YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Kupovina Allen & Heath Qu 16 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27914)

daliborkorg 21.12.2016 23:50

@mirandess
Da li i posle update-a imas problema sa mutitrack record-om?

markovanila1978 04.01.2017 01:45

Citat:

Originalno postovano od mtkolife (Post 293208)
Hvala vama za ova vasa iskustva sa qu-16. Jos jedno pitanje za sve vas...ako stavimo qu-16 kod behringer x32 compact ili producer, koji je bolji? Ok je znam da ima x32, 32 kanala i qu16 samo 16 kanala sto je pola manje kod behringera...Ma stvarno me zanima zvuk, kvaliteta, koja mikseta bolje zvuci? Ja preferiram allen heath...nisam stvarno navdusen kod behringerja ma sve koje pitam oko behringerja svi pravijo da je behringer mikseta najbolje sto se mogu dobit sada na trgu. Sta vi mislite?



Jel ima neko iskustva izmedju ove dve miksete drugari?Preampi,efekti za nasu muziku?Posto je cena tu negde razmisljam se izmedju x32 producera i qu16.Hvala...


Sent from my iPhone using Tapatalk

palas 01.02.2017 07:37

I ja bih mozda uzimao qu 16. Mene zanima poredjenje qu16 sa rolandom m200 - koji mixer je gde u toj priči?
Sa rolandom sam se oduševio, qu16 nisam imao prilike da probam. Mogu samo na nevidjeno da ga porucim.

Tomy 01.02.2017 09:31

roland je puno kvalitetnije izrađen i lakši je za korištenje. zvuk je na rolandu neporedivo bolji.

daliborkorg 01.02.2017 23:01

Možeš li malo opširnije da objasnis razliku. Do kraja nedelje bi trebao da pazarim qu24, pa bi mi znacio svaki savet. Pozdrav.

zox2003 02.02.2017 03:46

Dalibor,
Ja sam imao A&H qu-16 , kupio x32 producer i prodao qu-16. Za moj ukus x32 je odličan . QU-16 apsolutno nije loš ali mi je x-32 nekako "legao" i zvučno i izgledom. Nisam se pokajao.

taletdkmk 02.02.2017 11:39

Citat:

Originalno postovano od mirandess (Post 293035)
Ja osobno koristim qu 16 i mogu reci da sam prezadovoljan... Usporedba sa qsc ne mogu reci jer ga nisam probao (ali iskreno meni smijesno izgleda) sigurno se varam ali eto...

Sto se tice qu miksete, mogu sve najbolje reci, odnos cijene i kvalitete je odlican... Efekti su pre pre predobri(sto i nije bas odlika za standardne a&h modele, zed itd...), predpojacala odlicna, comp/gate, automatizirani faderi, rad preko tableta(remote control)... Stvarno odlican mikser za te pare...

Jedina mana koja mi se ne svidja kod miksete jeste snimanje... Inace imam problema kad hocu nesto da snimam na usb(bilo stereo ili multitrack), jednostavno snimac zablokira i nece da se pomakne, pise arming i ni makac dalje... ali posto predpostavljam da je do firmware-a morat cu odraditi update da vidim jel to sve ok... A inace, mikseta je odlicna... Najbolje da odes i probas u nekom shopu... Meni je malo neobicno bilo dok sam naucio na njoj raditi ali kad sam vidio koliko opcija ima... Zaista odlicna sprava, neces se pokajati ako je uzmes :)

Kolko sam citao po foruma i manual ako zelis multitrack moras na hdd hard drive a ne na usb. Probaj prikljuci external hard drive pa kazi dal je sve ok

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Tomy 02.02.2017 12:52

Citat:

Originalno postovano od daliborkorg (Post 294543)
Možeš li malo opširnije da objasnis razliku. Do kraja nedelje bi trebao da pazarim qu24, pa bi mi znacio svaki savet. Pozdrav.

Roland je malo robusnije izrađen. A&H je jako tanki i ima ugrađene male plastične potenciometre na ploči. A&H je plastični dok je Roland aluminijski. Faderi na Rolandu laganije kližu i imaju duži hod nego A&H, također ima neutrick konektore. Ubraja se u High End klasu za razliku od A&H. Može se proširiti i do 64 kanala. Možeš ga kontrolirati bežično i na žicu ako nemaš ruter. Podržava kontrolu putem PC-a, istovremeno može snimati do 40 kanala ako imaš SNAKE (multikor)... i ono najvažnije. Zvuk kod Rolanda je malo topliji, čišći i imam dojam da je malo puniji po tonu od A&H.

daliborkorg 02.02.2017 17:30

Ljudi ajd pomozite jos malo ako je moguce da uporedimo si impact i qu24. Da ne otvaram novu temu. Do subote moram da odlucim. Hvala svima na razumevanju.

zox2003 02.02.2017 21:26

Roland ili x32???
Po meni u tom istom rangu cena , trenutno nema boljeg izbora od X32.

Pozdrav


Trenutno vrijeme na Forumu 17:18

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org