YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Tyros 3 - ne radi TAB tipka (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30256)

Tihotyros 19.07.2017 13:19

Tyros 3 - ne radi TAB tipka
 
Pozdrav svima. Evo upravo mi se pojavio ovaj problem. Do danas je sve bilo normalno i nisam primjetio da nesto nije uredu s tipkom. Maloprije upalim synth ne radi desna tab tipka. Probam je pritisnuti jace ili sa strane i nikako ne radi. I sad imam problem ne mogu nikako otici na desno i izabrati nesto sa HD-a ili USB-a itd...
Ima li netko ideju sta da napravim?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Alen P 19.07.2017 19:44

Ako osjecash "klik" kao kod drugih prekidaca, tada je mozda hladan spoj u pitanju. U tom slucaju rastaviti display i prelemiti kontakte. Ja bih najprije izvana poprskao kontakt sprejem pa probao.

sinisa 19.07.2017 21:14

Nema veze klik sa ispravnoscu mikro prekidaca,moze da ima klik i da ne radi kao u vecini slucajeva i ne pomaze tu kontakt sprej,samo drugi mikro prekidac.

Tihotyros 19.07.2017 21:23

Do jucer je radila normalno. I sada normalno ima klik ali ne reagira nista. Mislio sam mozda da nije nesto softverski da napravim hard reset. Ali opet nebi to radio ako nema svrhe. Zvao sam i ovjasteni servis. Oni u Čakovcu, ja u Vinkovcima. Zvao sam i u Srbiju zastupnika Yamahe, kažu nemaju servis samo prodaja.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Dodato:
Jeli netko od vas to mijenjao i koliko je to komplicirano napraviti? Mislim, dali mogu to povjeriti bilo kojem elektronicaru, servisu? Dali se rastavi ssmo display ili se mora rastavljati cijela klavijatura da se skine display. Inace jako pazim na synt i on je u stanju perfektnom. Puno sviram na njega, svaki dsn po par sati, ali izgleda kao nov. I ne dolazi mi u obzir da to bude nesto pokrpano. Znaci to mora biti napravljeno tip top, kao novo. Zadnja opcija mi je da stavim synt u auto i ovezem ga u Čakovec, ali mi je covjek iz servisa rekao da mi ne moze nista napraviti bar mjesec dana, toliku ima guzvu.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

casper 19.07.2017 22:13

Da bi došao do ekrana i prekidača koji te muči, trebaš dosta toga raskopati. Trebat će ti majstor koji ima iskustva, a može mu pomoći i manual koji skineš u downloadu.

Pokušaj taster pritisnuti par puta malo jače na način da kontra pridržiš stražnju stranu ekrana. Možda proradi kao što je i prestao raditi.

A ovo sa serviserom iz Varaždina .... mjesec dana čekanja jer je gužva #o
... kao da je jedini servis u Europi pa svi navalili. Nek iskreno prizna da su na godišnjem do rujna, a ne da ovako prozirno mulja i petlja.

Tihotyros 19.07.2017 22:33

Evo kolega romario mi popravio, upravo po vasem savijetu. Evo sjedimo kod njega na terasi i druzimo se. I on mi ispritiskao vise puta jace tipku i proradila je. Mogu mirno spavati nocas :)

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

casper 19.07.2017 22:39

Metoda, nećeš milom - hoćeš silom je još jednom upalila. :D

romario 19.07.2017 23:36

Yamaha je to .
Teško je to pokidati :)

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk

Alen P 20.07.2017 08:47

I slobodno poprskas malo kontakt sprejem. Ja ga otvoreno reklamiram jer je melem po pitanju mikroprekidaca. Imao sam par slicajeva s Tyrosom kao i emx5000. Mikroprekidaci su jednostavno koncipirani i zato su prilicno trajni. Ali kad kontaktne plocice oksidiraju tada nastaje problem. A to uspjesno rjesava kontakt sprej. Ponavljam, melem za kontakte.

I da, tesko je to pokidati. 😉

Dell 20.07.2017 08:52

Problem je u tome što je jako teško doći do kontakata na tab gumbovima na Tyrosu jer se nalaze na displayu.
Osobno sam svog Tyrosa3 rastavljao milion puta u komade, ali i uz svesrdnu pomoć manuala, ne bih se baš usudio na rastavljanje displaya, delikatno je to previše...


Trenutno vrijeme na Forumu 22:03

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org