YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=61)
-   -   Roland INTEGRA-7 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=23955)

tranzit 24.10.2012 02:10

Roland INTEGRA-7
 
1 Privitaka
Izlazi novi Rolandov sound modul INTEGRA-7 koji bazira na sasvim novom principu no dosadasnji workstationi. Obuvata svih 12 Rolandovih SRX prosirenja i povrh njih "Super Natural Acoustic", "Super Natural Synthesizer" i "Super Natural Drums and Effects" sounde. Sve skupa oko 6.000 sounda. Novo i do sada jedinstveno je da svaki od 16 Partova ima svoj zasebni Multi Effect Procesor i svoj EQ, naravno pored zajednickih centralnih efekata. Da prica ima happy end, tu su 2 main izlaza (XLR i banane) i 6 posebnih (balansirana banana), kao i stereo digitalni izlaz. Cijena 1.500 eura.

sale_band 24.10.2012 07:10

Mogu li se ubaciti semplovi od Juznog Vetra? :P

neconix 24.10.2012 07:12

Odlicna sprava,gledao sam specifikacije pre par dana,ali...retko ce to neko kod nas da uzme...

daliborkorg 25.10.2012 01:05

Ja ću da uzmem kad se pojavi za jedno desetak dana kod nas ;)

mikimiki 25.10.2012 01:40

Jedna mala mana Integre 7 je sto mozes koristiti samo 4 SRX u isto vrijeme.

tranzit 25.10.2012 01:45

Tacno... ama mislim da ce biti dovoljno. Kako god i najbolji hardver udari glavom u plafon, kod nekih instrumenata je taj plafon povisok, kao kod Integre, a kod najveceg broja je tek malo visi od poda.

mikimiki 25.10.2012 03:08

Upravo tako.Takodje treba navesti da dolaze svi super natural sounds sa Jupiter80, i jos vise nego na Jupiter80.Mislim da je ovo odlican modul pogotovo ko radi dosta zabavne muzike.Tu su sve soundi na nivou.Cak mi se dopada i app za Ipad koji kontrolise Integru7.Dobar je za mijanje boja, kao i editing.
Sve u svemu jedan odlican modul.Da je samo malo jeftiniji.Ali da je babi......

tranzit 25.10.2012 03:22

Probaj da racunas drugacije. Da si pokupovao sve te Rolandove instrumente koji su strpani u Integru pa onda dodaj jos toliko na kvalitet i efekte kojih nije bilo u tim instrumentima kada su bili aktuelni, kolika bi cijena bila ?

branoy 25.10.2012 05:38

dobra sprava. dobar sound.

Morison 25.10.2012 10:31

Da dodam, Integra 7 ima sve boje koje poseduje Jupiter 80 plus jos dodatnih Super Natural boja (kako cujem jos 50-tak i vise preko).
Poseduje 4 virtuelna slota gde mozete smestati dodatne boje (pored svih super natural acustic, super natural drums i super natural synt). U ta cetiri slota za sada mogu da se smeste SRX ekspanzije (jedna SRX zauzima po jedan slot) ali tu su jos sest SUper natural prosirenja (Expansion SuperNATURAL Sounds (6 titles): ExSN1 Ethnic ExSN2 Wood Winds ExSN3 Session ExSN4 A.Guitar ExSN5 Brass ExSN6 SFX Expansion) od koje svako uzima jedno mesto, i jos jedno:"ExPCM HQ GM2 + HQ PCM Sound Collection" koje zauzima sva cetiri slota.
Ovo su prosirenja koja dolaze uz masinu.Postoje naznake da ce kasnije izaci prosirenja koja ce naknadno moci da se ubace i radice i na Jupiteru i na Integri.
Predpostavljam da ce za "live" svako od korisnika da odabere ono sto mu je najkorisnije i to koristiti stalno ucitano (sto ce biti vise nego dovoljno). Ali kada se korisiti u studiju pri snimanju, vrlo je upotrebljivo imati sve te ekspanzije.
Od zanimljivih funkcija pomenimo da je na samoj masini moguce napraviti 5.1 miks.
Meni najzanimljivije je cinjenica da je Roland odradio nove boje (Super Natural tehnologija) koja moze biti (nadam se) predznak da cemo u bliskoj buducnosti videti nove sprave sa ovom tehnologijom. Podsecam vas da modul aranzer BK7m u sebi ima 2 super natural boje, nije puno ali mi deluje kao eksperiment ili najava ;)


Trenutno vrijeme na Forumu 07:11

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org