YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   IT Sektor (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Trazim program za detektiranje uljez u WI FI mreza (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=21965)

Svirac bt 01.03.2012 02:49

Trazim program za detektiranje uljez u WI FI mreza
 
kolege trazim neki ednostavni besplatam programcic za Trazim program za detektiranje uljez u WI FI znaci kad nekoi mi se ukluci da ga izbacim da nemoze vise da se uklucuje i sl , mislim da sam dobro objasnio

harepa50 01.03.2012 03:36

A da li ti je konekcija zaštićena šifrom?

Svirac bt 01.03.2012 03:41

bila mi je , sad nije ... ali znam da ima programcic kojim mozes da pratis detektira kad neko se ubaci u mrezu i mozes ga odstraniti

harepa50 01.03.2012 03:45

Ne znam što pa da sad nije, ali eto...Na tvom mjestu bih je obavezno zaštitio, username i pass na router, i na wi fi konekciju. Samim tim si sigurniji, još ako ti internet nije flat...A dobro, možda je tebi gušt da izbacuješ nekog kad ti se nakači :D
Koliko se sjećam ima neki ciscov alat za te stvari ali se ne mogu tačno sjetiti kako se zove, a nisam ni siguran da li je besplatan. Posjeti cisco oficijelnu stranicu pa potraži.

Pozdrav

Vaxter 01.03.2012 03:47

To je najbolje videti na samom routeru.
Pogledaš na DHCP serveru routera koje je sve IP adrese dodelio.
Znaš koje su adrese tvojih kompjutera, i svaka viška je uljez.
Da zabraniš usera koristiš MAC filtering opciju routera.
Mac adresa je obično uz IP adresu na panelu DHCP servera.

Ako router nema mogućnost da se vide dodeljene adrese na DHCP-u, onda pinguješ bcast IP i gledaš koje ti adrese odgovaraju.
Bcast IP ti je 192.168.0.255, ako je tvoj IP 192.168.0.x
Samo primer...
Ping radiš u command promptu:
Start->Run->cmd
Enter

ping 192.168.0.255
Enter

Odgovoriće sve IP adrese u mreži.

Inače, ima i programa koji skeniraju celu mrežu i traže koji sve kompjuteri postoje u njoj.

Filtriranje svakako moraš da uradiš na samom routeru.

Pass na mrežu svakako stavi, kao što hare kaže.
WPA2 enkripcija je i više nego poželjna.
Pass što komplikovaniji.
Najbolje što duži i što veće preplitanje slova, brojeva i znakova.

zaki1 13.04.2012 06:46

Poz. kolegama, malo sam u nedoumici oko ovog wi-fi routera ,kako je moguce da neko,npr komsija krade tvoju datu;?ako kupis router obicno uz njega dodje i jedinstvena sifra, "password",pa bez toga nije moguce ni koristiti taj signal bez passworda,osim ako ti je neko ukrao ili vidio kako glasi tvoja zastita, a mozda i gresim,mozda negdje postavljaju routere i bez te fabricke jedinstvene sifre,voleo bih znati o cemu je rec.Pozz

harepa50 14.04.2012 00:42

Svaki router ima svoju IP adresu. Kad želiš da uđeš u podešavanja routera, u browseru tamo gdje kucaš linkove, ukucaš IP adresu routera. Nakon toga router obično traži username i password. Po defaultu, na većini routera je username: admin, password: admin, ili samo username: admin, bez passworda. To treba obavezno promijeniti u podešavanjima routera, da ti ne bi neko upadao i čačkao postavke, ili još gore, promijenio username i password. Naravno, ako se ovo desi uvijek postoji dugme RESET na routeru, koje vraća router na fabričko stanje, poništava enkripciju Wi-fi konecije, username i pass vraća na fabričko admin, admin.

Dell 14.04.2012 11:30

Postoji programcic koji se zove Aircrack, koji malo bolje radi na linuxu, a na windowsu tako tako, moguce je vrlo lako krast wifi nekome ko zna.

marko87 14.04.2012 19:01

Kao sto rece Vaxter , samo WPA2 passkey i nema da brines. Sa aircrack-om je malo teze da se probije sifra ukoliko je WPA2 enkripcija dok WEP ide kao od sale (probao sam)

harepa50 15.04.2012 13:02

Nisam ja nešto posebno u toku sa linuxima i njihovim distribucijama kao Dell i Vax (svakako ih ima na stotine), ali znam da se isto može sa Linux Back Track 5 (to je pretpostavljam isto distiribucija linuxa), i sa njom se isto mogu provaljivati wi-fi enkripcije, pa čak i WPA2 enkripcija, koliko znam.

Isto tako se zna dešavati da neki routeri ne mogu prihvatiti WPA2 enkripciju.


Ali Dell, čovjek tražio program za detektovanje uljeza u njegovoj wi-fi mreži, a ti mu dade program za krađu wi-fi :D Al neka si, hvala hahaha :D


Trenutno vrijeme na Forumu 21:05

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org