YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Problem Korg Pa4x (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30657)

billa 03.03.2018 10:25

Problem Korg Pa4x
 
Pozdrav drustvo.Imam problem sa Pa4x,ubacio sam set u klavijaturu i sad mi svetle sve lampice na klavijaturi.Dali ,oze neko da mi pomogne sta se desava.Unapred Hvala

Drone 03.03.2018 10:52

Nemam Pa4X,ali po logici stvari problem je verovatno u setu,pod uslovom da je pre ubacivanja seta sve radilo normalno.Logicno bi bilo da uradis Faktori Riset(ili kako li se vec zove na Pa4),i vratis sve na fabricko stanje.
Ja sam imao davno slican problem na Pa80,secam se da sam morao da obrisem i fabricke boje,ritmove bukvalno sve,pa ondaponovo ubacivao OS i fabricke resurse sa pet flopi diskova.
Nadam se da sam ti malo pomogao,dok se nejavi neko ko ce ti dati mozda tacnije resenje.

splendid 03.03.2018 12:25

Jel ti blokirana klavijatura ili radi sve samo sijaju lampice...?....te lampice mogu u globalu da se podese da sijaju stalno...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

billa 03.03.2018 12:48

Radi normalno,kad ubacim drugi set onda nesvetle

Milan$ 03.03.2018 12:50

onda cuitaj taj set samo bez tog globala i resis muku

splendid 03.03.2018 12:50

Te lampice imas u globalu da podesis da li hices da ti sijaju i kojim intezitetom...ja sam sebi na na pa4 podesio da sijaju na nekom slabijem nivou jer je preglednije kad je malo mracbiji prostor...ne znam napamet gde je opcija ali u globalu je i ne bi trebalo da je tesko naci je....

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Dodato:
Ako ne mozes da nadjes pogledacu pa cu napisati...uglavnom nije nikakva greska nego samo opcija.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Negoslav 31.05.2020 18:07

Da ne otvaram novu temu. Sinoc na svirci sam imao prvi problem sa pa4x. Ritam je poceo da se pali i gasi sam. Kao brejkove da lupa. Ugasi se, pa ne mogu da startujem ni na srart/stop dugme, pa odjedanput se sama upali,pa se sama ugasi, tj ritam ne klavijatura da se gasi i pali. I primetio sam da su se neke lampice na nekim dugmicima upalile, tj kao kada je upaljena ona opcija u globalu da one tinjaju u mraku da bi bolje video. Sreca da sam imao g6 pa sam nekako izgurao i zavrsio. I danas probam, klavijatura radi normalno. Inace imam 3.00 operativni.

dmmacak 01.06.2020 12:06

Meni to lici kao da je negde uslo malo tecnosti...

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока

Negoslav 02.06.2020 23:07

Citat:

Originalno postovano od dmmacak (Post 311080)
Meni to lici kao da je negde uslo malo tecnosti...

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока

Evo vec treci dan upaljena, sviram, sve kao na svirci i nista od tih simptoma. Pomislio sam i ja na kondenzaniciju, ali niko, pa ni ja nije mogao da je polije. Jedino mi preostaje da mislim da je losa struja. Samo me plasi da nije ta stampana ploca desno, sto krece od tog dugmta start pa na desno gde su boje i sve odtalo.


Trenutno vrijeme na Forumu 10:54

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org