YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Pojačala (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Najbolja iskustva sa pojacalima-koja su? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=21651)

sinisa kg 07.02.2012 23:22

Najbolja iskustva sa pojacalima-koja su?
 
3 Privitaka
Posto smo u firmi promenili brdo razlicitih modela pojacala-konacno su na red dosla i najbolja(po meni)-Lab Gruppen i to 10 000 fp+,nas prijatelj Koreja iz Kraljeva nam je doneo njegov i u uporednom testu sa MC2 i Crest Pro serijom je pokazao zasto su ovi renomirani proizvodjaci iz Svedske na vrhu duge liste proizvodjaca pojacala-izuzetno prirodan zvuk-posebno u mid-hi opsegu-nizak ali i precizan bas i velika snaga-protiv male potrosnje struje i(D klasa pojacivaca),4 kanala koji funkcionisu bez problema na 2 oma(16 kutija sa jednim komadom max),6 godina pune garancije na sve modele-ugradjenim mreznim konektorima za Nomad link sistem daljinske kontrole samih i izrada robusna za touring-moram priznati da sam bio neverni Toma dok nisam stavio ruku na jedan od njih-sada postoje samo oni za nas-apsolutna preporuka za sve koji zele dobar zvuk-od satora do koncerta.Znam da je osnovno pitanje cena-ali za ono sto pruza to pojacalo nije skupo-ali samo za kolege koji nezele kompromis u svom poslu-ko god bude zeleo da cuje a u prolazu kroz Kragujevac je-dobrodosao.....

MarjanMilosevic 08.02.2012 02:40

Imamo mi u Torontu 8 komada istih. Pojacala su odlicna, ali u uporedbi sa dvokanalnim Lab Gruppen pojacalima (konktetno FP+14000) zvuce dosta tanje. U srednjim i visokim tonovima se to ne oseti ali kod basa i te kako.

Svabo 11.02.2012 03:27

Bas ste me podsjetili na vijest koju su objavili u Pro Audio prije nekog vremena da je Clair Brothers uzeo odjednom 300 komada Lab PLM 10000. Mora da imaju jake gaze :lol:
http://labgruppen.com/news/news_stor...ark_agreement/

sinisa kg 11.02.2012 16:55

Ma jok,oni to onako cisto zbog popusta..;)

MarjanMilosevic 11.02.2012 17:33

Lab gruppen je zakon, tu nema diskusije, pogotovo PLM modeli sa Lake procesingom. Ali $$$$$$$$ :(

Sinisa, jel imas ta pojacala kpd tebe? Da donesem nase 4 kanalno pojacalo da uporedimo. Mnogo me zanima razlika.

sinisa kg 11.02.2012 17:49

Naravno,neodvajam se od njih vise-imam i camco vortex 6,mc2 e45,25,crest 9200-pa poredi koja hoces....:D

Svabo 12.02.2012 13:20

Slazem se, i ja sam bio "nezainteresovan" zbog njihove visoke cijene, ovde kod nas je FP10000Q koji smo htjeli bio preko 5000€. Onda mi je bivsi bend uzeo aktivni KV2 pa je pitanje pojacala otpalo. Shvatio sam da tu "ima nesto" kad smo primjetili da od svih poznatih firmi za zvucnike kad nam prave predlog sistema, ( gnjavili smo razne; Eaw, Adamson, HK ) svi stavljaju iskljucivo Laba. Samo je JBL stavio Crown ali oni su valjda povezani pa zato druge i ne nude.

harepa50 12.02.2012 13:52

Ja iskreno više volim aktivne sisteme. Baš iz tog razloga da ćeš rijetko kad znati/čuti maximum snage i kvaliteta koji ta kutija može da izbaci, osim ako se malo više uhvatiš za džep, pa izvališ veliku svotu novca na neko tenk-pojačalo i opet će biti neko koje će dati još bolje rezultate od tog, što je slučaj koji vam kaže Marjan u postu br.2 u ovoj temi.

Naravno, slažem se s vama ko metar drva da je Lab Gruppen zakon i u vrhu, nema dvojbe. :)

@Svabo
Jeste, JBL i Crown pod okriljem Harman korporacije, pa zato JBL ugrađuje Crown pojačala u svoje kutije.

sinisa kg 12.02.2012 14:22

Cena jeste velika-i to je bio osnovni razlog da ih izbegavamo do sada,ali posle svih eksperimenata-a bilo ih je bogami i previse-i sjajne ponude naseg distributera za Lab Gruppen-koji se inace i ovde reklamira-nije bilo vise mesta razmisljanju...Ostao nam je samo jos jedan test-Lab protiv Camco Vortex-oba su u magacinu ali sneg nam neda da iznesemo opremu-sledece nedelje to probamo-ali samo u basu-mid-hi je vec resen,i bas mi se jako dopada na Lab-u ali i na Camco pa cemo cuti koji bolje radi sa Turbosound TSW 218 sub-ovima.Inace PLM serija osim Lake procesora ima i vecu dinamiku-fp+ ima 112 db,a PLM 116 db-sto se cuje sa obzirom na konkurenciju....:)

sinisa kg 23.03.2012 15:27

8 Privitaka
Stigao i treci brat u porodicu.....


Trenutno vrijeme na Forumu 10:00

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org