YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Zvučnici (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=50)
-   -   ---Peavey Impulze--- (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=1382)

Alix 02.12.2006 12:55

---Peavey Impulze---
 
Pozdrav jaranima!
Zanima me jel ko poznaje ovu Peavey Impulze seriju i koliko je kvalitetna...Gledajući na cjene i kvalitet pariraju Electrovoice SX-seriji...E sad me zanima model Impulze 1015 koji ima 2000W PEAK!!!...Dakle 500w rms,1000W program...i još nešto čuo sam od ovog trgovca u muzičkom centru da ima jednu od najboljih pasivnih kretnica na tržištu...Doduše njemu ne vjerujem ništa jer mi je par puta reko netačne informacije...Tako da ako ko ima da poznaje ovu seriju molim vas da mi kaže svoja iskustva i znanje jer idući tjedan planiram da ih naručim pa da se ne zalećem...Hvala svima što se odazovu postu,Pozdrav!

jeftabgd 24.01.2008 19:09

Zanimljivo,zanimljivo....
 
Zdravo Alix,procitah ovaj tvoj tekst za ove kutije pa sam se i sam zainteresovao.Gledao sam karakteristike na netu i sve to deluje mnogo dobro ali bas nikog koga sam pitao za te kutije nema pojma o njima.Nas narod kad se uhvati necega ko pijan plota,tako da ceo Beograd radi na PM 1000 i plasticne RCF ili MACKIE 12-tice,tu i tamo neko na FBT MAX 4.Ovaj Peavey mi deluje kvalitetnije,ako si saznao nesto novo javi.Unapred se izvinjavam ako sam nesto pogresio jer sam nov na forumu.

mykeli 24.01.2008 19:53

Cuo sam ih...4 impulsa 15",ceo band(bez arrangera)...STRAVAAA

jeftabgd 24.01.2008 20:21

Po karakteristikama ove kutije ubijaju i cena je o.k.bez obzira da li se rado o 12-ticama ili 15-ticama.Razlike u ceni izmedju crnih i belih kutija nema a ove bele su kao za upotrebu i na otvorenom.Ono sto mi je malo zasmetalo je tezina.Cini mi se da su ove 12",negde oko 22-23kg a vec od 25kg,ima Dynacord D-15-3(trosistemska)koja je extra dobra kutija(skuplja je naravno)ali meni znaci svaki kilogram jer sve sam nosim pa gledam da bude sto lakse i manje a "razorna moc"sto veca.Gledao sam u Musicstore,Keln,neke druge Peavey kutije i neverovatno su jeftine.Imaju monitore od 160e,kvalitet 100% dobar.Ako neko zna za nesto malo a ubojito neka pise da ne lomimo kicme vise.

jeftabgd 24.01.2008 20:25

Gde si to cuo?Ako je negde u Srbiji a da nije predaleko mozda bi otisao da cujem to.

jeftabgd 24.01.2008 20:33

Ja radim sa aranzerom tako da meni licno odgovaraju 15",zbog boljeg basa itd,ali mi svi pevaci tvrde da im je lakse da pevaju na 12",kao bolje izlazi pevanje t.j.glas,mada ja mislim da su malo razmazeni.Radim ovaj posao skoro 30god od svojih 40,a nekad su pevaci pevali po sedam dana za redom,samo jedan covek.Sada svi padaju u nesvest posle 2 sata i ne odovara im nista od kutija i razglasa.Kakve li su te 12" peavey?

Bokic 24.01.2008 21:15

Svirao sam i na 12-icama i na 15-icama Impulse vise puta. Manje svirke na 12''. Zvuk odlican i cist. I rezonantne su - u smislu zvuk se lepo prostire i ispunjava celu prostoriju. Ne kao neke kutije koje do 5 metara grme,a posle toga zvuk pada.
15-ice su dosta mocne i svidjaju mi se. Mada smo jednom poredili sa EV ZX5, gde je prednost (blaga ali osetljiva) bila na strani EV. Malo je bogatija i svetlija, tj. Impulse zvuci kao da su joj malo skinuti srednji na equilizeru.
Koliko ja znam, malo su i jevtinije od EV ZX5.
Pozdrav

mykeli 24.01.2008 23:33

Skoro sam radio na D-LITED 15-3(3 Way),UHHHHhhh....smrt u diskoteci!!!

DjoleBn 24.01.2008 23:34

Jesu to one plasticne Dynacord trosistemke D 15-3? :)

mykeli 24.01.2008 23:36

Hahaaaa...i ova tema je stara...Ako se ne varam Alix je te kutije(Peavey - Impuls)uzeo,tako da bi on mogo najbolje da kaze o njima!!!


Trenutno vrijeme na Forumu 14:36

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org