YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Kutak za harmonikaše (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Ozvucenje harmonike sa klapnama (sordinama) (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31275)

Arter 09.03.2019 12:30

Ozvucenje harmonike sa klapnama (sordinama)
 
Pozdrav ekipa,
trebam savjet za ozvuciti harmoniku Scandalli polifonico 120b, N model
Navedena harmonika ima onih 6 klapni koje kao glume "polu kabinu".

Dali se može ozvučiti nekako iz vana ili jedino ispod dekla? hvala vam

Doloris000 26.03.2019 23:34

uskoro, sve harmonike ce preci na virtual.
Ne isplati se finansirati tu staru tehnologiju.
pozdrav

Arter 27.03.2019 16:01

Citat:

Originalno postovano od Doloris000 (Post 306609)
uskoro, sve harmonike ce preci na virtual.
Ne isplati se finansirati tu staru tehnologiju.
pozdrav


ne bi se slozio... to sto navodite je kao da recete, ne servisirajte vise automobile niti ulazite u njih jer ce svi uskoro biti elektricni

shown 29.03.2019 02:10

Ta se harmonika ne cuje 10cm .prodaj i zaboravi

Arter 16.04.2019 12:43

Prije nego izvališ tako neku pizdariju prvo provjeri o cemu pricas... Ako je iti jedna bezkabinska harmonika glasna onda je to ova harmonika... mislim da nikad nisam niti imao u ruci glasniju harmoniku od ove...
Trebaš nešto prvo isprobati prije donošenja zakljucka...

Uostalom, nisam pitao za glasnocu harmonike vec za ozvucenje... tako da molim vas da me sa tim nepotrebnim odgovorima zaobiđete.
Hvala

Dell 16.04.2019 13:14

Sordina jeste smor, jer čini mi se da ti oduzima 2 mjesta za registre.
Što se tiče ozvučavanja harmonike, mani se varijanti AKG C516ML ili tako tih situacija, jer su meni neki od priznatijih tonaca rekli da su za bežične varijante najbolje ove naše ručno rađene letve. E sad znaš i sam koji majstori to najbolje prave i ko svira na njima.

b.o.Y.c.h. ČK 16.04.2019 13:24

Ja sam svirao neke svatove sa slicnom harmonikom Scandalli Brevetto, imao sam obican vokalni Beyerdynamic mikrofon i zvucalo je fantasticno, cak sam se i ja zacudio soundom. Letva bi radila puno bolje i prakticnija je, mozes se kretati itd.

Arter 16.04.2019 13:53

U biti ovo i je breveto... u biti ljudi kao brkaju taj breveto...ali mislimo na istu harmoniku...to je ta koju ja imam... https://www.ebay.com/itm/Scandalli-V...-/173830103900

@Dell ne zauzim anikakvo mjesto ua registre... a za letve, ma znam koje su najbolje..nego ne mogu postaviti letvu na nju... jer ako ce sordina biti zatvorena, ne znam hoce se ista cuti, a nemam mogucnost od nekog uzet da isprobam

Dell 17.04.2019 09:14

Jesi ti siguran da nisi pomiješao sordinu i polukabinu? Sordina ti dođe ispod dekle i ne vidi se, a ovo što ja vidim je na fazon polukabine koja ti zvučno daje dojam prave kabine.
Što se tiče montaže na deklo, ja sam otišao direktno kod Rade Pečenog u Sevojno kod Užica i tamo mi je on sam montirao letvu na dovoljnu visinu da hvata, a da se ne čuju zvuci udaranja klapni.

Arter 19.04.2019 13:36

Možda jesam.. ali gdje god pogledam na internetu sordina su te klapne...

"Neka me neko ispravi ako griješim, sordina je mehanizam za prigušenje tona kojem je cilj da harmonika zvuči kao ima kabinu. Pojedini "zamagljivači" u svojim oglasima su to prozvali, sad već naširoko poznatim terminom "Polukabina". Taj mehanizam je izveden na nekoliko načina npr. kao svojevrsna zavjesa ili gusta mrežica koja se može pomicati ili kao tzv. denferi odnosno poklopci koji jako sliče poklopcima na Saksofonu. Te denfere susrećemo na Scandallijevim harmonikama i na Paolo Soprani ih je bilo ako se ne varam. Od drugih harmonika mislim da su neki modeli njemačkih bezkabinskih harmonika imali tu zavjesu. Ako sam nešto netočno napisao, slobodno me ispravite ili dodajte."

Ako sam u krivu, sry...ali razumijeli smo se :D:D


Trenutno vrijeme na Forumu 10:11

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org