YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Tehnike i teorija (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Sta kazete za Mikija Cortana?? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=10482)

DAKi-BALJA 15.08.2009 12:20

Sta kazete za Mikija Cortana??
 
Poz Dragi Prijatelji!

Molim vas slusajte kako svira Miki Cortan na ovaj Clip!

Technicko rastura Covek znaci nema jacek (za mene)!

A Sta kazete vi?



Cortan 02.08.2009 ----3
You need to upgrade your Flash Player


Poz svima!!! :)

jaskooo 15.08.2009 12:25

Puno vala brljanja sto jes jes, a i svaka mu improvizacija na isti fazon, tipicno cortan, stas.
Mica Nikolic <- po meni najkvalitetnija i unikatna metoda sviranja

Alix 15.08.2009 12:39

Daki care...Svako ima svoj stil...Ovo meni lično ne liči ni našta osim na brzo i muljavo sviranje a klinci kojima je važna samo brzina a ne čistina tehnike su ludi na ovo...Jednostavno MIKI CORTAN je bio diskutovan daaavno tako da je bez potrebe da se zalazi u ovo jer će biti gužve 100%...Ako tražiš kvalitet---Tehnika+preciznost+sladkoća+čistina onda jedino par muzičara odgovara tom rangu koje nebi nabrajo da se nebi ko ljutio...Uglavnom kome se sviđa ovaj fazon neka ga skida al s ovim kod nas nebi mogo ni centa da zaradi u kafani,još bi ga ljudi isprebijali...Pozdrav!

alen248 15.08.2009 13:39

Brljanje ne brljanje ali covjek je razvaljuje sto jest jest! Da je meni ovako brljat. :lol:

BoleroBend 15.08.2009 13:54

pa ovaj snimak jos i nije toliko klasican za njega..
i ovde ubaci i latino i jazz fazon ..pa jos pomozi boze..
al one njegove standarnde "frljoke"...sta tu ima lepo i dobro..:-&
al dobro svako ima svoju publiku

AndrijaGM 15.08.2009 15:00

Puno se ponavlja iz tezge u tezgu sa skoro istim improvizacijama i frazama, kao glavni adut mozemo istaci brzinu i sto svira u Balkan bendu, ipak kako tako taj covek je preko tog svog stila izgradio svoje ime i kao sto neko rece svako ima svoju publiku, lepo zaradjuje i lepo zivi. Po mom misljenju Amza je bolji od njega jer cistije i sladje svira. . . Evo poslusaj pa sam vidi

amza
You need to upgrade your Flash Player

smt2 15.08.2009 15:06

Pa da bi sada trebao biti isprebijan?...Vjerovatno i neide tamo gdje bi dobio batine umjesto novca.Za dobrim konjem se dize prasina i to i jeste u svom fazonu.Dali je najaci to netreba diskutovati jer su ukusi razliciti.Osobno me njegov stil neobara snogu niti privlaci ali mu se ipak divim jer i za ovako nesto potrebno je puno rada i talenta jer nista nedodje samo po sebi.Mislim da je pogresna konstatacija da je najbolji ali ima svoju publiku i to zasigurno zavredjuje.

Millan 15.08.2009 15:07

Eee, kad bi se svi mi "frljali" i upola koliko on, gde bi nam bio kraj... Slusate li vi uopste sta on i kako svira, tehnika, brzina, dinamika, ideje, ma kraj... A, to da li neko voli ili ne voli taj stil svirke suvisno je i komentarisati, stvar ukusa.

krcmar 15.08.2009 15:14

Kazem da Miki moj dobar drugar, i zamoljavam ga da ne zabusava, i da lepo peva... mikiiiiiiii mikiiiiii o le o leeeeeeeeeeee. hahahah

Sejox 15.08.2009 15:17

Kao prvo nisam ljubitelj ovoga stila muzike,ali to je moja licna stvar.

Ovaj muzicar(Cortan) ima svoju publiku i to je cinjenica i to se ne moze
pobiti.

Druga stvar-korektno bi bilo,komentarisati samo ovoga muzicara i to na
nacin da vam se dopada ili ne dopada.
Svaka prica o tehnici sviranja je suvisna,jer sumnjam da na ovome forumu
postoji muzicar koji moze njegovu svirku da skine tacno i brzo.

Jer,po meni,da bi za nekoga rekao da je slab "muzikant" ili da "brlja",moras biti bolji i spretniji od njega.To je staro pravilo.;)

I na kraju,nije bas dobro stavljati snimke drugih muzicara,jer to nije u sklopu
ove teme.Ovdje mislim na poredjenja....Ona su suvisna i ne vode nicemu.

Pozdrav,


Trenutno vrijeme na Forumu 11:37

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org