YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Produkcija i postprodukcija (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Snimanje u Sound Forge (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=6247)

cirica 15.10.2008 16:39

Snimanje u Sound Forge
 
Zasto Sound forge snima tako lose? Prvo sam morao mikser da utisam na min a onda je snimo muziku super ali se moj glas cuje kao da pevam na kompjuterski mikrofon! Izoblicen, los i bez eha! Imam integrisanu zvucnu pa da nije do toga???!!!! Ako neko zna, pomozite!

vingula 15.10.2008 17:49

Jesi pogledo na kojem ti je ulazu nemješteno snimanje,dal je to Microphone ili Line-In,moraš stavit na Line-In da bi snimak bio dobar.

vujanov 15.10.2008 17:55

Druze, nesto nisi podesio sa mikrofonom....SaundForz je dobar program...

tranzit 15.10.2008 18:00

Nista ne probavaj, kupi bolju audio kartu i promijeni program kojim snimas jer Sound Forge nije za tog posla kao sto nije ni ta integrisana sound karta. Sound Forge je prije svega sample editor a ne audio sekvencer. Treba ti neki od specijalizovanih programa kao sto je Cubase, Nuendo, Sonar i slicni.

cirica 15.10.2008 18:25

na line-in nije sigurno! Tu nista ne reaguje! Ali kako ljudi snimaju svoje tezge lagano? Nije to extra zvuk ali se dobro cuje? U svakom slucaju hvala! Definitivno cu kupiti zvucnu karticu pa da vidim tad!! :)

skoricnik 16.10.2008 08:29

Probaj malo da smanjis Gain...Verovatno je to u pitanju ako lose snima, msm, kada je Gain nabudzen, onda pikuje....

vingula 16.10.2008 10:29

Ako imaš (a imaš) inetgriranu zvučnu karticu,kabal koji ti ide iz miksete ukopčaj u komp. tj zvučni kart. u ulaz PLAVE boje,zatim na ikoni dole desno ti je nacrtan jedna CRNA IKONA ZVUČNIKA....dvaput klikni na nju. U tom prozoru (gore lijevo u kutu) piše OPTIONS...pa to otvori,i odaberi PROPERTIRES
Otvorio ti se manji prozor...u njemu sad odaberi tj, stavi točkicu na RECORDING i stavi sve kvačice koje fale u donjem popisu ulaza i stisni OK.
Sad ti se otvorio tzv. novi Mixer i u njemu pronađi gdje piše LINE-IN i ispod njega stavi kvačicu i potenciometar stavi na predzadnju crticu (liniju).
I sad na stisni onaj CRVENI X da isključiš Windows Mixer.

Dalje je na tebi da paziš koliko daješ jačinu sa tvog miksera u komp,to sve možež pratit ka u SOUND FORGE-u stisneš Recording.

Ako nisi uspio,javi se!!
Pozdrav.

Vule 21.10.2008 19:32

Citat:

Originalno postovano od tranzit (Post 53426)
Nista ne probavaj, kupi bolju audio kartu i promijeni program kojim snimas jer Sound Forge nije za tog posla kao sto nije ni ta integrisana sound karta. Sound Forge je prije svega sample editor a ne audio sekvencer. Treba ti neki od specijalizovanih programa kao sto je Cubase, Nuendo, Sonar i slicni.

Grešiš Brate...SF odlično obavlja posao audio recordera,naravno treba da se podesi...

x3meSRB 21.10.2008 20:42

neznam, ja sam se tako namucio sa SF i laptop-om tamo ima samo MIC-INPUT i LINE OUT i normalno stavio sam na mic.... i jebavao pola sata a snimci su bili katastrofa ko da je snimak sa diktafona..... i ulazna snaga je bila dobra sve sam podesio i u audio kartici, i na kraju sam hteo da bacim laptop. =))

tesla 21.10.2008 22:38

poslusaj vingulu i problem ti je resen 1000%


Trenutno vrijeme na Forumu 18:25

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org