YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Sistemi (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=68)
-   -   Nedoumica u vezi pilota i sistema (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=33255)

acakasper 16.10.2023 18:42

Nedoumica u vezi pilota i sistema
 
Da li ce odredheni pilot recimo shure wh30 da ima razlike u kvalitetu tona na sistemu akg sr40,u odnosu na neki skuplji bezicni sistem recimo senheiser i treca varijanta kblom preko kenon fantoma u miksetu sa fantomskim napajanjem?

vadexfly 18.10.2023 02:09

I mene zanima ovo, godinama vec koristim akg c520 pilota ali direktno u mixetu, ne znam dal bih nesto izgubio ako predjem na bezicno.. a kome god od kolega da sam pozajmio pilota, niko ne veruje koliko dobro radi, oni uglavnom imaju shure pilota bezicnog

Morison 18.10.2023 07:30

Hajdemo jedno logicno pitanje: sta je razlika izmedju daljinskog prenosa od 200 i od 1000 evra (a ima i skupljih)?
Sigurno ima zasto je nesto 5 puta skuplje.
Jedan dobar serviser mi je rekao: najbolji daljinac je onaj koji radi skoro isto kao na kablu.

tdamir66 18.10.2023 11:41

Citat:

Originalno postovano od Morison (Post 316047)
Hajdemo jedno logicno pitanje: sta je razlika izmedju daljinskog prenosa od 200 i od 1000 evra (a ima i skupljih)?
Sigurno ima zasto je nesto 5 puta skuplje.
Jedan dobar serviser mi je rekao: najbolji daljinac je onaj koji radi skoro isto kao na kablu.

Ne znači striktno ako je nešto pet puta skuplje da je i pet puta bolje.....
Mnoge marke steknu reputaciju i drže se kao Bog za jaja...
Svugdje je tako od glazbene opreme razne bijele tehnike....automobila itd...itd....
Samo ću navesti jedan primjer imao sam Miele veš mašinu koja me je služila 9 god. da bi otišla pumpa....zamijenjeno i nije bilo jeftino ....i nakon nekog vremena otišao programator.....nije se isplatilo popravljati .....
A sada imam Gorenje evo radi već 8 god. bez problema .....a tri puta jeftinija

Morison 18.10.2023 23:35

Masis poentu. Pricamo o klasama daljinaca istog proizvodjaca.
Da plasticnije objasnim, razlike ima, a ko je ne cuje ili mu ne treba bolje, uvek moze da prodje sa jeftinijim modelom, zato i postoje razlicite klase.
Pitanje je bilo da li ima razlike, i odgovor je da ima razlike.

tdamir66 19.10.2023 19:36

Citat:

Originalno postovano od Morison (Post 316051)
Masis poentu. Pricamo o klasama daljinaca istog proizvodjaca.
Da plasticnije objasnim, razlike ima, a ko je ne cuje ili mu ne treba bolje, uvek moze da prodje sa jeftinijim modelom, zato i postoje razlicite klase.
Pitanje je bilo da li ima razlike, i odgovor je da ima razlike.

Normalno da ima .....
Ja sam samo htio skrenuti pažnju da pojedine firme koje su stekle reputaciju i ime prodaju čak i lošiji proizvod po duplo i troduplo većoj cijeni u odnosu na neke firme koje nemaju zvučno ime i reputaciju!


Trenutno vrijeme na Forumu 11:49

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org