YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   korg triton i usb emulator - Gotek (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30987)

deni 28.09.2018 21:01

korg triton i usb emulator - Gotek
 
Pozdrav ekipa,
Imam korga tritona i vec duze vremena mucim muku sa zip drajvom (nekad poblesavi pa mi nece ucitati semplove...). Surfajuci internetom vidio sam zgodno rijesenje usb flopy emulator od Goteka.
Nadam se da ima jos onih koji su krenuli u tom smjeru i pokusali nesto napraviti, ugalvnom problem mi je sljedeci. Instalirao sam emulator i sve ok prepoznaje mi USB stik. Nakon formatiranja dobio sam 100 virtualnih floppy diskova na USB sticku velicine 1.34MB. Ono sto mi stvara problem je sljedece. Koristim takav setup da mi je velicina ono sto trebam oko 40MB. Jel se netko susretao s tim problemom? Razmisljam da bih mozda trebao tako razdjeliti fajlove da mi niti jedan ne bude veci od 1.34Mb? ili?
Hvala
Pozdrav

Denis

GALA 30.09.2018 22:48

Kolega nema nista od toga...dobio si 100 disketa i to je to...to je i dalje disketa samo na USB-u...to bi bilo divno kad bi to sad radilo normalno kao normalan USB, al ne taj stik je i dalje velicine kao diskete jer inace nebi radilo nikako...Odgovor je: nisi nista pogrijesio dobro si formatirao(pogriješio si samo kad si pomislio da ce to rijesit tvoj problem :b) u biti s tim uređajem dobijas samo to da se ne patis s disketom, sad se patis s stikom...hehehe

romario 30.09.2018 22:52

Ubaci hdd u klavijaturu i rijesio si problem.


Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

deni 02.10.2018 11:43

Bok,
Hvala na odgovoru, mozda imas negdje postupak ugradnje? Pretpostavljam da to nije standardni hard drive (koji se ugraduje u laptope i racunala?)
Hvala
Pozdrav
Denis

romario 02.10.2018 11:57

Postupak jednostavan da ne moze biti jednostavniji, ali ipak za elektronicara.u samom tritonu ima mjesta da se hdd stavi i pricvrsti.
Samo se mora pripaziti da se uzme odgovarajuce napajanje iz samog sinta.scsi priključak se preokrene da bude unutar sinta.
Da si u vk rijesili bi lako.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

megane 02.10.2018 12:08

Ali čime češ na HDD da staviš semplove?

deni 02.10.2018 12:22

heh, pa nisu Nasice daleko ;)

romario 02.10.2018 12:45

Mislim da ide obican hdd,nista posebno.
Ja sam iskoristio externi hdd koji je vec bio pun semplova.
Ono sto nije bilo na hdd ubacio preko flopy diska na hdd.


Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

casper 02.10.2018 13:11

Na ovoj temi ima nekih informacija, možda pomogne.

deni 02.10.2018 13:37

Znaci uzeo si obican HDD (koliko sam procitao nije bitna velicina jer triton vidi samo 4GB). Pretpostavljam da si uzeo adapter sa vanjskog Scsi na IDE i napajanje harda izvukao iz klaviajture. Tu bih mogao izvuci napajanje sa floppy?


Hvala


Trenutno vrijeme na Forumu 14:09

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org