YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Aranzer kao LIVE bend-ZA i PROTIV!!! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=13080)

milanceshow 24.02.2010 13:38

Aranzer kao LIVE bend-ZA i PROTIV!!!
 
Slusajuci klavijaturiste na aranzerima sam primetio da mnogi koriste ritmove koji zvuce kao lose ustimovan bend ili orkestar (kako god zelite)!

Dok bendovi pokusavaju da postignu da zvuce kompaktno kao aranzer,klavijaturisti pokusavaju da prave ritmove koji zvuce kao da su se sreli mladi muzicari na prvoj probi,pa svako hoce da se dokaze!

Moj stav je da aranzer mora da zvuci kompaktno.

DjoleBn 24.02.2010 13:52

Slazem se, mislim da aranzer treba da zvuci kompaktno, i da zvuci donekle priblizno bandu, ipak je tu da zamijeni band, a da zvuci sto vjernije... Po meni, dobro uradjen bubanj i bas, je osnova kompaktnosti, ako to ne zvuci dobro....

Vule 24.02.2010 13:58

Aranžer treba da zvuči kao Aranžer,i u tome da bude njegova specifičnost a ko želi da zvuči kao bend neka skupi ekipu...

EmirTotic 24.02.2010 14:05

Iskreno mislim da treba ici na tu kartu da bude kombinovano. Mislim da mora ostati aranzer, ali da ne bi isuvise sinteticki zvucalo da ima i elemente "benda".

Zeki@Veki band 24.02.2010 14:19

Aranzer ima upravo to svojstvo da lici ili menja band. Ne mogu svi da okupe ekipu i da vezbaju ili nastupaju kao band i to iz mnogo razloga, koje objektivno svi znamo. Prakticnost aranzera na velikom broju svirki, sa jednim pevacem, nebrojeno puta zavrsi sve poslove. Cesto uzivamo u muzici one man band ili sa pevacem odnosno pevacicom, i to prodje odlicno. Teska vremena, kriza, nestasica, a muzika je hrana za dusu.

svrakan 24.02.2010 14:37

Evo mog misljenja.Postoje dva nacina.Prvi je da se prave live ritmovi,i da zvuci kao band,ali tu je problem sto onda sve mora tako da se namesti da bude kompaktno.A drugi je nacina da se rade original ritmovi namenski znaci kako je na Cd-u po tome.E sad svi znamo da postoje vec nekoliko loopovanih setova u kojima ima po 10-15 ritmova standardnih narodnjackih,i to je ok,ali za sator varijantu svadbe itd,a sta je sa ostalim ritmovima posle zvuci ko nebo i zemlja.Iskreno posto u svim klavijaturama novije generacije postoji dosta memorije i mesta treba imati obe varijante,pa u zavisnosti od mesta i tipa svirke i KOME se svira koristiti obe varijante.

Beethoven 24.02.2010 14:50

Aranzer treba da zvuci kao aranzer. Kompaktno. Live praviti sa aranzerom je kontraproduktivno i ne radi posao kako treba, krajnji rezultat je jako slab. Nama muzicarima je to super ali gostima i gostionicarkama to ne prija uvetu. :)

Pozzz

Zlatek 24.02.2010 15:39

Po mom mišljenjuaranger treba koristiti kao takav i izvuči iz njega maksimum.Nisam baš za to da se koriste namjenski ritmovi i da sve zvuči kao na CD-u jer se time gubi smisao same svirke.Sviram isključivo internacionalnu plesnu glazbu, sve tamo od pedesetih pa do danas.Kod starijih stvari si dopuštam slobodu da napravim neki svoj aranžman.Naravno harmonije i riječi moraju obavezno biti točne ali ostalo se da prilagoditi.Isto tako jednu te istu stvar svaki puta isto odsviram.Ako su mogli veliki svjetski izvođači snimiti svaki svoju verziju iste stvari, ne vidim razloga zašto je ne bi i ja prilagodio.Kod najnovijih hitova težim da je što sličnije originalu.Dakle po meni smisao arangera je da bude upravo to!Zato i svaku klavijaturu programiram od nule ,i baš nikada nisam ubacio nečiji gotov set i to koristio.

aleksandar031 24.02.2010 15:48

Kao sto neko iznad rece,ko hoce da mu zvuci kao bend,nek ide i trazi ekipu:lol:
Mada,valja opremiti aranzer i za obe varijante,ali vise sam za to da zvuci kompaktno

jeftabgd 24.02.2010 16:01

Istina je uvek negde na sredini pa i moje misljenje je da treba da se cuje da aranzerom upravlja ziv covek.Znaci,muka mi je kad cujem cvaka/cvak sound i neuke muzicare koji za celu pesmu promene dva akorda.Ne kazem da treba skrnaviti pesmu i preterano srati po harmoniji ali malo zivosti u bas liniji i sl,je sasvim dovoljno da ne zvuci onako plasticno i vestacki.


Trenutno vrijeme na Forumu 19:21

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org