YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za kupovinu (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Odabir, kupnja klavijature (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29794)

robert098 16.11.2016 14:06

Odabir, kupnja klavijature
 
Ekipo u fazi sam kupovine klavijature, aranžer za svirku doma, za svoju dušu.
Nešto povoljno, starije ali da opet dobro zvući i da se klava može nadograđivati ritmovima i zvukovima. Imam tri klavijature koje mi ulaze u uži izbor. Dajte preporuku!!!!! 1. Roland g600
2. Korg i30
3. Yamaha psr 530



Molim vas pomozite i svaki savjet i sugestija bi mi dobro došle. lp.:D

megane 16.11.2016 15:31

Neznam kako si ove odabrao skupa, nisu u istom rangu, vjerovatno i ne u cjeni. Ako želiš malo svirati možda i po kafanama jedino Korg i 30 je dovoljno brz da radiš aranžersku svirku, valjda je i najskupiji, možda bi mogao i Roland g 600 (još starija klaviatura, ima loše boje, inače aranger kako radi i izlazi bubanj i bas na ozvočenje je prilično dobro,) Yamaha pse 530 to je igračka za vrtič malu djecu. od ovih što si ti naveo gore ja bi odabrao Korg i 30 ima hard disc, staviš ritmove unutra. performance, upališ i sviraš. Ali sve je to jako staro, možeš i malo pričekati i sakupiti novca i kupi nešo novije i bolje. Ima puno toga.

Alen P 16.11.2016 15:40

Mozda cijenovni rang za Roland E50 ako naleti....

casper 16.11.2016 15:54

Slažem se za Roland E50, odlična klavijatura.
Ali kada već govorimo o nekom "rastezljivom" pojmu jeftine klavijature, ja bih bolje preporučio PSR-E453. Nova kod Thomana je 320 eura. A novo je ipak novo.

Amater_svirac 16.11.2016 18:00

izbegavaj polovno, sem ako nije akusticni instrument
 
Uh, polovna klavijatura = macka u dzaku, moze sve da bude OK i da te posluzi, a moze i da rikne posle mesec-dva dana, a onda odlazak majstoru, nervoza, dodatne investicije... ili ti stoji kucu, gledas je i nerviras se jer nisi spreman da izdvojis pare za popravku... na kraju dodjes do vrednosti nove klavijature. Elektronika nije isto sto i akusticni instrument jer elektronika ima svoj vek trajanja koji u mnogome zavisi od rezima eksploatacije, tako da bih ti ja savetovao da sacekas i kupis novu klavijaturu koja je pod garancijom.

Alen P 16.11.2016 18:09

Ti to za ozbiljno? Mislim...i meni se svidja Yamaha ali 453? 😂

10 eksternih stylova,
32 registracija?

S e50 je moguce dobro odraditi gazu. S 453... 😓

casper 16.11.2016 18:55

Ne radi se o ograničenju od 10 stylova. Ti ih na USB sticku možeš imati koliko želiš ali se u klavijaturi pored tvorničkih može nalaziti samo ovih 10. Kada želiš neke druge, loadaš ih sa USB-a. Isto vrijedi i za registracije.

Svirao sam na E50. Rekoh, odličan koncept, dostupni alati, povoljna cijena ali ... Roland je u prednosti po većoj polifoniji, odličnom Makeup toolu i L/R outputu. Za ostalo nisam siguran, a ako pogledamo ostale "brojke" za količinu stylova, soundova, dsp efekta .... Yamaha je bolja.

Na robertu je da odluči i odabere. Možda na kraju bude i Korg ako mu paše. A možda se više niti ne javi u temu. :D

robert098 16.11.2016 23:40

Ma evo dečki pročitao sam sve i puno vam se zahvaljujem. Našao sam povoljnog korga i30 ali još malo pogledam tu yamahicu i rolanda e50 ili još se malo strpim pa uzmem korga pa50. Sve ovisi o horoskopu i novčaniku ha, ha, ha!!

mihal 17.11.2016 00:48

Bolje bi bilo da se malo strpis (snadjes) i uzmes bar pa50 ... bices sretniji ...Pozdrav

robert098 17.11.2016 13:11

Ma i sam si sada razmišljam da se malo strpim i uzmem pa 50 i gotovo, našao sam jednog za 2500 kažu u super stanju jest da je duplo novaca nego što sam mislio dati ali.. a psr e453 i da uzmem novi, nekako mi djeluje kao igračka a ovo prije što sam naveo su prastare krame koje, pitanje je dana kada če riknuti i onda .ebaj ga..
Dodato:
Dečki još jedno pitanje... Što uzeti, što je bolje korg pa50 ili i30? Ovaj i30 ima ekran na tach a pa50 ne, koji je jači stroj?? Te koja je razlika izmđu pa50 i pa50sd?? 3:-O


Trenutno vrijeme na Forumu 08:39

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org