijem to sto inace hocu..Mozda ja ne znam, ali opet nisam bas tolki duduk, koristim taj presonus vec 4 godine, znam ga u dusu, ali eto ponekad ne mogu da ga ukrotim i tako, a slicne impresije ima jos par vecih bendova koji su ga koristili...generalno ja stvarno jesam zadovoljan mixerom, ali eto ponekad mi iskida zivce :) ali samo ponekad :D
P.S. ne trazim dynacorda u presonusu, naprotiv, na dynacordu sam odradio do sada svega 10 svirki mozda za mog zivota, tako da...

ella 85 16.03.2018 15:20

Ponekad se uho zasiti zvuka :D

Svaka promjena zna pozitivno (prividno) uticat na dozivljaj.
Ali ne moras promijenit mixer,promijenis zvucne kutije ili bilo sta drugo,kratko ti bude dobro,i onda opet se zasitis pa opet ispocetka.

Koliko god oprema bila dobra nekad prostorija u koju dodjes svirat nije bas ugodna za zvuk.Dok u nekim prostorijama zvucis dobro na sto god svirao.


Trenutno vrijeme na Forumu 18:24

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org