YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Boje i semplovi (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   kako da zastitim moj set (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27204)

srdjan motif 04.06.2014 13:02

kako da zastitim moj set
 
kao sto pise u naslovu imam set na kom sam dugo radio i bas je kvalitetan zanima me kako da ga zastitim ako ga prodam nekom da ga taj drugi ne prisvoji pod svoje i da ga prodaje kao njegov licni set. Hvala Unapred

acakasper 04.06.2014 13:28

mozda moze ova tema da pomogne

http://yu-midi.org/forum/showthread....t=zastita+seta

ali generalno mislim da to nije izvodljivo.

rolandx 04.06.2014 13:29

Pisao sam o tome ranije... na temu ARD tima koji je zaštitio set ...
http://www.yu-midi.org/forum/showpos...#axzz33fWJz1rk
http://www.yu-midi.org/forum/showpos...#axzz33fWJz1rk

Lično sam skinuo neki programčić u free verziji ali ga nisam probao... Na principu zaštite seta pomoću SD kartice... mogu kasnije pogledati ,.. proslediti ili uploadovati ovde. Ukoliko je to ono što ti je potrebno plati za licencu i to je to. Mada sam čuo da se DONGLE KEY naplaćuje mislim od 6 do 15 evra po jednom kodu. Možda... bi sky music prodao nekoliko ili po potrebi, zašto da ne, osim ako nema neki ugovor sa korgom koji isporučuje broj kodova sa brojem isporučeih klavijatura.

Na Pa600 ima ispod baterije koja drži memoriju mesto za micro SD na kojoj je taj code smešten ... ne znam kako je kod ostalih klavijatura....

acakasper 04.06.2014 13:36

jedino tako ali free verzija zakljucavanja seta je za sad NEmoguca misija.

rolandx 04.06.2014 16:54

Evo programa , napominjem da ga nisam koristio, već samo instalirao, pa proverite da li je to to. Ovo je demo verzija i nadam se da ne narušava autorska prava, ne bi trebalo. Ukoliko sam pogresio izvinjavam se unapred....
http://www.yu-midi.org/forum/downloads.php?do=file&id=17953#axzz33gMAtnML

Ne funkcioniše insert link ( izbacuje ovako: true )
Dodato:
http://www.yu-midi.org/forum/downloa...#axzz33gMAtnML

Proradilo je... evo ga link kako liči i dolikuje ( mozda me laptop kući bojkotuje.... )

acakasper 05.06.2014 19:31

da ovaj program moze ali ukoliko prodajes direktno set,ali ako saljes preko interneta ili slicno,tu nema zastite.

Ace 05.06.2014 20:16

@Rolandx
Nisam te razumeo druze, cemu kazes da sluzi ovaj program ?


Inace pricao sam sa jednim poznatim proizvodjaca setova, semplova i sl. da ne imenujem sad koji i reko mi je da se raspitavao oko zakljucavanja al to Korg prodaje samo u velikim kolicinama, recimo kupis za 100 ili 500 setova .... tako nesto, ne pamtim cifru jer je to bilo pre skoro 10 meseca. A da kupis tolko mnogo kljuceva je neisplatlivo. Mozda su promenili politiku sad, kazem stara je informacija. Najbolje da pitate na neki oficijalan Korg-ov mail.

rolandx 05.06.2014 22:36

Koliko sam ja razumeo , program sluzi da zastiti softver na usb-u,... pretpostavio sam da moze i na sd-u.... kazem, nisam imao ni vremena ni volje da probavam.... ali nadao sam se po preporukama sa stranih foruma da je to to.... Ako neko ima zivaca da eksperimentise neka javi da li je upotrebljiv.....
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od acakasper (Post 270752)
da ovaj program moze ali ukoliko prodajes direktno set,ali ako saljes preko interneta ili slicno,tu nema zastite.

Tako je. Jedino da mu posaljes SD ( micro)... free shiping... ( pay pal) a da on uplati novac i sve je to pre komplikovano za krajnjeg kupca... Vecini je komplikovano da pritisne LOAD a da ne govorimo o ovakvoj proceduri. Da me neko ne razume pogresno, ni ja neidem sa tehnikom rame uz rame, ljudi jednostavno znaju sa dirkama ali sa softverima jok. Bolje i tako nego da je drugacije.

Ace 06.06.2014 21:55

@Rolandx
Nije to to, lose si razumeo. Evo citam na njihov sajt za sta sluzi program. Ovo je za programeri da zastite softver sa USB dongle key. A set nije softver. Na njihov sajt pise:
"AntiDuplicate SDK allows you to quickly and easily make USB hardware keys on any modern Windows computer." Sa obzirom na tome da klaavijatura nije na Windows operativni sistem taj USB nece znaciti apsolutno nista za nju kad ubacis.

rolandx 07.06.2014 10:17

Jbg. Procitao sam na brzinu pa download.... Opet smo znaci na pocetku ...

acakasper 07.06.2014 10:22

ma zastita seta je za sad nemoguca?jedino da neko ko dobro poznaje programske jezike da napravi nesto u smislu da kad se jednom ubaci set u klavijaturu da vise ne moze da se kopira.

srdjan motif 07.06.2014 14:25

meni treba nesto slicno zakljucavanju USB-a da se nemoze kopirat set na PC ili drugu kljavu ali sta god mi padne na pamet, posle malog razmishaljnja ispadne nemoguca misija. posto na motifu se koristi USB on mora stalno da se vadi pa se kaci i tako stalno. tako da mi ne pada nista na pamet.

DrPtr 07.06.2014 15:04

a i ne treba ti USB ...ja sam za motif koristio telef,stavio set na sd card :) ,a i za ne daj boze dobro ako zaboravis fleshku.Sumnham da Yamaha ima neki sistem za to,zastitili bi prvo svoje kolekcije semplova.

Sent from my LG-D803

srdjan motif 15.07.2015 15:43

da nebi otvarao istu temu, jel neko mozda provalio kako da se zastiti set?

branoy 15.07.2015 17:19

zastitis ga tako sto stavis cenu seta 2000eu. i uvek ce biti kod tebe, jednostavno

gagan 16.07.2015 09:16

Nikako ... Kad prodas nekome set .. Svi njegovi prijatelji i poznanici ga imaju za dzabe ... Ja sam tako proso zato i kazem Ali ,,, ipak moze ,,, Prodas mu set bez parametara , i kasnije mu das upustvo kako to sve da podesi naravno sa originalnim parametrima , kad vidi koliko ima posla da se to sve ubaci na svoje mesto , ne verujem da ce ikome za dzabe , a da uzme vecu kintu , ne moze jer ce svi od tebe uzeti jer je povoljnije ..... Naravno da mu upustvo posaljes sa zastitom ... jel set bez parametera koji su postavljeni za sty ili voice je nista .......

rolandx 16.07.2015 11:51

Pisao sam o tome.. Postoji ,,Dongle " kod za zaštitu seta pomoću micro usb-a. Tako je uradio Sky sa setovima koje poklanja uz klavijaturu ( Pa600, Pa900...). Set bez SD u klavijaturi neće da učita. Verujem da se može kupiti code za zaštitu i da nije veća cena od 10 eur. Pitanje je koje klavijature ili workstation to podržava....

srdjan motif 17.07.2015 14:51

je su muke u pravljenju setova pa sad ga prodas i za par dana svi ga imaju za Dzaba. Izguglao sam sve zivo da nadjem neki program koji zakljuca preko seriskog broja ima ali sve se placa. Sad dal postoji neka druga varijanta . Hvala unapred :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

velja87 19.07.2015 12:20

@srdjan motif prava je sreca sto si ti sve u tvome setu koji hoces da zastitis licno uradio i semplovao, a ne vec preuzeo(pokrao) iz tudjih setova! Pa i kad zastitis set, da li mislis da ne mogu da ga semplujem na racunaru i ponovo poslazem u klavijaturu u moj set!? Ljudi sempluju VST instrumente, a gde nece moci tvoj set!? Ova tema nema nikakvog smisla...

rolandx 20.07.2015 08:07

Ako će ga semplovati , nikakav problem.. sempluj i imaćeš ga, ali neće biti copy paste, oglas i eto tvog seta za 20 evra i posle par nedelja na slobodnom download-u. Nekome je dovoljno da čuje sempl i njegov je ( ritam takođe) ali ako već postoji mogućnost da se zaštiti ja sam uvek ,,za". Ni reza na ulaznim vratima nije ama baš nikakva sigurnost ali ljudi opet kupuju i montiraju. Ako će neko provaliti, neće ga sprečiti ništa. Isto i sa setom.

srdjan motif 20.07.2015 18:23

Citat:

Originalno postovano od velja87 (Post 281639)
@srdjan motif prava je sreca sto si ti sve u tvome setu koji hoces da zastitis licno uradio i semplovao, a ne vec preuzeo(pokrao) iz tudjih setova! Pa i kad zastitis set, da li mislis da ne mogu da ga semplujem na racunaru i ponovo poslazem u klavijaturu u moj set!? Ljudi sempluju VST instrumente, a gde nece moci tvoj set!? Ova tema nema nikakvog smisla...

Znam ja sve to, ALI taj ko hoce da sempluje treba da se namuci mesec dana i vishe da namesti sve kako valja u orginalu i opet nece biti isto bice slicno. svi znate koje su muke u pravljenju tih setova pa zashto da se dozvoli da neko prekopira pa da stavi svoje ime na njemu kad si ti zagrejavao stolicu i muke mucio na svakom tonu.


Trenutno vrijeme na Forumu 13:09

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org