YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Demo snimci (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=76)
-   -   RedStan-Rade-demo snimci (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=14703)

RedStan 05.08.2010 10:29

RedStan-Rade-demo snimci
 
Evo postaviću nekoliko autorskih snimaka -rađenih u mome home studiju iz namere da čujem vaša mišljenja i konstruktivne kritike koje bi mi pomogle u konačnom miksu i masteringu - pa slobodno kritikujte jer će meni to služiti kao smernica za budući rad !
Sve je rađeno u Nuendu-3.2 i Cubase 5. Korišćeni su VST instrumenti , VST bubanj- Batery 3 ,a od živih instrumenata - gitara i bas gitara.
Prva pesma je "Pali anđeli"- koju sam uradio za samostalni CD Dragana Panjka.
Druga pesma (jedna od novijih u nizu) je odrađena u drugačijem stilu i te nove pesme još nisu urađene u finalnom mixu i masteringu . Pesma nosi radni naslov No-4 i peva je moj kolega Boško- Bole i Katarina iz tribute benda ABBA.


Rade i Dragan Panjak Pali anđeli 0001
You need to upgrade your Flash Player

<embed src="http://media.entertonement.com/embed/OpenEntPlayer.swf" id="1_9f5597ac_a06d_11df_8ed1_00219b9a75f0" name="1_9f5597ac_a06d_11df_8ed1_00219b9a75f0" flashvars="auto_play=false&clip_pid=dylfnrvjlz&e=& id=1_9f5597ac_a06d_11df_8ed1_00219b9a75f0&skin_pid =wfxswdnlkf" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" allowscriptaccess="always" wmode="transparent" height="30" width="300">http://www.entertonement.com/widgets...75f0/blank.gif

driftkiller 05.08.2010 17:26

Svida mi se, ima neki prizvuk kao sa live svirke, fino zvuci.

RedStan 08.08.2010 23:22

Pozdaravljam sve kolege muzičare i ujedno da se izvinem ako sam postavio moj post u pogrešnu temu-(svoji demo snimci). Izgleda da je ovo tema samo za postavljanje kako je ko sredio svoju klavijaturu ili stilove.
Vidim da niko nema nikakve konstruktivne kritike (što bi mi najviše značilo) ili je ovo toliko loše da se nema šta ni komentarisati!!!!
Možda sam ja pogrešio i temu ili nedaj bože forum!!!!!
Još jednom veliki pozdrav -Rade!!!!!;)

EmirTotic 08.08.2010 23:46

Opusti se kolega, nemoj da se cimas. Iskreno nisam ni primetio temu da je postavljena. Meni se svidja samo da smanjis celokupan hall na snimku. Pevanje je odlicno, tekst pesme je extra.
I da, ovde vecinom ljudi sviraju narodnu muziku pa ih to vise vuce tako da je donekle razumljiv mali broj odgovora. Samo napred, sve najbolje ti zelim.

Ace 08.08.2010 23:46

Kolega Rade
Nisi pogrešio temu, dobro je tu.
E sad oko komentare, nemoj očekivati nešto previše konstruktivno. Ti si tvoj posao več odradio. Pesme su OK. Mada u vtori snimak ima dosta doraditi. Vokal mi je preglasan a bubanj je tih. A na par mesta se cuje i dišenje pevaca t.j. struenje vazduha u mikrofona. Ali kao sto si rekao jos nije dorađena, tako da verujem da ces i to srediti.
Želim ti veliki uspeh u radu.
Pozdrav

zeljko 09.08.2010 00:34

Pa brate nije ovo lose...dobro je jos samo da pjevac malo bolje uvjezba i to je to..koliko se ja razumem u zabavnu muziku dobro ste ovo sastavili i aranzman a i tekst nije los....Pozdrav i samo tako nastavite i bice nesto od vas;)

RedStan 10.08.2010 13:15

Citat:

Originalno postovano od EmirTotic (Post 141683)
Opusti se kolega, nemoj da se cimas. Iskreno nisam ni primetio temu da je postavljena. Meni se svidja samo da smanjis celokupan hall na snimku. Pevanje je odlicno, tekst pesme je extra.
I da, ovde vecinom ljudi sviraju narodnu muziku pa ih to vise vuce tako da je donekle razumljiv mali broj odgovora. Samo napred, sve najbolje ti zelim.

Hvala Emire na komentarima-cenim to, a posebno kad se ukaže na neki nedostatak.U pravu si za hall koji treba u mixu smanjiti i još mnoge stvari ispraviti , a iz tog razloga sam i postavio snimke jer više ljudi i na različitim uređajima bolje čuju!
Bdw- nisam ja samo zabavnjak- svirao sam godinama po bivšoj ex Yu između ostalog i narodnu i folk muziku.:)

Pozzz.- Rade!
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od acekorg (Post 141684)
Kolega Rade
Nisi pogrešio temu, dobro je tu.
E sad oko komentare, nemoj očekivati nešto previše konstruktivno. Ti si tvoj posao več odradio. Pesme su OK. Mada u vtori snimak ima dosta doraditi. Vokal mi je preglasan a bubanj je tih. A na par mesta se cuje i dišenje pevaca t.j. struenje vazduha u mikrofona. Ali kao sto si rekao jos nije dorađena, tako da verujem da ces i to srediti.
Želim ti veliki uspeh u radu.
Pozdrav

Pozdrav Ace i hvala za komentar i potpuno si upravu za ovaj drugi snimak i već sam ga ispravio.
Nisam ni sumnjao da na ovom forumu ima kompetetnih ljudi koji mogu dati konstruktivne kritike!:)

EmirTotic 10.08.2010 13:21

Nema na cemu, tu smo da realno i iskreno diskutujemo a samim tim i pomognemo. :)
Nisam video da je postavljena i pesma Pali andjeli. Extra je, super pesma. Naravno da uvek ima stvarcica koje treba ispraviti ali necemo da sitnicarimo bas. ;)

RedStan 10.08.2010 13:31

Citat:

Originalno postovano od zeljko (Post 141688)
Pa brate nije ovo lose...dobro je jos samo da pjevac malo bolje uvjezba i to je to..koliko se ja razumem u zabavnu muziku dobro ste ovo sastavili i aranzman a i tekst nije los....Pozdrav i samo tako nastavite i bice nesto od vas;)

Hvala Željko -U pravu si može od mene biti nešto -"tek sam na početku karijere":lol: za ove lepe želje imaš od mene ako se ikad sretnemo jedno pivo- dva - tri....... gajbu - pa dokle izdržimo!;):lol::lol:

zeljko 10.08.2010 22:01

Uuuuuhhhhh to brate bas sad ozedni kad sam procitao da tako lako dijelis pive,samo kad ce to biti:confused:

A to sto kazes da si na pocetku karijere...ja nebih bas rekao a i nisam mislio sa tim sto kazem da ce biti nesto od vas mislio nista lose...tek tako mi izletelo...Vise sam pomislio zato jer ste sami sve uradili i aranzman i tekst,pa zato tako ispade...Poooz


Trenutno vrijeme na Forumu 03:36

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org