YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Kako praviti terce na PA800? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7451)

AlfaFox 11.01.2009 07:27

Kako praviti terce na PA800?
 
Pozdrav,
Moze li neko da objasni za clanove foruma kako se prave terce na PA800.
Koliko sam ja shvatio postoje tri nacina: preko Sub-scale u Esemble, preko Oscilatora i kroz semplovanje. Ja znam da te terce ne zvuce bas najbolje ali bolje ista nego nista. Interesanto je da neki kazu da imaju terce dok drugi kazu da se nemogu napraviti.

Semplovanje uzima puno memorije tako da to nije bas neka opcija no bilo bi super ako bi neko bio ljubazan da objasni kako se prave terce na druga dva nacina (preko oscilatora i sub scales).

Mozda bi najblje bilo ako bi neko stavio primjer, korak po korak, sta se treba uraditi na PA800 da bi se napravila durska i molska terca na PA800.

To bi nam svima pomoglo da pocnemo experimentisati svako na svoj nacin i mozda doci do rijesenja.

Hvala unaprijed!
alfafox

bardovci 11.01.2009 10:50

bardovci
 
prijatelju,ako zelis kratko i efikasno resenje,idi direkt na sub skale ,ja to koristim celo vreme,nemoj se muciti,ionako niko nece to primetiti-zamaskiras malo efektom,ubacis malo slabiji instrument kolko da se cuje i dobijes bombonicu od terce-pozdrav

zsimonovic 11.01.2009 11:49

Moze da se napravi tacna terca preko userDK samo sto ne znam kako se to radi ali provereno moze da se na taj nacin napravi.Ima tu lepog poslica ali se isplati.Probao sam terce pravljene na oscilatorima i ensemble,nisu dobre.

bardovci 11.01.2009 11:52

truba-sempl za pa-800
 
drage kolege,kako mogu da dobijem sempl trube,ali stvarno da je dobra-listajuci stranicu za semplove nisam nasao takav sempl,pa ako moze da me uputite gde da trazim-hvala

zoki-41 11.01.2009 11:58

da simonovic ali su terce sa nekim nedefiniranim bojama (na DK) pa se to konkretno meni ne svidja ipak mislim da su terce na oscilatorima zasad najbolje resenje ja sam skinuo sa net-a sredio ih i rekao bih da su ok (samo sto nemogu da nadjem niske terce).

p.s
posto sam ja malo stariji ovde na forumu sa 45 godina..... davne 1983 godine sam sluzio u JNA u g.milanovcu i vezu me divna secanja na taj grad jednostavno divno mesto (dom JNA, hotel sumadija i kafana zelengora al je tu bilo lumperajki) Pozz

Enes-am21 11.01.2009 23:07

vidis kolega zoki, i preko dk se mogu napraviti terce sa semplovanim bojama, ali kao sto drug simonovic rece, tu ima dosta posla, mislim da bi ti trebalo dobra 2-3 dana da napravis sve terce koje ti trebaju... a s obzirom da imam takve, mogu slobodno reci da se na pa800 MOGU IMATI EXTRA I TACNE TERCE... pozdrav

i jos jedno pitanje, sta su to NISKE terce????

gnovako8 11.01.2009 23:20

vjerovatno je mislio na sviranje terca gore i terca dole,to jest niska terca da svira prvi glas na klavijaturi tako nekako, a ne drugi glas. mislim da je to.ako nije ispravite me. pozz.:confused:

Enes-am21 11.01.2009 23:31

pa i ja kontam, vjerovatno je mislio na donje terce... malo mi smijesan izraz NISKE, nisam ga cesto cuo... al valjda su to donje terce...

redsteeler33 12.01.2009 02:06

ja sam sebi radijo terce na DK, lijepo mi zvuci nije bas ono sto bi moralo biti ali je ok, istina je da tu ima ogromno posla.

AlfaFox 13.01.2009 04:33

Vidim da na dosta tema ljudi potvrdjuju da se mogu napraviti solidne terce medjutim niko da objasni kako. :-) Nadam se da ce neko naci vremena da nam otkrije tu misteriju. :-)


Trenutno vrijeme na Forumu 13:29

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org