YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg PA3X - trazim set sa dobrim bojama-tercama (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30562)

svirac007 16.01.2018 12:20

Korg PA3X - trazim set sa dobrim bojama-tercama
 
Moze li neko da mi pomogne ili da me usmjeri na neki SET za pa3x (u download ili ....) u kojem imaju dobro sredjene terce iz dosta tonaliteta.... znaci da provjereno dobro rade-izaze na razglas.
najbolje mi odgovaraju terce radjene na DK koje su tacne i prilikom transpoza ..ali nije presudno pozz..

Cegor5 21.01.2018 11:39

Potpisujem isto pitanje, već sam poludio sa svim setovima, i pokušajima pravljenja svog seta.

jasko2406 21.01.2018 18:20

Ne znam da li u downloadu ima ali Dzony The End Set je optimalan onako sa bojama pa bi moja preporuka bila taj set


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Cegor5 21.01.2018 21:37

Eh kad bi još imao privilegije za download..

adnanbradaric 22.01.2018 21:51

Citat:

Originalno postovano od svirac007 (Post 299818)
Moze li neko da mi pomogne ili da me usmjeri na neki SET za pa3x (u download ili ....) u kojem imaju dobro sredjene terce iz dosta tonaliteta.... znaci da provjereno dobro rade-izaze na razglas.
najbolje mi odgovaraju terce radjene na DK koje su tacne i prilikom transpoza ..ali nije presudno pozz..

terce sa user DK se nemogu transpose druze,

svirac007 23.01.2018 00:21

Ja i ti vjerovatno razlicito definisemo termin transpoze terce..

Ti mozda smatras da je transpoze terce -uzeti tercu Amol i pritisnuti TRANSP +3 i da ostanes svirati u A mol a zvucis Cmol....... na taj nacin nerade DK terce jer brljave...

Ja izaberem tercu Cmol i stisnem TRANSP +3 i sviram je u Amol.. ako mi treba Bmol prvo odaberem tercu Bmol i na TRANSPOZE +1 i opet ostajem sviram u Amol a zvucim Bmol...i na taj nacin DK terce rade kao zmaj tacno perfektno... znaci koristim TRANSPOZE i sviram svaku tercu odakle ja zelim...pozz

jasko2406 08.02.2018 21:45

Citat:

Originalno postovano od Cegor5 (Post 299938)
Eh kad bi još imao privilegije za download..



Posalji e-mail adresu poslat cu ti


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

svirac007 09.02.2018 00:06

Ja da postavim pitanje i u ovoj temi
Dali moze da mi neko objasni kako da preradim u drugi tonalitet tercu koja je radjena na USER Vidio sam u sound modu je radjena od dva oscilatora E DUR KABINA i A DUR KABINA
Znaci USER SCALE -SUB SCALE .... uopste nije aktivno ...tamo stoji ... Equal Key C

Ta terca nije radjena ni na ENSAMBLE ni DK ni na SUB-USER SCALE.........
Koja je onda ovo vrsta terce ? opasno mi dobro zvuci i izlazi na razglas ali volio bi da je sredim za sve tonalitete.

keyboards 11.02.2018 02:50

Sama rijec koji si napomenuo ranije kaze ti koja je sto vrsta terce. To su Oscilatorske terce i one su za sada najbolje za presizno dotjerati ali imaju manu sto im maping ide od jedne do druge note/politona i to je kocnica zasto nemogu biti perfektne. Ja vec 10 gidina nagovaram korga da promjeni tu mogucnost ai izgleda da ih to ne interesuje.
Dodato:
Dk terce su najgire i to je oromasaj na koji je neko laički nabasao oa ih ponudio marketu. Ensemble, Uzer i Oscilatorske terce su ispravan put ali svaka od tih mogucnosti ima svoj limit. Za sada User scale terce su nekako najprakticnije ali su oscilatorske trrce preciznije i visestruko upotrebljivije. Ensemble terce su rjesenjee koje bi stavio na trece njesto i radije bi se ooredijelio na orve dvije verzije. Ja u vecini slucajeva koristim user scake terce a samo u slucajevima gdje mi treba pitch kontrola za gitare koristim oscilatorske terce koje pozitivno reagiraju na pitch promjene dok to user scale terce nemogu zbog osnovnig Fixed tona.
Dodato:
Dk terce su najgire i to je oromasaj na koji je neko laički nabasao oa ih ponudio marketu. Ensemble, Uzer i Oscilatorske terce su ispravan put ali svaka od tih mogucnosti ima svoj limit. Za sada User scale terce su nekako najprakticnije ali su oscilatorske trrce preciznije i visestruko upotrebljivije. Ensemble terce su rjesenjee koje bi stavio na trece njesto i radije bi se ooredijelio na orve dvije verzije. Ja u vecini slucajeva koristim user scake terce a samo u slucajevima gdje mi treba pitch kontrola za gitare koristim oscilatorske terce koje pozitivno reagiraju na pitch promjene dok to user scale terce nemogu zbog osnovnig Fixed tona.

svirac007 11.02.2018 16:15

keyboards
Znam za oscilatorske terce pravljene na 16 oscilatora ali mi je kod ove moje terce cudno kako to da je radjena samo na dva oscilatora...

Dali negdje ima objasnjen postupak kako se ovakva terca pravi ispoceka ili kako da ovu postojecu preradim za vise tonaliteta....


Trenutno vrijeme na Forumu 05:37

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org