YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Tyros3 - Razna pitanja (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=23619)

casper 24.12.2012 03:52

Da, možeš snimiti 16 midi kanala. Imaš dvije opcije, snimanje u Realtime i Step recording. Možeš snimati traku po traku posebno, a možeš koristiti stylove i njihov aranžaman kao podlogu. Ako želiš poslije nadosnimavaš preostale trake. Jednostavno je, opisano ja na 56 strani manuala, a krećeš tako da istovremeno pritisneš REC i STOP tastere.

b.o.Y.c.h. ČK 26.12.2012 16:25

Hard disk T3
 
Primjetio sam da mi disk nešto "krcka" kada pozivam ritam-registraciju odnosno nešto sa diska, i malo mi koči, dulje učitava nego obično, to nikako nije u redu a neznam šta mu je, bojim se da mi ne rikne pošto bi bila velika za.ebancija bez njega...Imate li iskustva?

Dell 03.01.2013 18:34

Imam slicno pitanje, s vremena na vrijeme mi HD skljocne jer mi je ukljucen gotovo citav dan, pa cujem kada ne sviram na njemu, jel to normalno?

casper 03.01.2013 19:14

Treba provjeriti da li je uključena opcija da se disk prestane vrtiti nakon određenog vremena kada klavijatura nije aktivna. To se nalazi FUNCTION >UTILITY>MEDIA i HARD DISC SLEEP TIME. Ako je postavka bila na neko vrijeme (30sec, 1min, 5, 10 ....) onda je moguće da se disk prilikom pokretanja čuje. Ali samo prilikom aktiviranja se smije lagano čuti. Ako se škljockanje čuje i postavljen je na NEVER to je jasan znak da je disc pri kraju. Zamjena se proporučuje, a backup je obavezan.

Dell 03.01.2013 19:58

Koliko bi me izasla zamjena?

dmmacak 04.01.2013 00:35

Re: Odgovor: Odgovor: mail
 
Ja imam jedno pitanje vezano za midi. Hteo bih povezati korg x3 sa tyrosom, tako da sa x3 koristim dirke, kao master kravijatura, a opet da preko njega i menjam boje. E sad imam problem prilikom menjanja boja. Kako god da namestim i podesim stalno mi vuce jednu banku boja na tyrosu, i to samo osnovnu. Sve zivo sam probao ali ne ide. Na TR-u u globalu je bila opcija da se iskljuci da menja banku ali x3 to nema. Ako neko zna neku caku ...
Postovano sa mobilnog ure?aja

tranzit 04.01.2013 04:49

Pogledaj kao prvo da nisi filtrirao Receive Midi Controller na Tyrosu jer za Bank Change su zaduzeni Midi #CC00 i #CC32 (MSB i LSB), a adekvatno tome, provjeri na Korgu X3 da to isto nije filtrirarno ali ovoga puta kod Midi Transmit. Ako je to u redu onda se javi da vidimo dalje.

dmmacak 05.01.2013 07:40

Evo da javim. Na tyrosu nema filtriranje osim sys/ex, control change i program change, a na korgu x3 ima u globalu filter gde podesavam sta salje program change mogu izabrati: dis, ena, prg i num. Sve kombinacije sam probao i uvek vraca na tyrosovu osnovnu banku. E sad nisam napomenuo da sam probao na song partovima i da radi kako hocu. Ali u songu nemam efekte pa mi ne odgovara. Ja sam mislio da dobijem to na left partu (lower) ali nece. Menja programe ali stalno vraca na osnovnu banku i ako ja promenim banku na tyrosu. Ne znam dal bih mogao sa nekim jeftinijim kontrolerom, sa dirkama, dobio to sto hocu. I da napomenem razlog. Na tyrosu su pocele dirke da mi pucaju, nisu skroz ali dve mi mnogo lakse propadaju nego ostale. Izleteo mi x3 povoljno pa reko da soliram na njemu a na tyrosu da sviram vise pratece.
Postovano sa mobilnog uređaja

Akordeonista 06.01.2013 13:18

Pa jel` nije bolje popraviti dirke na Tyrosu nego kupovati drugu i nositi dve klavijature koje rade kao jedna?!

Dell 06.01.2013 14:58

Ja ne znam sta fali dirkama na tyrosu3 pa treba da se prave ili koristi neki controller. Ko svira klavir, njemu mozda treba, ali za narodnjake su skoro pa idealne.


Trenutno vrijeme na Forumu 23:13

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org