YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Ostali proizvođači i razno (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Kakav bi trebalo da bude top-aranzer (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=23692)

tranzit 18.09.2012 02:25

Kakav bi trebalo da bude top-aranzer
 
Pitanje je u naslovu teme a moze se uzeti i kao mala anketa ili User Support koji ce posluziti eventualnom perfekcioniranju ili zadnjem slifu jednog novog aranzera koji ce se slijedeceg mjeseca pojaviti na trzistu. Jos se ima vremena za male dodatke ili ispravke. Molim vas samo bez nebuloza tipa "razanj" ili "pivsko bure". Nije bas lako ali probajte biti bar par minuta ozbiljni, valjace svima.

Milan$ 18.09.2012 03:12

trebao bi da ima 3,4 GB ROM-a,kvalitetnih zvukova,i isto toliko rama,za razliku od korga, sa neogranicenim brojem mesta za semplove,za razliku od yamahe...mali kompaktan,sa velikim color displeyem, i sa sto vise izvucenih komandi,za bitne funkcije,da ne idu nuzno preko ekrana,kao sto recimo kod korga boja i ritam moraju da se biraju preko ekrana,mada mislim da to vec na pa3x nije slucaj,na pa2 jeste...2 tockica, jedan tockic da bude rezervisan iskljucimo za tempo i sredjivanje ritmova,a u live modu samo za tempo,i dostupan u svakom momentu...da ima bar 5,6 izlaza,i na svim izlazima dostupne efeke,a svi ovisni o master volume klizacu..6 prelaza,4 intro-a, HALF bar kao na rolandu obavezno,mogucnost promene takta ritma postojeceg ritma, 4 dodatna tastera za dodelu razlicitih funcija, dirke ne plasticne,a opet dovoljno brze za normalnu svirku,dve trake za bubanj+ perkusije...raspored tastera logicno,zdravkorazumski rasporedjen,za brzo upravljanje kalvijaturom,bez opcije pustanja midi fajlova:D,ako je moguce,da ima 5,6 nezavisnih efekata za ritam sekciju,i isto toliko za solo sekciju,+ nezavisan compresor i gate na ritam sekciji...deluje mozda kao da navodim mane korga,itd seticu se jos,praspavalo mi se:D..A zvuk- mekan,sirok,pun kao roland,ujedno konkretan i cist,stabilan kao yamaha, korg...njmu ostavljam operativnost:D...Jos kad bi medju fabrickim zvukovima bila ranke kontra,i neka kabina,ihaaaaaaaa gde bi nam bio kraj=))....ovo zadnje se zezam[-X...ima tu jos neke stvari,ali i ovo ako se uklopi dosta je...

sale_band 18.09.2012 06:55

A da ima mastan zvuk?? To si zaboravio :)

zukae 18.09.2012 06:59

Da sto rece milan jednostavne komande. Brzo biranje postavki kao registracije na yamahi, ali obavezno sa freeze funcijom.
Upper trake da imaju odvojen transpoze i user scale.
Postovano sa mobilnog uređaja

sale_band 18.09.2012 07:04

Ja bih volio kad bi Korg izbacio recimo PA3 modul aranzer da se hvata na M3 kucuste... To bi bilo praaavo dobro!

striphio 18.09.2012 07:46

Citat:

Originalno postovano od Milan$ (Post 224678)
bez opcije pustanja midi fajlova:D,

hahahaha e vala imaš pravo =))

Vex 18.09.2012 07:57

Na prvu , sto mi pada na pamet, u ovo doba :-) , pored ovoga sto je Milan napisao, dodao bih da aranzeru definitivno fali arpeggio kao dodatak pravljenju stilova i touch screen obavezno, nikako da bodemo tastere sa strane pored ogromnog color displeja... Rom semplovi kvalitetniji, manje kompresovani i osakaceni... Kad cujem crash cinelu u korgu - kao da je neko udario u limenu kofu, ne dao Bog nikom, toliko je unakazen sempl, da nemam reci...

Sent from S3

mirandess 18.09.2012 10:41

Evo po meni, ja bih volio da ima vise varijacija npr 8 da se na svakoj moze praviti kombinacija po 2 ritma (MIX), 4 varijacije kod korga jesu dobre, ali monotone nakon nekog vremena kada je to u pitanju, 1 intro i 2ending-a i 4 fill-a. Napraviti tvornicki 5-6 beatova, i sve one ritmove sto pokrivaju nase podneblje. Sto se tice ROM-a, ispod 4-5gb nikako razmisljati, u tih 4-5 gb vise posvetiti paznju na gitaru(distorziju), violinu, tamburice,harmonike, kao i na klavir kojem kad se stisne sustain pedala zvuci vrlo plasticno(po meni), ali da se napravi set boja u Romu "za svakog po nešto" ali da to nešto zvuči fenomenalno!!! Volio bih da postoji 6 outputa da svaki "acc" posebno i 1 output za desnu ruku(boje)... Vokalist, pihh, da sto prirodnije i realnije(po mogucnosti masnije) zvuci :) I da ima 6 kombinacija za boje i da je klavijatura sa 6 oktava :) eto ako se sjetim jos nesto pisat cu :)

casper 18.09.2012 11:24

Volio bih vidjeti minimum 6 balansiranih output-a.

tranzit 18.09.2012 11:32

Od pomoci ste mi i zahvaljujem za sve gore napisano, mada su sve funkcije koje ste nabrojali vec implementirane pa cak i ovo posljednje "minimum 6 balansiranih izlaza" mada to i nema neko posebno znacenje, bar ne ono na koje ti casper mislis jer pored tolikih efekata po svakoj od traka, bilo ritam bilo solo, nema potrebe za posebnim vodjenjem pojedinih sounda u miksere. Nema potrebe jer da bi se imao taj kvalitet efekata i EQ-a u eksternom mikseru, taj bi morao da kosta najmanje desetak hiljada eura. Ama... i tih 6 balansiranih izlaza su tu, pa ko voli nek izvoli. Nadam se da ce biti jos predloga i zelja...


Trenutno vrijeme na Forumu 20:36

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org