YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Dajete li mikrofon pijanim gostima? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=6716)

caka012 17.11.2008 21:00

Dajete li mikrofon pijanim gostima?
 
Sta radite kad vam se pijani gost nakaci i trazi mikrofon da "peva" ili trazi da svira nesto, a nema pojma o aranzeru?

Svirac bt 17.11.2008 21:10

Ja dajem mikrofon ali aranzer nedavamjbg brate moze da ga polije sa alkoholom posto te pijane pevaju sa flasom u ruke :)) ali u nikom slucaju nedam da mi dira aranzer.poz

harepa50 17.11.2008 21:16

meni je to rijetkost ALI,
ja radim rodjendane po kucama, stanovima i zabave po lokalima preko nekog MINI ozvucenja tj. muzicka linija ili slicno
ne koristim mikrofon jer ga nemam dje ukljucit a nemoze u pa50, tako da ne pjevaju samnom, ali nekad se desi da dodje neko i zagrli me dok sviram i pjeva samnom a jos drzi pice u ruci i sve gledam da mi ne prospe na klavijaturu a jos ako je pjan...uff
a za sviranje...i to je rijetkost ali nikom nedam niti cu dati ni da mi plati jer, klavijature vrijede puno...

a sto se tice sta radim...trudim se da pjanu budalu ne razljutim da ne dodje do konflikta ali vec ako on mene razljuti, sto jes jes...

evo ocekujem strucno misljenje ostalih clanova jer mi se blizi svirka za koji dan i dobro bi mi doslo njihovo misljenje

pozdrav za sve clanove

hare

ma mikrofon moze proc....ali aranzer, nema sanse!

gibanica 18.11.2008 00:02

hmmm...hmmm....uzas!
kad neko uzme da se dere na razglas ja samo drzim 1 akord ili iskljucim acmp..i onda on sam pusti mikr..vidi da mu ne ide..tako je najlakse..

medino 18.11.2008 11:21

to mi se desava redovno a nervira me da je to UZAS !!! u nedelju na svirci mi debil polomi onaj vrh pecaljke koji drzi mikrofon i jbg...sta ces,500 dindzi juce kupim nov....sve u rok sluzbe...:p

ballaboband 18.11.2008 11:56

TO ide na sramotu gazde lokala kada ima takvih gostiju onda se vidi koliko ima sati... i gde ste dosli da radite...

Zanislite situaciju gde petorica demoliraju lokal mrtvi pijani a gazda pobegne... to sam imao prilike da dozivim...

Hvala bogu vise ne radim na takvim mestima... i nekako sam stekao iskustvo da se unapred zblizim i prijateljski odnosim sa gostima gde radim.

Tako da nikada sebe ne bi uvodio u neprijatne situacije...

Najteze je raditi sa ljudima...., jos sa pijanim uuuuuuuuuu

svirko 18.11.2008 12:11

Hmm,

aranžer dajem u ruke samo onima za koje znam da su svirači, drugima nedam niti da ga krivo pogledaju, a kamoli da se naslone ili nedaj Bože, dođe sa čašom pića blizu njega
A šta se tiče pijanih pjevača, uvijek imam u rezervi dva mikrofona, jedan normalno za sebe, a drugi lošiji za takve pacijente...kojega poslije operem u veš-mašini.....

CRNI GALEB 18.11.2008 12:57

U tom slucaju ima da ti se smuci i svirka i zabava ma sve... Jedino kao sto kolega kaze das mu neki stari mikrofon u ruke i posaljes ga sto dalje od sebe. =)) A aranzere nema teorije :D

Jugo 18.11.2008 15:09

Moj mikrofon je SAMO MOJ. Naravno, uvek postoji jedan zamumuljen i zakukuljen, za ne daj Boze!
Klavijaturu, harmoniku, zenu......... secem ruke za pipanje!;)

svirac007 18.11.2008 15:24

Ja sam se dosta takvih "nadri pjevaca" rijesio tako sto kad navali da pjeva ja mu ako pjesma ide u G ja mu dignem u H ili C i posle jedne strofe sam ostavi microf i kaze "nisam nesto danas dobar"


Trenutno vrijeme na Forumu 22:21

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org