YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za kupovinu (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Pomoc oko kupnje klavijature (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=28384)

car99 24.03.2015 23:02

Pomoc oko kupnje klavijature
 
Pozdrav. Imam klavijaturu casio ctk-550 koja nije namjenjena za sviranje narodne muzike. Zanima me koja bi klavijatura bila najbolja za narodnu muziku,ona koja ima dobre ritmove-rumbu,dvoju i te....Ali da nije nešto skupa...kupio bih polovnu do nekih 1200 kn. :)

Va-7 25.03.2015 17:46

Za te novce teško...možda neki E86, tako nešto ali jaaaaaaako teško. Pitanje je i što je za tebe namjenjeno, svaka klavijatura je namjenjena za sve, pitanje je što ti želiš od nje i koliko si sposoban raditi na njoj

velja87 25.03.2015 19:39

Hm, nzm kako se krecu cene u HR, ali za oko 150 eura ili malo vise mozes da uzmes korg i50, roland g600 ili yamaha psr 1000. Od ove tri ja bi uzeo yamahu jer je najbolja sto se tice kolicine ritmova i boja, jedino je dirka ocaj, znaci losa da valjda ne moze gore. Ali koliko para toliko muzike.

zokimusic 18.04.2015 19:29

Za 150-200e mislim da je g-600 najbolja varijanta.Yamaha je ok,ali........na dirkama se svira hehehehee.......Ima dosta dobro napakovanih Rolanda g-600 koji zavrsavaju posao extra.Pozzzzz

megane 20.04.2015 14:07

Ako hočeš malo da radiš sa kljavom Roland G 600, ako ne bi mnogo radio i voliš brzo nešto onda je dobra i yamaha 1000. Ja bi čak vjerovatno uzeo yamahu 1000!

rolandx 20.04.2015 20:11

Mali je to budžet..... Čak i Is50B je oko 200-250evra. Ako je iz hobija.... Yamaha PSR .... ako ništa drugo onda zbog klavira. A da se nadaš narodnim ,,dobrim" ritmovima za taj novac... Hmmm Veće je pitanje koliko će klavijatura za taj novac biti ispravna i koliko super lepka u njoj ćeš naći...

-dejan- 21.10.2015 13:29

Pozdrav svima.da nebi otvarao novu temu nadovezacu se na ovu. planiram da kupim klavijaturu (aranzer), i da pri tome ne potrosim puno para(pocetnik sam).gledao sam yamaha np-v80 ne košta mnogo a posto nemam blage veze o klavijaturama treba mi mala pomoć.dali neko ima iskustva sa ovom yamahom i dali na njoj mogu da se sviraju narodnjaci a da to zvuci solidno?jos nešto netreba mi za svirku po klubovima već za kucnu svirku (sviram samo za sebe). Hvala vam unapred.

vadexfly 21.10.2015 17:42

Ne znam o toj klavijaturi nista ali napisi koliko para otprilike zelis da das, da li zelis polovno ili novo i da li mora bas yamaha?

car99 21.10.2015 19:41

Citat:

Originalno postovano od -dejan- (Post 283614)
Pozdrav svima.da nebi otvarao novu temu nadovezacu se na ovu. planiram da kupim klavijaturu (aranzer), i da pri tome ne potrosim puno para(pocetnik sam).gledao sam yamaha np-v80 ne košta mnogo a posto nemam blage veze o klavijaturama treba mi mala pomoć.dali neko ima iskustva sa ovom yamahom i dali na njoj mogu da se sviraju narodnjaci a da to zvuci solidno?jos nešto netreba mi za svirku po klubovima već za kucnu svirku (sviram samo za sebe). Hvala vam unapred.

Druze ja ti savjetujem da si kupis Korga Pa50,ako si spreman dati nesto vise novca onda mozes i Pa80. To ti je za kućne potrebe sasvim dovoljno pa i za neke manje svirke i slicno. Ja sam se omisljao da uzmem neku yamahu,pa sam otisao kod muzicara koji svira vec 20 godina i savjetovao me je da skupim jos malo novca i kupim Pa50. Sada tek vidim kako bi se pokajao da sam uzeo tu yamahu. Ovaj Pa50 mi je odlican za kucne svirke,super zvuci,pogotovo za narodnu muziku. A i imas najvise ritmova ovdje po internetu za Pa serije to ti je isto veliki plus. Eto to ti je moj savjet. Pozdrav ;)

Fekete 21.10.2015 21:15

nešto solidno uzeti za novce do 1200 kn zbilja jako, jako teško. Moj savjet da možda ipak malo pričekaš i skupiš još nešto para pa da uzmeš kako kaže kolega car99 možda korg pa50. No svakako pričekaj još mišljenja kolega.


Trenutno vrijeme na Forumu 12:47

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org