YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Behringer europower pmp 1680s (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30067)

yamahapassion 20.03.2017 08:44

Behringer europower pmp 1680s
 
Pozdrav drugari. Zanima me da li neko koristi ili je bio u dodiru sa ovim mikserom tzv. kockicom. Uzeo bi si nesto za moje potrebe i za manje svirke, prvo sam pikirao onu "air" seriju koju mi je preporucio kolega Casper ali posle malo istrazivanja shvatio sam da bi to bilo komplikovano za mene i mog pevaca. E sada sam nasao ovaj mikser koji je relativno jeftin a ima stvari koje meni trebaju pod 1 dupli efekat po kanalu a i jos neke stvarcice. Plus je sa snagom. Mene zanima koliko su oni iskoristljivi za narodnu muziku pre svega efekti za vokal. I da li ima jos neku manu osim estetskog izgleda. Sto se tice crkavanja komponenti to me ne brine jel bih uzeo novi pa bi bio pod garancijom. Ako neko ima iskustva sa njim molim da napise. Svako misljenje je dobrodoslo.

rolandx 20.03.2017 10:29

2x800 watt na 4 ohms ( 2x400 na 8 )... Nećeš realno moći da računaš na tu snagu, moje iskustvo sa tim mikserom ( i sa ostalim behringer mikserima ) je osetno slabija snaga nego deklarisana... Druga stvar je sto preko 3/4 jačine ( master) zvuk gubi na basu, zvuk generalno je izdeformisan po pitanju jačine ( balkanski sindrom, do panja...). Mada mogu i to da razumem, tonska proba bez ljudi a kada se lokal napuni, zvuk se lagano izgubi i imate potrebu za pojačavanjem ( a testirano je na 3/4 jačine ). Efekti jesu odlični, lako ih je naštelovati po ukusu. Za kućne uslove, za lokale od 60-80 mkv, sasvim solidan izbor, uloženo-dobijeno.

yamahapassion 20.03.2017 10:51

@rolandx: ovo me je za efekte najvise zanimalo. Sto se tice snage to nije problem jer sam (aranzerski) nikad ne sviram svirke vece od 50-60 ljudi. Za vece svirke imamo ozbiljnije ozvucenje. I nikad ne pojacavam miksetu (master) preko "12 sati". Ako su efekti iskoristljivi onda bi mogao ozbiljno da se razmislim da uzmem ovaj mikser.

rolandx 20.03.2017 11:43

Na efekte nisam imao nijednu zamerku. Hall ( po meni odličan ) kao i sve ostalo. Kristalan zvuk. Čak su se neke moje kolege valjale od smeha kada smo naišli na efekat poput harmony procesora... Mislim da je bio u pitanju efekat pod rednim brojem 70. ili nešto preko 70. ... U svakom slučaju, efekti su odlični. Nekom smeta kristalan zvuk, ali po meni je to prednost.

yamahapassion 20.03.2017 13:30

E hvala ti puno rolandx. Ovo bi bilo bas ono sto meni treba. Reci mi samo jos jednu stvar posto si upoznat sa miksetom, da li moze delay (ili eho) da se steluje po duzini trajanja i brzini ponavljanja?

rolandx 20.03.2017 13:57

Koliko me sećanje služi, inerval delay-a ( brzina ponavljanja ) je raspoređena po programima ( od 50 do 58 ), a interval trajanje efekta se podešava ( FX Ret 1 ili FX Ret 2 )...

yamahapassion 20.03.2017 17:10

Hvala puno rolandx. To je to. Potpuno iskoristljovo. Pogledacu jos koji video na yt ako ima i mislim da cu se definitivno resiti za ovo.

mihal 21.03.2017 05:25

Eto i ja da te podrzim Jer i ja imam europower pmp 1680s sa kojim sam licno prezadovoljan. Zvuk se da jako lepo podesiti posebno dva efekta su zakon. Kutija mala, smesna ili ne jako je prakticna , lagana,mala i ima sve potrebne opcije ...Snaga sasvim dovoljna za normalne svirke (normalno ne koncerte) .Ja koristim 4x 400w Yorkville kutije 2x dvosistemske+ 2x trosistemske za vece svirke ....zvuk cist ko suza...Pozdrav

yamahapassion 21.03.2017 20:17

Hvala ti mihal ovo mi je jos jedan razlog vise da se odlucim za ovaj mikser.

mihal 22.03.2017 00:41

Evo jos jedna slicna opcija mozda cak i bolja kad smo vec kod Behringera : Eurodesk SX2442FX i uzmes posebno snagas koji ti odgovara...


Trenutno vrijeme na Forumu 09:14

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org