YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Stalci (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=55)
-   -   Klavijatura klizi na stalku (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30056)

tihi05 13.03.2017 20:12

Klavijatura klizi na stalku
 
Nadam se da nije pogresno mjesto.
Naime Roland DS je lagana klavijatura i dok sviram klizi mi ,pomjera mi se na spyderu. Na donjoj je ravnoj ruci da je na gornjoj - iskosenoj- nebi bilo problema. Razmisljam kako to rijesiti i vjerujem da je netko od vas taj problem vec nekako rijesio .. kako najjednostavnije ?!

casper 13.03.2017 20:43

1 Privitaka
Nemam tih problema.
Plastika na ruci stalka je prilično tvrda i zato klavijatura klizi. Gumirana spužva zalijepljenja na tu ruku bi spriječila klizanje. Postoji problem što se možda ruke onda neće moći uvući u stalak.

Siguno bi pomogalo isto tako, zalijepiti tanku spužvu s donje strane klavijature na mjestu gdje dolaze ruke stalka. Recimo, izrezana stara podloga od kompjuterskog miša ili neki sličan materijal.

smuchac 13.03.2017 23:48

Ili čičak traku. Muškog na klavijaturu a ženskog na ruke s time da ne unakaziš stalak s ljepilom,kupiš plastične obujmice i na 3 mijesta stisneš. ☺

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

tihi05 14.03.2017 00:17

Casper ne znam bas da bi spuzva na dnu klavijature rijesila problem . Isto tako moram voditi brigu da se ruke mogu sklopiti u svoj utor u stalku. Znaci na ruke nebih nista ja lijepio a jos gore sa obujmnicama pricvrscivao. Eto zasto klavijatura treba imati tezinu :).. salim se ja bih da su sve tako lagane :) No zaista je problem jer zbog te svoje male kilaze bjezi po stalku :) malo ju zakacis rukom slucajno i vec je koso .....
smisliti cemo mi nesto siguran sam :)

casper 14.03.2017 00:32

1 Privitaka
Nisam mislio na standardnu spužvu, ona je premekana. Podloga klavijature je tvrda plastika i ona klizi po plastici koja se nalazi na ruci stalka. Treba s donje strane klavijature gdje nasjeda na te ruke nalijepiti nešto što će povećati trenja.
Znaš ono u autima što se stavi na šaltablu pa onda na ide mobitel. Neki materijal poput toga će sigurno spriječiti klizanje.

nikadvisekorg 14.03.2017 00:53

ima one neklizajuće podloge kod kineza pa možeš da isečeš po volji.....

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока

ffb 14.03.2017 07:06

Imao sam slican problem sa midikey. Ultimate stalak gdje su poluge ravne(2x2).Kupio sam drzače( kvačice)za stoljnjak koji se koriste na ljetnim vrtnim garniturama.Pokusaj tu kombinaciju, meni je pomoglo.

tihi05 14.03.2017 16:29

Casper to je i meni palo na pamet.. samoljepljiva guma !
To je rjesenje ... zalijepim ju na klavijaturu koso da slijedi pravac ruke i to je to. Ona ce se zalijepiti za nosac tj ruku stalka . Vec sam narucio ,javim kako funkcionira u praksi :)
Pozdrav

casper 14.03.2017 17:07

1 Privitaka
Mislim da bi bilo bolje postaviti par traka kako je prikazano na slici. Bitno je da se zalijepe na onaj dio klavijature gdje će biti u dodiru s rukom i tada ne bi smjela kliziti.

tihi05 16.03.2017 10:22

Pozdrav... evo provjereno samoljepljiva guma ,neki ju zovu "ljugavac" :) rijesava problem klizanja lagane klavijature po nosacu na stalku.
Jednostavno sam ju zalijepio sa donje strane klavijature na mjestu koje nalijeze na ruku stalka i to je to :) Guma ima glatku i rebrastu povrsinu tj stranu. Na klavijaturu zalijepite glatku jer se onda guma cvrsce primi za podlogu ..


Trenutno vrijeme na Forumu 00:46

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org