YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Ostali proizvođači i razno (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Pocetnicka pitanja (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30038)

MIXsrb1 04.03.2017 16:26

Pocetnicka pitanja
 
Prvo pozdrav svima, ovo mi je prvi post, pa cu vas malo muciti :D
Sviram gitaru nekih 7 godina, imam 18, medjutim toliko malo sviram u poslednjih godinu dve, da sam resio malo da ubacim noviteta
Necu vas gnjaviti sa pitanjima vezanim za neke osnovne muzicke stvari, sta su akordi, skale i slicno, sa tim sam vec odavno upoznat
Uglavnom jos mali uvod, imam Yamahu pss 270 (prakticno igracka), planiram kupovinu nekog rolanda g600 ili ako bude vise para pa50/60/80:), posto jos nisam zavrsio srednju, imam 18, pa nisam bas pri novcu, a za sad gulim yamahu, pa za vezbanje bolje ista nego nista...
Pitanja:
1.Mozete li da mi date neke smernice sta i kako prvo poceti, sta vezbati uciti, da li prvo skale i akorde ili nesto drugo itd?
2.Jedan decko iz moje skole svira vec duze vreme klavijature i ja koliko sam video on levom rukom cepa bas liniju... Jel ima neko pravilo kad se cepaju akordi kad bas linija, ili je to do volje? Ja recimo sad kad sam poceo posto sviram na sluh levom sviram iskljucivo akorde zato sto nemam tu koordinaciju da levom sviram bas a desnom melodiju
3.Taj isti decko ima ovako na displeju poredjane pesme (klava je roland cini mi se, onaj sa dva displeja), i ima fantastican ritam i boju za tu pesmu... e sad, jel to zato sto je klavijatura dobra, ili to podrzavaju i jeftinije klavijature, kako uopste ide taj sistem boja i ritmova? Na ovoj yamahi je sve rucno, pa sta ti bog da
4.Je l' su midi fajlovi da imas celu odsviranu pesmu, ili je svrha ipak drugacija?
Ako se setim jos necega, stizu pitanja :lol:

megane 04.03.2017 19:22

G 600 je u ono vreme bila dobra kljava za tezge, ja još danas sviram Roland G 800 i G 1000, Pitao si toliko stvari da ne znam gde da počnem da ti odgovaram. Za tvoj početak je tvoja yamahica 270 sasvim dovoljna, a da sa levom rukom sviraš bas liniju to če ti biti teško u početku. nađi sebi dobre ritmove i sa levom za početak sviraj akorde. Kad to uvežbaš kupi neku noviju kljavu.to je na kratko. A G 600 je teška kljava da je naučiš i shvatiš, kad bismo sada o tome neće biti kraja, toliko ima. Cepaj Yamahu i gotovo.
pozz

MIXsrb1 04.03.2017 20:02

Pa u sustini si mi odgovorio ukratko sve sto mi treba u kratkom odgovoru, hvala :D
Znaci cepacu akorde i skale, skidacu pesmice, pa kad se malo usinhronizujem uzecu tako nesto, djitra i pojacalo ce otici u zamenu za klavijaturu
Sve ostalo cu valjda hvatati u hodu

Cegor5 09.01.2018 01:16

Citat:

Originalno postovano od MIXsrb1 (Post 294954)

Jel ima neko pravilo kad se cepaju akordi kad bas linija, ili je to do volje? Ja recimo sad kad sam poceo posto sviram na sluh levom sviram iskljucivo akorde zato sto nemam tu koordinaciju da levom sviram bas a desnom melodiju

Nema pravilo. Ako sviraš aranžer, gotovo nikad ti ne treba sviranje basa lijevom rukom, dakle nije potrebno, osim ako baš želiš, ali onda pri sviranju aranžera neće biti zvuka ritam gitare, i stringsa.

Ali naravno, naučiti svirati bas nije na odmet, nikad ne znaš kad će biti korisno.


Trenutno vrijeme na Forumu 13:26

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org