YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Bubnjevi (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=32)
-   -   Elektronce ili Akustika.. !!??!?! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=10819)

milanceshow 28.12.2009 06:45

@Cheki88
Ja tebe razumem ko bubnjara da volis vise akustiku,a to si potvrdio izjavom da bi najvise voleo Yamaha Recording Custom!Ja to postujem i u svakom slucaju cenim.

Moje licno misljenje je da elektronac nikad nemoze da zameni akustiku i da akustika nikad nemoze da zameni elektronce,zato sam uvek za jednu kombinaciju koja veoma dobro radi posao i koja vema dobro zvuci u svim sredinama.
Elektronac sa akusticnim dobosem i fuzom!

To je dobitna kombinacija za sve tipove svirki,ali mozda se neko ne slaze sa mojim misljenjem tako da opet dolazimo do noga starog....."Sto ljudi,sto cudi"...

Ili "100 zena dvesta dojki"....da ne budem prost!!!!!!=))


@milanche007
Dinamika je izrazenija kod fuz cinela i kod dobosa nego kod drugih elemenata,zato mislim da je mesovita kombinacija nabolja.Fuz i dobos daju elektroncu onu "zivost" i to je to!!!!

Ajd odo da lalam u krevetic!!!! :D

svrakan 28.12.2009 10:24

Super je tema pa da kazem i ja moje misljenje.Prvo,mnogo dobrih bubnjara ne zna da nastima akustican bubanj,a to je najbitnije jer oni koji znaju i iz losijeg ce izvuci maximum,a drugo da se vratim na temu najbolje je imati po mom misljenju dobar akustican bubanj i recimo SPD plocu ili pak dva pada sa nekim modulom cisto za pesme gde je stvarno potrebno,mada stojim iza toga da dobro upucan band sa dobrim sviracima i dobrim soundom mogu da odprase sve sa akusticnim bubnjem.

Alix 28.12.2009 11:23

Ja koliko sam slušo ljude koji rade na elektroncima zvuk je fenomenalan...Dakle imaju takve Drum Kitt-ove i takav zvuk da ne možeš da poveruješ...Međutim problem svakog bubnjara (i aranžerskih klaviaturista) jeste u tom prokletom dobošu...Nijedan elektronski uređaj ne može da nadomesti topli zvuk akustičnog doboša premda ih većina to poriče.Uvek još dok sam sviro u orkestru zvani "PARAVAV" bilo je dileme oko zvuka tog doboša.Neki kažu da se on šteluje na visinu G-tona,drugi kao po osećaju,neki ne pale uopšte onu žicu ispod njega već tambaraju čisti bubanj bez onog kešanja (što ja organski ne podnosim),itd...Da skratim---ako već imaš elektronce,koju su bolji za transport i montažu,MORAŠ obavezno doboš da bude klasični-akustičan,ipak ima razlike kad cepaš pravi bubanj ili komad gume...pozdrav!

Dekyyy 05.01.2010 21:24

dobro drvo je posao pravi ..idrvo je drvo..po meni,dinamika i svirka prava...mozda neka ploca sa malo elektronike i to je to

gnovako8 05.01.2010 21:54

slazem se svama za akusticnjak, ali puno bolje odradi posao elktronac,jer svira se u malim prostorima. gaza,ajd svadba i to,ako je vece onda da akusticni,ali on samo stvara buku veliku kao kante,ali to samo kod pojedinaca koji neznaju nastimat ga..ali inace radi ok.pozzz svima to je moje misljenje.:rolleyes:

milepsr 28.04.2010 12:34

Ima mnogo faktora...

Ja sam licno za akustiku, mnogo je bolja dinamika (pogotovo ako je bubnjar dobar), a i publici se vise svidja kad vide serpe i poklopce na sceni a ne gumu i plastiku =))

skoricnik 28.04.2010 13:47

Da se i ja nadovezem, iako je tema malo starija.

Ja sam za sledecu opciju:
Elektronac + Superior Drummer 2.

Umesto modula da se ponese laptop, mada, koliko je to izvodljivo, ne znam, jer nisam bubnjar, ali znam da je gore navedeni VSTi odlican za zivu svirku.

Pozdrav

Vaxter 28.04.2010 14:11

Morash da imash modul u svakom sluchaju, jer je on midi kontroler za same bubnjeve.
Morash imati neshto shto udarac prevodi na midi signal... :))

vingula 28.04.2010 16:43

Mogu se nabaviti trigeri (jeftino) prišarafiš ih po elementima osim činela, i uzmeš Midi Controller to sve pospojiš, prištekaš u laptop i "češi" :)

Vaxter 28.04.2010 17:13

I izadje te malo jeftinije nego modul, uz mnogo vishe komplikacije...


Trenutno vrijeme na Forumu 11:53

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org