YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   IT Sektor (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   pomoc oko instalacije win7 na laptopu (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27495)

yamahapassion 08.09.2014 13:15

pomoc oko instalacije win7 na laptopu
 
Drustvo Imam veliki Problem, dobio sam jedan Laptop da instaliram novi windows7. model je asus x52j. morao sam u biosu da namestim da mi podize Windows sa DVD roma, i instalacija je protekla ok, ali izgleda sam neku opciju mahinalno dokacio u biosu... uglavnom Windows je instaliran ali nece da se pokrene ako nema CD u rezacu. onda je sve ok. a ako izvadim cd iz rezaca dobijam samo crn ekran i ovu poruku: reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key _ Sta da radim da ispravim stvar? u cemu je Problem?

Vaxter 08.09.2014 13:30

Podigni ponovo sa DVD-a sa kog si instalirao, ali ne pokreći instalaciju nego Repair konzolu.
Tamo uradi startup repair.
Nekada mora i par puta.
Čini mi se da ti se nije lepo formatirao disk, pa instalacija nije upisala boot record kako treba.

yamahapassion 08.09.2014 13:51

Vaxter jel moram obavezno uraditi formatiranje hard diska pre instaliranja windowsa? posto to nisam sad uradio

Vaxter 08.09.2014 14:14

Najbolje da pustiš vindozinu instalaciju da sama to odradi.

Belmo 08.09.2014 22:11

Citat:

Originalno postovano od yamahapassion (Post 273235)
Vaxter jel moram obavezno uraditi formatiranje hard diska pre instaliranja windowsa? posto to nisam sad uradio

Formatiranje diska vrsis kroz samu instalaciju Windowsa.To se radi u dijelu kada biras na koju ces particiju instalirati Windows.Takodje tu mozes brisati particije, kreirati nove itd.
Licno nisam do sada imao takav problem, da li je taj DVD 100% ispravan ?

Amater_svirac 08.09.2014 22:41

pretpostavljam da si
 
posle instalacije vratio bios da se podize sa HD, tako da ti ne trazi uvek DVD... u principu kod instalacije/popravke Windows-a nikada ne menjam bio da se boot-uje sa DVD-a, no sve je moguce kad je Win u pitanju :-)

rolandx 09.09.2014 07:53

Meni se to desilo sa jednim Windowsom koji sam ,,dobio". Kada sam probao sa drugim ( koji imam još uvek sačuvan ) sve je proteklo OK. Iz prve sam pomislio da nije lepo narezao,... na kraju je bilo da je super narezao... ali ali ali.... Za svaki slučaj sam ga instalirao sa USB-a. Jeste 5 puta sporije išlo ali što je sigurno, sigurno je.

yamahapassion 09.09.2014 12:25

Evo drustvo da se javim kao sto je i red, nisam mogao pre posto sam Radio nocnu pa spavao... iz prve sam pokusao ovo sto je predlozio kolega amater svirac i uspelo je :) samo sam prebacio da mi ne dize sistem sa DVD nego sa hard diska i nema vise problema radi sve kako valja. Zahvaljujem se svima jos jednom na korisnim savetima i brzini. zivi bili kolege :)


Trenutno vrijeme na Forumu 05:44

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org